Editörler : Pangaea
20 Aralık 2013 13:40

RTS birinci sınıfım ama ...

Öncelikle herkese saygılar selamlar

İstanbul'da vakıf üniversitesin de yüzde 50 burs ile okumaktayım ( İST-AYDIN ) yaşım geçtiğinden ötürü ( 20 ) ailemin de zoru ile diyeyim , bu bölüme kaydımı yaptırdım ama, son bir kaç aydır gerek internette gerekse RTS den mezun olan büyüklerimizle konuştuklarım beni epeyce bölümden soğuttu . Es kazada gezerken bu siteye denk geldim . Bölüm hepimizin bildiği gibi 4 yıllık + özelde eğitim görüyorum yemesi içmesi derken hele birde es kaza kalırsam bana ve aileme maddi açıdan yükü nereden baksanız 60-70 milyar abilerim . Biraz da bu sitede bakınca bölümden mezun olanlar bir hayli ıstıraplı iş bulamadıkları hususunda ortada bir gerçek var yani .Ütopik hayaller de kurmaya gerek yok galiba , bulunduğum üniversite bana göre pek bu işin ehlisi değil . Şimdi soruyorum size DEĞER Mİ ? bu bölüme bu kadar masraf ve zamana ?

Konu eğer yanlış yerde ise özür dileyerek uygun bölümene kaldırmasını rica ederim. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler ...

carslantas01
Daire Başkanı
20 Aralık 2013 15:17

İlk olarak moralini bozmak istemem ama (zaten bölüm hakkında yazıları okuduysan moralin yeteri kadar bozulmuştur) koşarak uzaklaş o bölümden zararın neresinden dönersen kardır.

İlla bu işi yapacağım diyorsan da en az 1 dili adam gibi bilmelisin ve okulun bitmeden bir yerlerde iş bulmalısın (veya staj yaptığın yerlerde kalıcı olmalısın). Yine de herşey dört dörtlük olsa dahi beklentin çok yükseklerde olmasın. Kısacası imkanın varsa koşarak uzaklaş ve arkana bile bakma.

Bunlar sana kafi gelmediyse benden sonra yazacak arkadaşların görüşlerine de bakabilirsin :)

ahmet9533
Aday Memur
20 Aralık 2013 16:51

değmez. para israfı. git adam gibi bölüm oku. nedenleri yazıyor tekrarlamayalım.

sny88
Aday Memur
01 Ocak 2014 23:36

Okunmayacak bölüm deseler tek cevap RTS. KPSS de şans yok sektörde şans yok.. :(

emine3861
Memur
01 Ocak 2014 23:58

bence sadece bölümünden değil tüm iletişim fakültelerinden de uzak dur sen :) yazık parana iyi bir gelecek için değerlendir...

özelgökçe
Kapalı
02 Ocak 2014 16:14

bızım okuldan bırının bunları dusunupte bu sıteyı takıp etmesı ılgınc geldı ben de ıkıncı sınıf halkla ılıskıler ogrencsıyım eger devlette bır kurum dusunuyorsan halkla ılıskılere gec derım bu bolumun rts ye gore daha şansı yuksek eger bıraz olsun matemetik yapabılıyorsan sınava tekrar gır eşit ağırlıktan bır bolum oku derım ama yapamıyorsan sozelde de pek secenek yok zaten öğretmenlıklerın de halı pek ıç acıc durmuyor...

dirk heinen
Şube Müdürü
11 Ocak 2014 00:06

Bırak kardeşim hemen büyük sözü dinle bak pişman olmazsın. Halkla ilişkiler falan da hikaye boşver iletişimi toptan. Sadece 4 yıllık üni bitirmiş olursun başka hiç bir işe yaramaz.

pera kedisi
Yasaklı
11 Ocak 2014 18:45

canım hemen bırak o okulu,yazık günah.bide bu aptal bölümü okumak için paramı vercen.biz ettik sen etme.önü açık büsürü bölüm war. açıköğretim okuyanlar bile memur oldu biz okadar puanı ziyan edip ortada kaldık.ailenede okut bunları baskı yapıyolarsa çok

uygx
Aday Memur
14 Ocak 2014 18:25

Cevaplarınız için teşekkürler . Bir kaç mezun olan büyüklerim ile de konuştum , yine böyle forum ortamlarında konular açtım . Sanırsam tecrübeli görmüş geçirmiş insanları dinlemekte fayda var . Bu sene itibari ile okulu bırakmış bulunmaktayım tekrar sınavlara girip iletişim fakültesi ve özel üni olmayan bölümleri tercih edeceğim :) tekrar teşekkürler , iyi forumlar ...

felankes1
Aday Memur
06 Şubat 2014 13:27

aferin, akıllı adammışsın. keşke zamanında bizi de uyaran olasaydı da gençliğimizi heder etmeseydik.

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi