Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : TalesinKomik.Retikulum
28 Ocak 2014 12:44  

Yeni EKPSS Sınavı ve Bu dönem tercih yapmama

Nisanda yapılacak olan yeni sınava sizce önlisans olarak kaç başvuru olur.Sayın editör sizin öngörünüz nedir.

Lise 78 puanım var ama önlisans bitti.Tercih yapmayıp yeni sınava hazırlanıyorum.Sizce kararım doğrumu,lise düzeyi hizmetli olunca bu kararı aldım

Görüşleriniz için teşekkürler

28 Ocak 2014 13:46

jeolog3535

kendine güveniyorsan nisan sınavını bekle bu kadar beklemişsin şimdide bekler bence ama engelin nedir? hizmetli kadrosu bazı arkadaşlara göre anlatıldığı gibi değil sanırım..eğer beni masa bası göreve verirler diye düşünüyorsanda git derim memur ol bence arada bariz maaş farkı yok..nisan sınavına girsen ilk atamalardada belki atanamazsın nerden baksan 1.5 yıl daha beklyeceksin. işi garntiye alıp memur olur. nisandaki sınava girerim senin yerinde olsam 1.atamada değilde 2.3. atamadada tercih yapar atanırım önlisans olarak

28 Ocak 2014 14:00

Erdo60

hasan arkadaş 78 puanım var demiş lise düzeyi bu arkadaşımız bu atamada atanıp 2014 ekpss ye girip 3. atamada tekrar tercih yapsın diyorsun ve o zaman istediğin yere git diyorsun.bu arkadaş eğer böyle bir şey yaptığı zaman kendisinden boşalacak kadro 1 - 2 yıl süre zarfında dolu görünecek buda 1 ailenin umudunu elinden alacak.bence kendine güveniyorsa sınavı beklesin yok eğer ben beklemek istemiyorum artık beklemeden bıktım usandım diyorsa gitsin hizmetli olsun.olay bu kadar basit.Ya sınavla GİH olacak yada kendi puanı ile atanıp YH olacak.

28 Ocak 2014 14:11

vbulut2

bende önlisans yerleştim genel olarak önlisans yerleşti bence gidemeyeceğin yerleri yazma ama tercih yap. gelirse şansına, ama yeni sınava da hazırlan işini yeni sınav da şansa bırakma...

28 Ocak 2014 15:18

hasan4458

Çok kararsızım Erdo kimsenin hakkına mani olmak istemem,ama hizmetli işi sıkıntılı,kalp rahatsızlığı

28 Ocak 2014 15:30

Erdo60

Çok kararsızım Erdo kimsenin hakkına mani olmak istemem,ama hizmetli işi sıkıntılı,kalp rahatsızlığı

hasan4458, 6 ay önce - Alıntıya git

Valla kardeşim bende kimseye engel olmak istemem puanın iyi ama dediğim gibi hizmetli olmak var memur olmak var.yalnız şöyle bir durumda söz konusu tercih yapıp atanırsan ki inşallah atanırsın atandığın kurumdaki yetkili amirle görüşüp durumunu anlatırsan nadirende olsa hizmetli olarak değilde büro işleri ile ilgilenen bir yardımcı olabilirsin.yani hizmetli kadrosunu herkes temizlikçi olarak algılıyor özür durumuna göre birde amirin insiyafitine göre değerlendiriliyor.

28 Ocak 2014 15:41

KomikRetikulum
Kapalı

Öncelikle fikirlerimin şahsi olduğunu belirtmek istiyorum.

Biliyorsunuz ki bu bir EKPSS yani Engelli personel alımı bu durumda sizin engellilik durumunuz da çok önemli. Daha önceki atamada bir çok il 78 ile kapandı puanınız lise düzeyine göre iyi bir puan ancak burada önemli olanın sizin engellilik durumu ve çalışma durumunuz. Tercih yapacağınız zaman olaki atandığınız da hizmetli kadrosunda olduğunuz için atandığınız kurumun insani duygularının da önemli olduğunu belirtmek istiyorum.

Kimi kurumlarda kurum amirleri hizmetli kadrolarını bilgisayar ortamında VHKİ olarak değerlendirse de kimi kurumlarda ise kurum amirleri kişinin tecrübesine bakmayarak ünvanı olarak değerlendiriyor ve ona göre bir iş tanımlıyor.

Bu doğrultuda dediğim gibi engellilik ve çalışma gücünüz konuya dahil oluyor. Eğer herhangi bir sorunum yok her verilen işi her ilde yapabilirim diyebilecek iseniz tercih yapın atanacağınızı düşünmekteyim.

Fakat olayın birde diğer boyutu var.. Memur kadrosunda olmak ister iseniz ve 2014/04 ayındaki sınava gerekli bilgi ve birikiminiz ile girebilecek durumunuz var ise (kişisel kapasite) bu sınavı da bekleyip çalışabilirsiniz.

Tercih tamami ile size kalmış. İyi tercihler

28 Ocak 2014 15:51

hasan4458

Sayın Editör bilemiyorum.Yeni sınavda başvuru ne kadar olucak onu kestiremiyorum.Erdo haklısın

28 Ocak 2014 16:08

jeolog3535

hasan kalp varsa kimse sana agır iş yaptıramaz..bence tercih yap bidahaki sınavda sayı çok artabilir hastanelerde izdiham var rapor almak için birbirniz yiyor millet :D kaçırma 1 ay sonra maaşını al oh :D

Toplam 8 mesaj