Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : a_durmazhopalihuzur657
14 Ocak 2014 19:25  

Sözel mezunu, LYS'de mühendislik yazabilir mi ?

arkadaşlar sayısaldan barajı geçip mühendislik yazabliyormuyuz ama ben sözelciyim böyle bir imkanımız varmı

14 Ocak 2014 19:26

Celos

var puanını al yeter

14 Ocak 2014 19:45

hakankkk01

var puanını al yeter

Celos, 7 ay önce - Alıntıya git

vallahımı kardeş pekı atıyorum maden muhendıslıgı okumak ıstıyorum puanları dusuk galıba ama sadece turkçe ve dıger derslerı yaparak vede bırkaç mat ile lys de barajı geçmek mumkunmu

14 Ocak 2014 19:48

hoLygun

ne günlere kaldık sözelci adam möhendis olacak

14 Ocak 2014 19:49

Celos

vallahımı kardeş pekı atıyorum maden muhendıslıgı okumak ıstıyorum puanları dusuk galıba ama sadece turkçe ve dıger derslerı yaparak vede bırkaç mat ile lys de barajı geçmek mumkunmu

hakankkk01, 7 ay önce - Alıntıya git

o zor lys gruplandırıldı malum 5 etaplı bir şey haline geldi sen seçmek istediğin alanın sınavına giriyorsun

söz konusu mühendislik olunca mat ve fen sınavına girmen lazım

sistemde kalkan tek şey sözleci adam eskiden eşitağırlık bölümleri tercih edemiyordu yada sayısal çünkü okulun verdiği puan kesiliyordu yeni sistemde bu olay kalktı o nedenle puanını alabiliyorsan yazabilirsin dedim

14 Ocak 2014 19:56

hakankkk01

o zor lys gruplandırıldı malum 5 etaplı bir şey haline geldi sen seçmek istediğin alanın sınavına giriyorsun

söz konusu mühendislik olunca mat ve fen sınavına girmen lazım

sistemde kalkan tek şey sözleci adam eskiden eşitağırlık bölümleri tercih edemiyordu yada sayısal çünkü okulun verdiği puan kesiliyordu yeni sistemde bu olay kalktı o nedenle puanını alabiliyorsan yazabilirsin dedim

kardeş puanda kırılmıyorsa neden yazmayacakmısım sonuçta istediğimiz bütün sınavlara giremiyormuyuz ben hem sosyal edebiyat hem matematik fizik sınavlarının hepsıne gırecem eşit agırlıktan bıle çok rahat barajı geçiyorum ygs 1 ve 2 den ıse geçen yıl hiç çalısmadım sınava 161 aldım sence çalısırsam lys de mat 4 den barajı geçememmi

14 Ocak 2014 19:58

hakankkk01

ne günlere kaldık sözelci adam möhendis olacak

hoLygun, 7 ay önce - Alıntıya git

kardeş neden öyle dedınkı bizi zamanında yonlendıren olmadı şimdi bir fırsat varsa yazmak ısterım 198 puanla maden muhendıslıgıne alım olmus bende okuyup muhendiz olucam be vay be benimde t cetvelım olacak unv de

14 Ocak 2014 20:11

Celos

dene şansını sadece paranı kaybetmiş olursun o kadar

14 Ocak 2014 20:16

hakankkk01

dene şansını sadece paranı kaybetmiş olursun o kadar

nasıl yani kardeş sözelden ygs ye giriyoruz bütün puan guruplarına etkısı oluyor ygs 1,2,3,4 ,5 lys sözelden girince mat 4 e puan getirmiyormu yoksa sayısal guruplaradamı gırmöek gerek

14 Ocak 2014 20:21

cypress 08

sözelcisin matematkte barajı nasıl geçerim diye düşünüyosun. peki o mühendislik bölümünü kazandığında nasıl okuyacaksın diferansiyel türev integral vs vs nasıl vereceksin o dersleri.

14 Ocak 2014 20:24

hakankkk01

sözelcisin matematkte barajı nasıl geçerim diye düşünüyosun. peki o mühendislik bölümünü kazandığında nasıl okuyacaksın diferansiyel türev integral vs vs nasıl vereceksin o dersleri.

cypress 08, 7 ay önce - Alıntıya git

kardeş önce cevap versen lys deki türkçe sosyal testler mat 4 e puan getırırmı yoksa sayısal testlerede gırmek gerkmı.senin soruna gelınce 4 yılda bıtmesse 5 yılda bıter insallah bır yolunu buluruz

14 Ocak 2014 20:37

cypress 08

kardeş önce cevap versen lys deki türkçe sosyal testler mat 4 e puan getırırmı yoksa sayısal testlerede gırmek gerkmı.senin soruna gelınce 4 yılda bıtmesse 5 yılda bıter insallah bır yolunu buluruz

sorunun cevabını bilmyrm bilsem cvp verrdim. öyle sandığın kadar kolay değil yani onun için söyledim.

14 Ocak 2014 20:38

hakankkk01

sorunun cevabını bilmyrm bilsem cvp verrdim. öyle sandığın kadar kolay değil yani onun için söyledim.

neden yaa 5 net yapıp muhendıs olmak ıstıyomm

14 Ocak 2014 20:39

cypress 08

neden yaa 5 net yapıp muhendıs olmak ıstıyomm

başarılarının devamını dilerim ozaman :)) 6-7 net gibi:))

14 Ocak 2014 20:42

hakankkk01

başarılarının devamını dilerim ozaman :)) 6-7 net gibi:))

kardeş sözelde 5 6 nettle baraj geçılıyo amaa

14 Ocak 2014 20:42

Celos

istediğin mühendislik mf 4 ten alıyordu sanırım sayısal teste girmen zorunlu

diğer alanların testi sana puan getirmiyor bildiğim kadarıyla

14 Ocak 2014 20:44

hakankkk01

hee insallah puan kesıntısı olmaz çunku geçen yıl unv yazıp gıtmedım hıç gidemem yoksa

14 Ocak 2014 20:47

cypress 08

ben sınava giridkten snra sistem falan değişti ama bende öyle biliyorum. mf4ten alıyo.herkes ilk bölümü yapıyo sözeller ikinci bölümden de tarh edebyta faln yapıyo. sayısalda ikinci bölümden matemtk fizik faln yapıyo. senn yaptığın sözelin mf4 puanına etkisi çok çok az olur. yani mühendislige girecek kadr puanını arttrmz bence

14 Ocak 2014 21:02

hakankkk01

ben sınava giridkten snra sistem falan değişti ama bende öyle biliyorum. mf4ten alıyo.herkes ilk bölümü yapıyo sözeller ikinci bölümden de tarh edebyta faln yapıyo. sayısalda ikinci bölümden matemtk fizik faln yapıyo. senn yaptığın sözelin mf4 puanına etkisi çok çok az olur. yani mühendislige girecek kadr puanını arttrmz bence

insallah olur kardes maden muhendıslını kazansam ne var elımde t cetvelıyle unv gezıcemmm

14 Ocak 2014 22:51

masculus06

ygs'de herhangi bir puandan barajı (180) aşarsan mf4 puanının oluşması için lys1 ve lys2'ye girmen gerekecek. mf4 (mühendislik fakülteleri için gereken puan) puanın 200'ün üstünde olursa herhangi bir mühendisliğe yerleşebilirsin. sayısal'dan girenler şanslı çünkü kontenjan sayısı ve tercih edilebilecek bölüm sayısı fazla...

15 Ocak 2014 00:03

hakankkk01

ygs'de herhangi bir puandan barajı (180) aşarsan mf4 puanının oluşması için lys1 ve lys2'ye girmen gerekecek. mf4 (mühendislik fakülteleri için gereken puan) puanın 200'ün üstünde olursa herhangi bir mühendisliğe yerleşebilirsin. sayısal'dan girenler şanslı çünkü kontenjan sayısı ve tercih edilebilecek bölüm sayısı fazla...

masculus06, 7 ay önce - Alıntıya git

tsk peki biyolojıden lys de 30 da 10 yapma ımkanım varmı çünkü sayısal olarak en basıt o kalıyorr biyolojı kıtabı alsam

Toplam 42 mesaj