Editörler : Lanet
18 Ocak 2014 08:57

SYDV'de kalmak ya da kalmamak.... İşte bütün mesele bu...

1 yılı aşkın süredir sydv'de çalışıyorum... 2012 kpss puanıyla atandım bu kuruma... Şu ana kadar 3 merkezi atama oldu... Bir çok yere atanabiliyordum puanımla ama tam gönlüme göre bir yer henüz gelmedi... şimdi önümüzde son bir atama kaldı... 2014/1 haziran ataması...

Puanımı merkezi atamalarda kullanmadığıma şu ana kadar bir çok kere pişman ettirdi bu kurum... Bu kurum ne zaman tam anlamıyla düzgün bir kurum olacak anlamıyorum... Yapılan haksızlıklar...torpiller... devlet tüm işleri vakıflara yüklemiş... asker ailesi...gss... yaşlılık,engelli, dul aylıkları... yardımlar...kömür... ve daha neler neler...yeterli personel almayıp bir kaç personelle bi dünya işi yürütüp devleti kurtardığını sanan kaymakamlar. sonrada işler yarım yamalak yapınca personeli fırçala...

sonra vatandaşın çilesi... gözü doymayan zenginlerin yardımlardan faydalanmaya çalışması... zenginle fakirin karışması...

yarım yamalak özlük hakları... iş garantin yok... müdürle kaymakamın insafındasın...

neresinden tutsan elinde kalıyor bu kurum... bazen şu ana kadar tercih verip gitmediğime o kadar pişman oluyorum ki... memuriyette 30 yılda yiyeceğim fırçayı burda 1 ayda yiyorum belki de...

Hepimiz hakkında hayırlısı olsun inşallah...

gözdes51
Aday Memur
29 Ocak 2014 08:32

her eleştirinize katılıyorum.. her geçen gün iş yükü artıyor. emege saygı yok. bu kurumun tek çeken yönü maaşı. çekilir yer değil burası. işssizlikten burdayız.

ücbej
Aday Memur
30 Ocak 2014 11:19

mayıs ayindan sonra evde bakımlarda bu kurumda arkadaşlar gözünüz aydın

MİA-Mİ
Aday Memur
13 Şubat 2014 16:41

ünvanım yardımcı hizmet görevlisi yaptığım işi sororsanız sosyal inceleme görevlisi + hizmetli+büro görevlisi+ toplantı yapmak vb...... çok şükür evde bakımda geliyormuş.ama yükselmeye gelince kesinlikle yükselemez fon kurulu kararı varmış.fon kurulu sözleşmelilerin hepsi şart aranmaksızın kadroya geçsin deyince oluyor.

xxkamucuxx
Şef
21 Şubat 2014 10:02

aile ve sosyal politikalar il ve ilçe müdürlüklerine çevirseler vakıfları çok güzek olucak

caykolik
Aday Memur
10 Aralık 2014 20:45

2.derece ilde çalışan sydv büro görevlisi net maaşı ne kadardır acaba ??

hwaa-a
Kapalı
17 Aralık 2014 21:11

Arkadaşlar merhaba;

Ben SDYV'ye başvurmayı planlıyorum. Herkes şartların zorluğundan bahsetmiş. Biraz hevesim kırılmadı değil. Ama iş iştir diyorum. ;Benim sorum ola ki burada işe kabul edildim, tekrar hazirandaki atamada tercih yapabilir miyim? Bilgisi olan biri varsa cevaplasın lütfen.

30 Ocak 2015 01:12

son zamanlarda ilanlara bile yansıdı bu her işi 2-3 kişiye yıkma olayı.

en son bir psikoloji mezunundan "ehliyet ve bilgisayar sertifikası" istediklerini görünce bir daha tek bir ilanına bile bakmadım. ceplerine indirdikleri para azalmasın diye, eleman almak yerine her elemanı her işte kullanıyorlar. sus payı olarak da yılda 1-2 ikramiye.

emektar vakıfcı
Aday Memur
31 Ocak 2015 12:41

net %15 vergi dilimindeyken 2200 yıl sonuna kadar azalıyor sonuc 1900 :)

cansu gokdag
Aday Memur
06 Şubat 2015 03:39

Merhabalar .sydv'ye hangi bolum mezunlari tercih için basvurabiliyor ?

ezmagucpot
Kapalı
17 Mart 2015 21:59

genelde bölüm ayrımı yapılmıyor ama ilanı incelemek lazım

kompliman
Aday Memur
08 Mayıs 2015 10:12

Sosyal yardım ve inceleme görevlisi olarak göreve başlayanlar sanırım sözleşmeli personel olarak başlıyor işe. Sözleşmeli personellerde de derece/kademe olayı var mı varsa kaça kaç olarak başlıyorlar? Bir de 2015 itibari ile aylık ortalama veya yıllık toplam (ikramiyeler dahil) net ne kadar alıyorlar?

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi