Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

  
Editörler : DaRuGa_YaRKaNAykırı Polisünal benlialper
05 Mayıs 2014 10:53

whitemann

a.s.

şahin burda mesaj yazanların hiç birine sen kimsin diye sorulmuyor. Başpolislik konusunda ise davalar bitip nihai işlem tesis edildiğinde unutmazsam başpolisliği kaybedip kaybetmediğimi buraya yazacam merakta kalmayasın diye...

muzsword kulluğun esası acz ve fakrını bilmektir. Aczimi onayladığın için teşekkür. Siz araştırıyorsunuz hukuğu da benden iyi biliyorsunuz. Dilekçe yazmak suç değil ama toplu dilekçe yazmaya teşvik etmek suç olabilir idare tenhada sıkıştırabilir. Bu tip paylaşımların herkese açık olmayan yerlerden yapılması paylaşım yapanlar açısından daha uygun olur. bu 3 yıl sinirlerinizi yıprattı aleyhte söylenen her sözde düşmanlık aramayın.

Bendende sana kısa bir bilgi dilekçeni yazdıysan 1 ay içerisinde idare cevap vermemiş ise senin cevabı beklemene gerek yok davanı açabilirsin..

Saygılar ...

07 Mayıs 2014 19:41

kartalpolices

arkadaşlar avukatlık ücretinin iadesine ilişkin dilekçeme cevabi yazı geldi(olumsuz) Aynen şöyle denmiş İDDK kararında avukatlık ücretinin iadesi hakkında herhangi bir hüküm bulunmadığından iade edemiyoruz bilgilerinize....avukatımız çalışıyor maşallah bize (kendinden haberi yok bunu da bilin neden mi bize boşuna dilekçe yazdırıyor kararı okumamış böyle bir hüküm yoksa iade etmezler tabiki....en doğru adam benim.....iddia ediyorum hep davere olmuş ortalık....

12 Mayıs 2014 11:37

KARABÜKLÜ7878

arkadaşlar avukatlık ücretinin iadesine ilişkin dilekçeme cevabi yazı geldi(olumsuz) Aynen şöyle denmiş İDDK kararında avukatlık ücretinin iadesi hakkında herhangi bir hüküm bulunmadığından iade edemiyoruz bilgilerinize....avukatımız çalışıyor maşallah bize (kendinden haberi yok bunu da bilin neden mi bize boşuna dilekçe yazdırıyor kararı okumamış böyle bir hüküm yoksa iade etmezler tabiki....en doğru adam benim.....iddia ediyorum hep davere olmuş ortalık....


kartalpolices, 3 ay önce - Alıntıya git

SA her bilgiye bilgi deme, zaten paranın iadesi ile ilgili (2400.00TL) bir ibare olmayacağını Müşavirlerde biliyor yani verilen cevap ben yaptım oldu veya teknik konudur. Aslolan dava bitmeden acele edip bizden aldıkları ücretleri aynı bizim ödediğimiz titizlik ve hızlılıkla geri ödemeleridir.

İdare ise tayin dönemi içinde DİDDKkadadına istinaden, karar 12. dairede değişmeyeceğine göre biran önce GEÇİCİ 1. MADDE İPTAL EDİLDİĞİNDEN BURNA GÖRE YAPTIĞI ATAMALARI İPTAL EDİP KAZANANIN BELLİ OLDUĞU yerleştirme işlemlerini ivedi yapması personelin ve idarenin menfaati gereğidir.

Mahkeme Kararı gereği rütbe sökülüp sökülmemesi idari bir işlem ve problemdir,atama işlemleri sonrası isteyenin atandığı yere gitmesi isteyenin ise bulunduğu kadroda kalabilme güzeliğide idarenin takdiridir.

Olur olmaz ama karar açık geçici 1 iptal geçici 1 e göre yapılan atamaların tamamı iptal rütbe alımı için yapılacak olan yerleştrme neticesi müvekkilin rütbe alıp alamayacağı belli olacaktır. DİDDK kararı açık atama işlemlerinin haziran ayına kadar yapılması atamanın mantığı gereğidir, personelin ve çocuklarının eğitim okul durumları, kiralık ev bulabilme sorunlarına idarenin yardımcı olabilmesi yani personelini her daim düşünmesi gerekliliği ile karar gereği işlemin zaman geçirmeden yapıması bu sancılı dönemin sona ermesi için gereklidir. Dik durup eğilmeyenlerin kazandığı ve teknik konuların aşılabildiğinin en güzel örneği olan davamız güzel bir örnek olması dileği ile....

18 Haziran 2014 02:47

KANUN0246

1 yada 2 hafta içinde bir şeyler olabilir diyorlar.. mahkeme kararı kesinleşmiş sanırım. EGM ye gitmiş..

21 Haziran 2014 12:28

elzmurat

YENİ ETK TASLAĞINA GÖRE RÜTBELER ARASI GEÇİŞ NASIL OLACAK? JANDARNA İLE ASTTLIK ÜSTLÜK İLİŞKİSİ OLACAKSA TÜM POLİS MEMURLARI JANDARMA ÜSTÇAVUŞLARIN ASTI MI OLACAK? YOKSA 10 YILLIK POLİS MEMURLARI POLİS ÜST MEMURU, 20 YILLIK POLİS MEMURLARI SINAVSIZ BİR ŞEKİLDE BAŞPOLİS MEMURU MU OLACAK? HALEN SINAVI KAZANMIŞ OLAN BAŞPOLİSLER İSE AST KOMİSERLİĞİ ME TERFİ EDECEK? BİLGİSİ OLAN VARSA PAYLAŞIR MI LÜTFEN.

23 Haziran 2014 16:15

KARABÜKLÜ7878

Taslak mutlaka Plan bütçe komisyonunca bazı değişikliklere uğrayacaktır. Şu andaki görünüme göre 10 yılı dolduran sınavsız Üstpolis, 20 yılı dolduran sınavsız Başpolis olacağı görünüyor. Taslak kanunlaştığında geçiş hükümleri ve uygulama ile ilgili yönetmelik yayınlanacağı muhakkak. Mevcut Bsşpolislerin geçiş hükümleri bu yönetmelikle ortaya çıkacak, taslakta mevcut Başpolislerin Üst polis olacağı öngörülmekte. Ancak 20 yıl üzeri olanlar zaten eski rütbede kıdemli Başpolisin yerini alacak olan yeni Başpolis rütbesini alacaklar. Mevcut başpolislerle ilgili lehe düzenlemelerin önü açık olmakla birlikte ........ 3 seneyi aşkın süredir dava konusu olan BP meselesi atanamayan memurlar tarafından net bir şekilde dava kazanılmasına rağmen rütbenin ve bu memurlardan dava sonlanmadan alınan 2400.00 tl şer dava ücretlerininmde iadesi konusu yavaş aksamda beklemektedir. Dava idarenin lehine olduğunda gösterilen acele ve hassasiyet, dav idarenin rütbeyi haketmiş olduğu halde 3 senedir takamayan memurlafrın lehine sona erdiği durumda da aynı hassasiyetin ve mağduriyetin aza indirgenmesinde acele davranılmasının gerekiliği Adaletin gereğidir. Ülkemiz hukuk, adalet ülkesidir. Bu zeminlerin hassas bir terazide yürütülmesi sonucu belli olan kararların bir an önce uygulanarak 3 senedir pm rütbesinde beklemek zorunda kalan memurların mahkeme kararına istinaden Başpolis rütbelerinin verilmesi, tüm toplumun ve devletin menfaati gereğidir. Daha öncesinde ve sonrasında bu dava ile ilgili bilerek ve isteyerek haksızlık yapılmış, bilerek ve isteyerek geciktirmiş ise buna sebep olan her kim ise bu dünyada ve ahirette hakkımı helal etmiyorum.

23 Haziran 2014 16:29

KARABÜKLÜ7878

Burda dikkate alınması gereken en önemli ve hassas nokta ise Taslağın bu hali ile pm rütbesindekilerin kendi içinde en fazla Bp olabileceğidir. Komiser olmak için Akademi den mi mezun olunacak yoksa 20 yıldan sonra bp lerden mi sınavla komiser alınabilecek bu belli değildir. Yaş haddi son rütbenin BP olduğuna işaret etmektedir. Bu durumda pm larının önü kesilmekte buda nerdeyse 35 yılını bir fiil bu meslekte geçirecek olan memurların şevkini kırabilecektir. Liyakat ve Eğitim durumuna göre pm larınında askerde olduğu gibi yükselebileceği bir zemin etüt edilmelidir. ASTsubay yüksek lisans yaptığında mülakatla Teğmen olabilmektedir. Eğitimin önemi ve önü kapatılmayıp teşvik edilmelidir. Okuyupta ne olacak Kavramının yerine eğitimin yaşı yoktur faydaları sonsuzdur moduna geçilmesi mesleğimizin ve ülkemizin ufkunu açacaktır. Medyada takip ettiğimizde yıllardır belli bir kesimin amir olmasına zemin hazırlandığı söylenmekte ve gelinen nokta ve sorunlar ortadadır. Herkesin eşit şekilde liyakatı ve eğitimide gözönünde bulundurulacağı, liyakat ve eğitimi ile hakedenin rütbe alabileceği ve mesleğe pm olarak başlayan bir kişinin Baş müdür hatta vali olabileceği bir yapının oluşturulabilmesi bu değerli mesleğe ve ülkemize ivme kazandıracaktır. Emeklisi yaklaşmış biri olarak bu yazıları geleceğe yönelik yazdığımdan kuşkunuz olmasın. Doğrusu böyle olmalı. Eksik kalan yerleri değerli meslektaşlarım tamamlarsa ve bunlarıda karar alan ve verenler olumlu yanlarını alırlarsa memnun oluruz......... Allah hakkımızda hayırlısını nasip eylesin..Dik durup eğilmeyenlere Allah hep yardım etsin...

23 Haziran 2014 17:01

turbojet

Öyle 10yıl sonra üst polis,20yıl polis baş memuru olmak yok. Disiplin cezası olmamak, belli bir performans notunun üzerinde notu olmak gibi koşullar aranacak. 10 Yılı dolduran komiserlik sınavına girebilecek. Şu an ki Başpolisler komiser olarak atanacak.

23 Haziran 2014 17:13

turbojet

Yeni polis üst ve baş memurları şuanki başpolislerin görev ünvanlarına sahip olamayacak, rütbeli değil kıdemli olacaklar, bir nevi eski sistem ama etkin olacaklar.

23 Haziran 2014 20:49

cengaver34

Turbojet devre duyummu yoksa teit edebildinmi, şu an ne aşamada

29 Haziran 2014 10:48

erberkah

Her fısıltı zannediliyorki yarın kanun oldu çıktı.boyle bişey yok daha arkadaş element uyduruluyor...3600 dendi oda yalan oldu zam dendi..100liraya kadar zam aldık tam.. goturusu darbeydi parelciydi derken cebimizden geri eriyen 325 tl oldu 10 - 12 senedir benim maaşım yerinde sayıyor ekonomik olarak zorlanıyoruz arkadaş kurumların arasında en aciz şamaroglanıyız sadece ucundan acıcık gosteriliyor ama hiçbir şey verilmiyor...teşkilat oyle aciz durumdaki bırakın rütbeyi lehte hiçbir şey çıkmıyor ve çıkmaycakda..ta bu haşhaşiler temizlenirse belki...herkes başını topraga gommüş ...hani verilen vaddler ...ogretmen aldı asker aldı saglık calışanı aldı belediyede çalışan zabıta memuru bile aldı alacagını biz BABAYI..........hiçmi seveni olmaz bu taşkilatın... ALLAH yardımcımız olsun

Toplam 211 mesaj