Editörler : Lanet
04 Ocak 2014 21:41

Kurum değişikliği için dilekçe verdim.

Ben meb'de kadrolu Türkçe öğretmeniyim. Bazı sağlık sorunlarım ve öğrencilerdeki davranış problemleriyle uğraşmak zorunda kalmam (aynı zamanda da ders anlatmaya çalışmak, veliler ile iletişim kur, herkesi memnun edeme, idareyle ayrı, veli ile ayrı, öğrenciyle aynı uğraş.... vs.) nedeniyle (yoğun bir şekilde ve günlerce süren migren ağrıları da cabası) kurum değiştirmek için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına başvuru yaptım. sabahtan öğlene kadar dersim dışardan bakınca işimiz çok rahat. Derdin ne senin yatma yeri olarak mı gelmek istiyorsun diye sorarsanız hayır. Sadece işimi severek yapmak istiyorum, çok çalışmak yorulmak ben huzurlu ve mutlu olduktan sonra önemli değil. Fakat arkadaşların mesajlarını kuyunca da tereddütte kaldım.. Bu kurumun olumlu tarafları yok mu acaba? Beni biraz bigilendirir misiniz? Dilekçemi iptal mi ettireyim.

05 Ocak 2014 16:09

yardımcı olabilecek yok mu arkadaşlar.

minco
Aday Memur
06 Ocak 2014 01:50

krds.böyle geri zekalı kurum yok türkiyede.kimse bi şey bilmez,dedikodu,kuyu kazma ,yalan dolan,yalakalık,bi bakarsın tak seni il içinde başka kuruma sürerler öyle milli eğitimdeki gibi il içi tayin yok herşey il müdürünün imzasına bakar...önce teşekkür ederler birşey oldumu arkadan siktiri çekerler ne olduğunu anlamazsın...bi bakarsın huzurevinde,bibakarsın çocuklarla.sonra madde kullananlarla,sorunlu kadınlarla deliye döner sıyırırsın...milli eğitimdeki dersim bitti eve gideyim yok..24 saat çalışma esası..nöbet,kamp,il dışı görev,bunlar cabası...KISACASI BELANIMI ARIYON....

06 Ocak 2014 17:43

teşkkür ederim minco bey

june80
Aday Memur
28 Ocak 2014 00:18

Minco'ya katılıyorum meb.ten bu kuruma geçip pişman olan çok arkadaşım var onlarda tekrar meb.e geri dönmenin yolunu arıyorlar ama meb.ten geçmek kadar kolsy olmuyor geri dönmek. Bir kere muvafakat almak çok zor. Burası torpilin cirit attığı bir kurum öğretmenin değeri yok sadece öğretmen değil tabiki diğer meslek elemanlarıda aynı durumdalar. Her işten sorumlusundur ama bir o kadarda vasıfsızsındır. Kurum amirinle uyuştuğun noktada değer görürsün kimse yaptığın işe ne kadar çalıştığına bakmaz kimse seni takdir etmez. Bu da zamanla çalışanı yıpratıyor tabi bu istisnasız Türkiye'nin heryerinde böyle. Oyüzden yol yakınken geri dön hocam bin pişman olursun. Tayin iste okulunu değiştir dersine gir çık ama sakın aspb'na geçme hayatının hatasını yaparsın.

28 Ocak 2014 22:04

hocam ben de hem denetimli serbestliğe başvurudm hem de aspb başvurudm nasip artık diyorum hayırlı değilse olmasın. ben öğrenci evleri olursa diye düşünmüştüm aynı yerden evimi de alırım. gidiş geliş sorunu yaşamam diye düşündüm ama müdür istediği yere verebiiyormuş o nedenle tavsiye eden olmadı

june80, 10 yıl önce

Minco'ya katılıyorum meb.ten bu kuruma geçip pişman olan çok arkadaşım var onlarda tekrar meb.e geri dönmenin yolunu arıyorlar ama meb.ten geçmek kadar kolsy olmuyor geri dönmek. Bir kere muvafakat almak çok zor. Burası torpilin cirit attığı bir kurum öğretmenin değeri yok sadece öğretmen değil tabiki diğer meslek elemanlarıda aynı durumdalar. Her işten sorumlusundur ama bir o kadarda vasıfsızsındır. Kurum amirinle uyuştuğun noktada değer görürsün kimse yaptığın işe ne kadar çalıştığına bakmaz kimse seni takdir etmez. Bu da zamanla çalışanı yıpratıyor tabi bu istisnasız Türkiye'nin heryerinde böyle. Oyüzden yol yakınken geri dön hocam bin pişman olursun. Tayin iste okulunu değiştir dersine gir çık ama sakın aspb'na geçme hayatının hatasını yaparsın.

gözdes51
Aday Memur
29 Ocak 2014 08:35

ruh sağlığınızı düşünüyorsanız asla başvurmayın derim

30 Ocak 2014 13:34

dilekçeyi geri nasıl çekebilirim

levrek78
Memur
30 Ocak 2014 16:49

yılmaz hocam adamlar almıyor zaten hiç haber okumuyor musun?

31 Ocak 2014 14:15

yazdıktan sonra haberim oldu levrek bey :-)

kenankku
Aday Memur
11 Şubat 2014 16:42

arkadaşalara bakma sen de meb de mutsuzum demişin. aspb deki öğretmenlerde burda mutsuzum diyor. ben arada çok bir fark göremiyorum. asp daha zordur. ama maddi imkanı daha iyidir. sosyal imkanı daha iyidir. bizim çocuklarımız da meb de okula gidiyor. onlarla karşılaşmak bir sorun sa eğer ordada karşılaşabilirsiniz

beklenen sonn
Aday Memur
19 Şubat 2014 21:26

Korunma kararı olan çocuklarla m.e.b' de çalışmakla aspb' da çalışmak aynı mı?

Tabiki değil!

kenankku, 10 yıl önce

arkadaşalara bakma sen de meb de mutsuzum demişin. aspb deki öğretmenlerde burda mutsuzum diyor. ben arada çok bir fark göremiyorum. asp daha zordur. ama maddi imkanı daha iyidir. sosyal imkanı daha iyidir. bizim çocuklarımız da meb de okula gidiyor. onlarla karşılaşmak bir sorun sa eğer ordada karşılaşabilirsiniz

19 Şubat 2014 22:05

ya hepsinin zorluğu var haklısınız benim sıkıntım çocuklarla iletişim kurarken ders sırasında bu iyi niyetimin suistimal edilmesi ve velilerin memnuniyetsiz tavırları. Ders içinde sıkıntı yaşıyor olmak beni üzüyor değilse çocuklarının ailesinin olması ya da olmamaısı değil ailesiyle yaşayan ve birçok koruma altındaki çocuğa göre daha problemli olan öğrencilerim var.

beklenen sonn, 10 yıl önce

Korunma kararı olan çocuklarla m.e.b' de çalışmakla aspb' da çalışmak aynı mı?

Tabiki değil!

bircan48
Aday Memur
20 Şubat 2014 08:16

kimse yerinden memnun değil geniş ufuklu bakmak lazım ben de başka bir kurumdan bu uruma geçtim

25 Şubat 2014 23:25

peki siz memnun musunuz? tvsiye eder misiniz, zorlukları neler, avantajları neler size göre, ya da aradığınızı bulabildiniz mi hocam?

bircan48, 10 yıl önce

kimse yerinden memnun değil geniş ufuklu bakmak lazım ben de başka bir kurumdan bu uruma geçtim

serdarsa4848
Memur
26 Şubat 2014 16:32

yılmaz hocam dilekçe bende yazmak istiyorum aynı sorunlar bende de var ve yaşıyorum dilkeçe örneği mesajla yada buradan örnek olarak yazabilirmisiniz ben kurumda çalışan birinin eşiyle görüştüm nönet olduğunu anlattı anladığım kadarıylada nöbet dışında normal memur gibi çalışılıyormuş

27 Şubat 2014 14:02

16.01.2014

T.C.

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI

YALOVA İL MÜDÜRLÜĞÜNE

Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü?nden . yılında mezun oldum. Milli Eğitim Bakanlığı ......... Milli Eğitim Müdürlüğü .. İlköğretim Okulu emrine 24.08.2007 tarihinde kadrolu Türkçe Öğretmeni olarak atandım.Daha sonra sırasıyla .. ilçesi Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Amasya?nın .. ilçesi Atatürk İlköğretim Okulu ve Amasya merkez .... çalıştım. 2013 Şubat ayı itibariyle ?? Ortaokulu?nda görevime devam etmekteyim. Aynı zamanda Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Eğitim Yönetimi, Teftişi ve Planlama alanında Tezli Yüksek Lisans ve Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sosyoloji Bölümü Lisans öğrencisi olarak eğitimlerime devam etmekteyim.

Bakanlığınız bünyesinde öncelik sırasına göre ... il müdürlükleriniz emrinde Eğitim Hizmetleri Sınıfında boş bulunan bir öğretmenlik kadrosuna atanmak istiyorum.Gerekli belgeler ekte sunulmuştur.

Gereğinin yapılmasını arz ederim.

EK Türkçe Öğretmeni

Çalışma Cetveli

Öz Geçmiş

ADRES

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi