Editörler : supporters.

flagello di dio
Kapalı
02 Ocak 2014 11:09

hiç dert etme.. bitmesi daha büyük dert..)

onca zaman oldu hala özlerim öğrencilik günlerimi..

sitare345
Genel Müdür
02 Ocak 2014 11:09

deneyime ne gerek var görüyoz çalışan kadınların evliliklerini

çook yoruluyolar çookkk

lecorb, 10 yıl önce

nerden biliyorsunki daha once deneyiminmi oldukide

lecorb
Yasaklı
02 Ocak 2014 11:12

Sen çalışmıyorsun anlaşılan ondanmı çalışmayan alın diyorsun:) ya da çok çalışıyorsun belkide zaten ben çok çalışan istemiyorum işi az zamanlı çok yorucu olmayan işlerden olsun

DeRiN04
Yasaklı
02 Ocak 2014 11:15

az kaldı ama bende azaldım valla çok sıkıcı bir yerden sonra çekilmiyor..

flagello di dio, 10 yıl önce

hiç dert etme.. bitmesi daha büyük dert..)

onca zaman oldu hala özlerim öğrencilik günlerimi..

sitare345
Genel Müdür
02 Ocak 2014 11:16

:(( çok çalışıom

lecorb, 10 yıl önce

Sen çalışmıyorsun anlaşılan ondanmı çalışmayan alın diyorsun:) ya da çok çalışıyorsun belkide zaten ben çok çalışan istemiyorum işi az zamanlı çok yorucu olmayan işlerden olsun

lecorb
Yasaklı
02 Ocak 2014 11:18

o zaman eşin olacak vatandaşa gelecekte söyle seni çalıştırmasın:)

flagello di dio
Kapalı
02 Ocak 2014 11:18

madem senin için pek keyifli değil..bir an önce en iyi şekilde biter umarım..

DeRiN04, 10 yıl önce

az kaldı ama bende azaldım valla çok sıkıcı bir yerden sonra çekilmiyor..

sitare345
Genel Müdür
02 Ocak 2014 11:28

ben çalışırım arkadaş

kimsenin parasını almam kendi alnım terini yerim :))

lecorb, 10 yıl önce

o zaman eşin olacak vatandaşa gelecekte söyle seni çalıştırmasın:)

lecorb
Yasaklı
02 Ocak 2014 13:56

ohoo arkadaş sende hem çalıştırmayın diyorsun hem çalışacağım diyorsun karar ver:)

sitare345
Genel Müdür
03 Ocak 2014 15:48

o benim :)

başkları için dedim hem cinslerimi düşündüm :)

lecorb, 10 yıl önce

ohoo arkadaş sende hem çalıştırmayın diyorsun hem çalışacağım diyorsun karar ver:)

sokaktaki o kedi
Yasaklı
09 Kasım 2014 16:05

Bilim ve dinimin gerekleri ışığında bir hayat,

Edep, doğruluk ve güzel ahlağı anayasa maddesi saymış bir yaşam,

Allah yolunda can vermeye hazır kişinin mesleği olarak askerlik yeter de artar bana!

sokaktaki o kedi
Yasaklı
26 Haziran 2016 16:07

Rabb'imden hayalime ortak olmasını ve bu kulunun kalbindekini bildiğinden nasip etmesini niyaz ederek:

Kur'an okunan ve okunması hiç eksilmeyen bir ev hayal ediyorum. Karı koca namaz ehli olmalıyız, hanımı olmasa da koca mutlaka olmalı. (Hatta bazı nafileleri de devamlı icra eden biri olmak zorunda.) Eve koca olarak, koşarak geliyorum, karısını her zaman özleyen tiplerden. Ölene kadar da bu davranışı eksilmeyecek ve değişmeyecek. Eve girince en az 2-3 kere alnını öpen ve ara sıra sürprizler yapan bir koca olmalıyım, bu hayalde.

Sonra, mutfağa eşiyle beraber giren, hatta bazı yemekleri kendisi yapan bir bey yine bu hayaldeki kedi. Akşam asla tv açılmayacak, çay eşliğinde koyu bir sohbet ve göz göze bakacağız hep birbirimize. Sonra yatmadan evvel o bazen Sabahattin Ali, bazen de Aziz Nesin okuyacak, bense uluslararası konuyu gündemine alan bir kitabı. Son kez uyumadan evvel yineden alnından öpeceğim ve aynı O (S.A.V.)'nun gibi Muavvizeteyn surelerini okuyup, ellerime üfleyip önce alnını öptüğümü, sonra kendimi baştan aşağıya sıvazlayacağım. Sabah ezanına önce o kalkacak, ben kedi gibi miskin hallerde. O beni uyandıracak yanağıma konulan ılık bir buse ile. Allah'a olan vazife eda edildikten sonra sabah kahvaltısını her gün beraber yapacağız. Gerekirse mesaimizi kaçırsak da evden mutlaka baş başa kahvaltı yapmadan çıkmayacağız. Onun gözlerinden kaybolduğum andan itibaren tekrar özleyen bir kedi bu, tersi imkansız.

Seneler sonra bir gün.

İş dönüşü bana koşarak gelen kızıma kollarımı açacağım. Kızımı kucağıma alacağım, karım da balkonda bu anı ölümsüzleştirecek fotoğraf makinesiyle. Ben işten gelirken balkondan beni yolda seyretmesini isterim. Eve çıkacağız beraber kucağımdaki kızımla. Evi hiç bir zaman ben anahtarla açmayacağım, zile basacağım her daim. Karım açacak ona ait sarayının kapısını, ben daimi kiracı olacağım o saray da hep. Ev sahibimle seve seve iyi geçinmek isteyen daimi bir kiracı. İçeri girdiğim gibi karımın alnını öpeceğim yine defalarca. O benim Allah'tan gelen en tatlı helalim, hatta en büyük sevabım olacak. Öyle ki, beni tüm günahlarımdan arındıracak, huriler bile Cennet'ten bakıp kıskanacak, tırnaklarını yiyecek hasetliklerinden.

Akşam, kızımla ödevlerini beraber yapacağız, annesi de bize ılık süt pişirip getirecek. Bu evde iki tane hanımın arasında olmaktan mutlu ve bahtiyar bir eş, bir koca, bir erkek olacağım...

Derken...

Hayal ederken...

Allah'a dua dua yalvarırken...

Bir yangın çıktı hayal dünyamda, biri çakmak çaktı ve yıktı, yok etti...

O günden sonra dimağım çürük, dilim lal, gözüm ama, elim çolak, ayağım topal ve ölü bir kalbim var.

Rabb'im herkesin karşısına inançlı ve verdiği sözleri tutup da sevgisinin ve verdiği değerin karşılığını alanlardan eylesin.

İnancımdan başka bir gücüm, imanımdan başka bir umudum ve Allah'tan başkasına birine güvenim kalmadı artık.

Ama yine de Rabb'im bana müthiş bir huzur bahşeyliyor: "kulum imtihandasın ama pes etme, Bana gel ve Ben'den iste isteyeceklerini" diyor.

Ben de işittim ve itaat etim diyerek, secdeye kapanıyorum Rabb'ime...

:)

"Beyaz Kalem"

candela
Yasaklı
26 Haziran 2016 16:18

mevla hakkımızda hayırlı olan eşleri bizlere hayal ettirsin

Karamelli-trilice
Aday Memur
26 Haziran 2016 23:42

Kendi buromu acmayi istiyorum. Es olarak da keyif ehli ruh sagligi yerinde birini istiyorum. Uyumlu ve keyifli biri olsun kavga etmeyen iyi huylu keyfine duskun gezmeye bayilan yemek yapmayi bilen macera seven sadik biri olmali. Bana asla yalan soylememeli benden baskasini begenmemeli asla aldatmamali . Biraz deli dolu olmali hakli oldugunda mucafelesi korkusuz olmali. Korkak ve ezik sevmiyorum aptal ve mantiksiz egosunun esiri olanlari da sevmiyorum. Mutevazi ve merhametli olmali.

KAMYöncu
Şube Müdürü
27 Haziran 2016 01:29

abi bu ne ya göz göze gelmek defalarca öpmek sonra yatarken falan bu nasıl uslüp özelini ne anlatırsın yaw karı lafı insan eşine karı der mi çok güldüm okurken

sokaktaki o kedi, 8 yıl önce

Rabb'imden hayalime ortak olmasını ve bu kulunun kalbindekini bildiğinden nasip etmesini niyaz ederek:

Kur'an okunan ve okunması hiç eksilmeyen bir ev hayal ediyorum. Karı koca namaz ehli olmalıyız, hanımı olmasa da koca mutlaka olmalı. (Hatta bazı nafileleri de devamlı icra eden biri olmak zorunda.) Eve koca olarak, koşarak geliyorum, karısını her zaman özleyen tiplerden. Ölene kadar da bu davranışı eksilmeyecek ve değişmeyecek. Eve girince en az 2-3 kere alnını öpen ve ara sıra sürprizler yapan bir koca olmalıyım, bu hayalde.

Sonra, mutfağa eşiyle beraber giren, hatta bazı yemekleri kendisi yapan bir bey yine bu hayaldeki kedi. Akşam asla tv açılmayacak, çay eşliğinde koyu bir sohbet ve göz göze bakacağız hep birbirimize. Sonra yatmadan evvel o bazen Sabahattin Ali, bazen de Aziz Nesin okuyacak, bense uluslararası konuyu gündemine alan bir kitabı. Son kez uyumadan evvel yineden alnından öpeceğim ve aynı O (S.A.V.)'nun gibi Muavvizeteyn surelerini okuyup, ellerime üfleyip önce alnını öptüğümü, sonra kendimi baştan aşağıya sıvazlayacağım. Sabah ezanına önce o kalkacak, ben kedi gibi miskin hallerde. O beni uyandıracak yanağıma konulan ılık bir buse ile. Allah'a olan vazife eda edildikten sonra sabah kahvaltısını her gün beraber yapacağız. Gerekirse mesaimizi kaçırsak da evden mutlaka baş başa kahvaltı yapmadan çıkmayacağız. Onun gözlerinden kaybolduğum andan itibaren tekrar özleyen bir kedi bu, tersi imkansız.

Seneler sonra bir gün.

İş dönüşü bana koşarak gelen kızıma kollarımı açacağım. Kızımı kucağıma alacağım, karım da balkonda bu anı ölümsüzleştirecek fotoğraf makinesiyle. Ben işten gelirken balkondan beni yolda seyretmesini isterim. Eve çıkacağız beraber kucağımdaki kızımla. Evi hiç bir zaman ben anahtarla açmayacağım, zile basacağım her daim. Karım açacak ona ait sarayının kapısını, ben daimi kiracı olacağım o saray da hep. Ev sahibimle seve seve iyi geçinmek isteyen daimi bir kiracı. İçeri girdiğim gibi karımın alnını öpeceğim yine defalarca. O benim Allah'tan gelen en tatlı helalim, hatta en büyük sevabım olacak. Öyle ki, beni tüm günahlarımdan arındıracak, huriler bile Cennet'ten bakıp kıskanacak, tırnaklarını yiyecek hasetliklerinden.

Akşam, kızımla ödevlerini beraber yapacağız, annesi de bize ılık süt pişirip getirecek. Bu evde iki tane hanımın arasında olmaktan mutlu ve bahtiyar bir eş, bir koca, bir erkek olacağım...

Derken...

Hayal ederken...

Allah'a dua dua yalvarırken...

Bir yangın çıktı hayal dünyamda, biri çakmak çaktı ve yıktı, yok etti...

O günden sonra dimağım çürük, dilim lal, gözüm ama, elim çolak, ayağım topal ve ölü bir kalbim var.

Rabb'im herkesin karşısına inançlı ve verdiği sözleri tutup da sevgisinin ve verdiği değerin karşılığını alanlardan eylesin.

İnancımdan başka bir gücüm, imanımdan başka bir umudum ve Allah'tan başkasına birine güvenim kalmadı artık.

Ama yine de Rabb'im bana müthiş bir huzur bahşeyliyor: "kulum imtihandasın ama pes etme, Bana gel ve Ben'den iste isteyeceklerini" diyor.

Ben de işittim ve itaat etim diyerek, secdeye kapanıyorum Rabb'ime...

:)

"Beyaz Kalem"

KAMYöncu
Şube Müdürü
27 Haziran 2016 01:33

hayalim namuslu ve çok güzel bi rus kızıyla evlenmek

sokaktaki o kedi
Yasaklı
28 Haziran 2016 20:02

Ben böylesine edep dışı yazılar yazabilecek kadar sokaktaki bir mahluğum. İşte, ne yaparsın. :)))

Ama sen veya senin gibi dünya gelse üstümü, yine aynı hayali kurar, yine buraya edepsizce yazardım. Ben böyleyim biraderim...

Adı üstünde sokaktaki ;)

Toplam 37 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi