Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : DaRuGa_YaRKaNAykırı Polisünal benlialper
«45678910111213141516
18 Eylül 2014 10:04

YARGU

Değerli meslektaşlarım.. Yanlış anlaşılmaktan korkarak öncelikle şunun bilinmesini istiyorum. Ben ilk 100 civarındayım. Resmi geniş gören arkadaşlar bu netice ile sadece bir rütbe değil, yarınlarımızda olası muhtemel karanlık haksızlıklara ışık tutarak bu azim emsaller cesaret verecektir.. Ben bu forum ve kaynağı olan HAK ARAMA HÜRRİYETİ mücadelesi ve kararlılığını gördüm. Zira yakın vadede olmasada fazla uzak olmayan orta vadede yeni ğelişmelere gebedir.Türkiyemizde hiç bir şey bizim mesleğe başladığımız gibi değil. olmayacaktır. Ben haşa..! hak arayan her kim olursa olsun bu davadada, gerek mahkeme süreciyle ve gerekse yapıcı yorumlarıyla destek veren değerli meslektaşlarımı hevese muktedir şımarık çocuklar olarak görmediğim. Haddimede değil. Allah başta Devletimiz olmak üzere, ekmeğini yediğim teşkilatıma zeval vermesin. Her dem yanında olsun. Hayırlı görevler arkadaşlarım..

18 Eylül 2014 12:02

ercucem

ALLAH ALLAH SANKİ GİTTİĞİMİZ YERDE AMİRLİK YAPACAĞIZ.

18 Eylül 2014 12:25

ekaya70

"DAĞ FARE DOĞURDU" atasözü gerçek oldu. Hani düşük puanlı olan yüksek puanlı olanın amiri olamayacaktı. Bu genelgeye göre yine düşük puanlı biri yüksek puanlı birinin amiri olabilecek. Örneğin 75 puan bir arkadaşımız bulunduğu ili tercih edecek, başka bir ili okul, ev, gibi nedenlerle yazmadığı için o ilin kontenjanına giremeyerek başpolis olamayacak. Ancak 50 puan alan başka bir arkadaşımız 10 tercihin hepsini yaparak bir yere atanacak. 2 sene sonrada tayin isteyip 75 puan alan arkadaşın iline atanabilecek. Dolayısıyla yine aynı sınava girip düşük puanlı alan biri yüksek puanlı alan birinin amiri konumuna geçmiş olacak. ee, ne oldu bizim İDDK kararında geçen "düşük puanlı, yüksek puanlı meselesi". İlk 9750 ye tercih gönderilmediği müddetçe ne olursa olsun, yine düşük puanlı yüksek puanlı birinin amiri olabilecek. Dolayısıyla "DAĞ FARE DOĞURDU". Tüm arkadaşlarım için hayırlısı olması dileği ile.

18 Eylül 2014 13:53

ercucem

en düşük alan kaçtı,30 muydu sisteme bak ya adam yine başpolis...ne değişti ki

18 Eylül 2014 14:09

MUHTAR-

arkadaşlar şu il kontenjanlarının olduğu liste elinde olan illerin kontenjanını yazabilirmi. 8-10 dakika ayırıp buraya yazarsanız çok memnun oluruz. personel daire başkanlığının sayfasındaki genelgede il kontenjanlarının olduğu ek yok. birimlere giden genelgede varmış ama bize henüz bir genelge gelmedi..

18 Eylül 2014 14:44

Recklesssss

"DAĞ FARE DOĞURDU" atasözü gerçek oldu. Hani düşük puanlı olan yüksek puanlı olanın amiri olamayacaktı. Bu genelgeye göre yine düşük puanlı biri yüksek puanlı birinin amiri olabilecek. Örneğin 75 puan bir arkadaşımız bulunduğu ili tercih edecek, başka bir ili okul, ev, gibi nedenlerle yazmadığı için o ilin kontenjanına giremeyerek başpolis olamayacak. Ancak 50 puan alan başka bir arkadaşımız 10 tercihin hepsini yaparak bir yere atanacak. 2 sene sonrada tayin isteyip 75 puan alan arkadaşın iline atanabilecek. Dolayısıyla yine aynı sınava girip düşük puanlı alan biri yüksek puanlı alan birinin amiri konumuna geçmiş olacak. ee, ne oldu bizim İDDK kararında geçen "düşük puanlı, yüksek puanlı meselesi". İlk 9750 ye tercih gönderilmediği müddetçe ne olursa olsun, yine düşük puanlı yüksek puanlı birinin amiri olabilecek. Dolayısıyla "DAĞ FARE DOĞURDU". Tüm arkadaşlarım için hayırlısı olması dileği ile.

ekaya70, Dün - Alıntıya git

Sen fare doğurdun arkadaşlarımızın isyanı ne idi 9700 yukarıdan aşağıya sıralanmamasıydı şimdi hak yerini buldu isteyen kabul eder gider, hak benim hakkım isteyen gitmez ama bana hakkım olanı ver

18 Eylül 2014 17:03

benimadımhiçkimse

Allah' ıma binlerce şükürler olsun ki başpolislikten feragat etmek için bana fırsat verdi, çok şükür.( not: bu yorum için eleştiri yazacağınızı bildiğim için şimdiden söyleyim; 22 yıldır sokak polisiyim, hala sokak polisiyim, zaman zaman senede 3 ay gibi 120 personele gurup amirliği yapıyorum, çok da güzel yaptığıma inanıyorum, fakat bu rütbe işinin bana baş ağrısından başka hiç bir avantajı olmadı,) Cümleten Allah'a emanet olun.

18 Eylül 2014 17:20

muratx77

Şimdi ben 8617 sıradayım bu sıralama yukarıdan aşagıyamı ilk 9750 kişimi yani

18 Eylül 2014 17:22

muratx77

bu yapılan sıralama ilk 9750 kişi, genel olarak 10 yıl ve 24 yıl üzerimi yani 8600 olan biri bu ikisininde sıralaması içerisindemi oluyor ayrı ayrı sıralamamı var yoksaa....

18 Eylül 2014 22:04

MUHTAR-

bu yapılan sıralama ilk 9750 kişi, genel olarak 10 yıl ve 24 yıl üzerimi yani 8600 olan biri bu ikisininde sıralaması içerisindemi oluyor ayrı ayrı sıralamamı var yoksaa....

muratx77, Dün - Alıntıya git

10 yıl+35 yaş kendi arasında 24 yıllıklar kendi arasında sıralanıyor.. 10+35 yaş statüsünde isenız 7800 kişi arasında sıralamaya girmelisiniz.. 24 yıllık isenız 1950 kişi arasında sıralamaya giriyorsunuz... ayrıca sıralamanın bir önemi de yok. sadece atanma şansının ne olduguna bakıyorsun. sınava giren (basıyını tam bilmiyorum) 27000 kişinın hepsi tercıh yapacak. yanı 27 binincı sıradakıne de atama portalı açılacak.. eger adam hakkari ilini tercih eder de hakkarinin kontenjanını dolduracak kadar yüksek puanlı kişi tercih etmezse 25 puan la hakkariye başpolis olarak atanır...

19 Eylül 2014 00:52

ercucem

27000 değil.9750 kişi sınavı kazananlar

19 Eylül 2014 16:57

MUHTAR-

27000 değil.9750 kişi sınavı kazananlar

ercucem, Bugün - Alıntıya git

sadece 9750 kişi değil. sınava giren herkes tercih yapacak. ama yazdıgı il e puanı yeten 9750 kişi nın yerleşecek.. yanı yine 45 puanlının atanıp 60 puanlının atanamama durmu olabilir.. herkes puanının yetecegi yeri yazacak.. mesela adananın kontenjanı 249 .... 70 puanlı birisi tek tercih adana yı yazarsa ve kendısınden daha yüksek puanı olan 249 kişi adanayı yazarsa 70 puanlı arkadaş atanamayacak...

19 Eylül 2014 20:01

ercucem

sınavdan aldığı puan diyor ve diğer meslek puanları,,yanlışım varsa kusura bakma

19 Eylül 2014 20:05

ercucem

sınava giren herkes demişsin.sınava girmeden nasıl 70 puan olacak

Toplam 314 mesaj
«45678910111213141516