Editörler : oto-danisman-expert
23 Şubat 2014 17:46

Yeni Nissan Qashqai

avrupa pazarının en çok satan SUV u qq bildiğiniz gibi yenilendi. nissan motorda epey bir aşmış gibi görünüyor. ve artık tubo da kullanıyor, turboya juke ve micrada geçmişti. qqda da 1200 cc 115 hp 190 nm tork değerlerine sahip ve ortalama 5.6 lt yakıt tüketen bir benzinli turbo motor mevcut. bu benzinli motor sınıfında suzuki sx4den (5.5 lt) sonra en tasarruflu benzinli motor.

beni asıl bitiren ise dizel motorları. birçok b segmenti otomobilden bile az yakan bir dizeli var. 1.5 110 hp ve 260 nm torka sahip motor ortalama 3.8 lt tüketime sahip. polo bluemotion 3.4 lt, peugeot 208 hdi 3.8 lt, opel corsa ecotec 3.3 lt yakarken qq nin yakıt değerleri çok çok iyi. honda crv 4.5 lt, dacia duster 4.7 lt ve vw tiguan 6.3 lt gibi değerlere sahip. sizce de deerler harika değil mi ?

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
23 Şubat 2014 17:54

Renault'un motorunu kullanmıyor mu Nissan Qashqai

seskin
Müsteşar Yardımcısı
23 Şubat 2014 17:58

tamamıyle reno motoru değil aslında. ortak geliştirilmiş bir motor. reno ve nissanın teknoloji ve pazarlama alanlarında ortaklığı var. hatta nedense renonun modellerindeki motor nissanın modellerinden daha fazla yakıyor.

ÇOTANAK, 10 yıl önce

Renault'un motorunu kullanmıyor mu Nissan Qashqai

buraközeleğitim
Müsteşar Yardımcısı
24 Şubat 2014 12:40

Herşeyi iyi güzel de fiyatı yürek yakıyor

seskin
Müsteşar Yardımcısı
25 Şubat 2014 12:45

hocam malum kurlar arttıkça zamlar da misli misli geliyor. golf bile 90 bine dayanmış fiyat-kalite olarak gayet makul bence fiyatları. donanım olarak da epey dolu bir araç. bizim için sıfır araç almak şuan hayal olacak gibi görünüyor.

buraközeleğitim, 10 yıl önce

Herşeyi iyi güzel de fiyatı yürek yakıyor

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi