Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : idealist84
26 Şubat 2014 15:28  

MEB'in,öğretmenlere verdiği tableti kullanlar görüşlerini belirtebilirler mi ?

Arkadaşlar tableti USB kablosundan bilgisayara bağlayamadım.çok denedim ama olmadı.ya aktarma kablosu bozuk ya da bu tabletlerin bilgisayara bağlanmasına izin verilmiyor.sizce?

01 Mart 2014 11:52

bremer

Biz daha görmedik tableti. Ben ayni markanin akilli telini kullanıyorum. Gayet memnunum.

15 Mart 2014 10:54

executer25

usb bağlanmasına izin verilmiyor malesef.

15 Mart 2014 11:57

Tecoo

İnşallah kimse beni nankörlükle itham etmez; ama gözlemlediklerimi söyleyeceğim: Tableti bize verdiler. Ülke genelinde ilk defa dağıtılmaya başlandığında akıllı "televizyonlarla" bağlantı kurulacağını ve tahtanın tabletten yönetilebileceğini söylemişlerdi ki bu henüz gerçekleşmiş değil ve kuvvetle muhtemel de gerçekleşmeyecek yakın gelecekte.

Tablette ağ ayarlarınının değiştirilebileceği yer sistemde kapalı, gözükmüyor; bu yüzden internet ayarlarında (DNS vb.) hiçbir değişiklik yapılamıyor. Okuldaki internet bağlantısında MEB'in yasakladığı sitelere (çok fazla var, biliyorsunuz) okullarda girilemediği gibi tablet üzerinden herhangi bir başka net bağlantısından da girilemiyor (bkz: ev bağlantısı vb.)

Tablet şu anda benim için ders kitaplarını içine atıp kitap taşıma zahmetinden kurtarmaktadan başka bir işe yaramıyor maalesef. Aslına bakarsanız normal bir kitaptan daha ağır olduğu için derste tableti sürekli elde tutmak kitabı tutmaktan daha fazla sıkıntı veriyor.

Öğrencilerin hemen hemen hepsi de tabletleri oyun oynamak için istiyor, kendileri söylüyor. Bulunduğum ildeki pilot okulda tabletler dağıtıldıktan kısa bir süre sonra öğrencilerden geri almak zorunda kalmışlar; zira derste öğrencilerin büyük çoğunluğu alttan alttan oyun falan oynuyorlarmış.

15 Mart 2014 14:08

öğreti-yorum

İnşallah kimse beni nankörlükle itham etmez; ama gözlemlediklerimi söyleyeceğim: Tableti bize verdiler. Ülke genelinde ilk defa dağıtılmaya başlandığında akıllı "televizyonlarla" bağlantı kurulacağını ve tahtanın tabletten yönetilebileceğini söylemişlerdi ki bu henüz gerçekleşmiş değil ve kuvvetle muhtemel de gerçekleşmeyecek yakın gelecekte.

Tablette ağ ayarlarınının değiştirilebileceği yer sistemde kapalı, gözükmüyor; bu yüzden internet ayarlarında (DNS vb.) hiçbir değişiklik yapılamıyor. Okuldaki internet bağlantısında MEB'in yasakladığı sitelere (çok fazla var, biliyorsunuz) okullarda girilemediği gibi tablet üzerinden herhangi bir başka net bağlantısından da girilemiyor (bkz: ev bağlantısı vb.)

Tablet şu anda benim için ders kitaplarını içine atıp kitap taşıma zahmetinden kurtarmaktadan başka bir işe yaramıyor maalesef. Aslına bakarsanız normal bir kitaptan daha ağır olduğu için derste tableti sürekli elde tutmak kitabı tutmaktan daha fazla sıkıntı veriyor.

Öğrencilerin hemen hemen hepsi de tabletleri oyun oynamak için istiyor, kendileri söylüyor. Bulunduğum ildeki pilot okulda tabletler dağıtıldıktan kısa bir süre sonra öğrencilerden geri almak zorunda kalmışlar; zira derste öğrencilerin büyük çoğunluğu alttan alttan oyun falan oynuyorlarmış.

Tecoo, 5 ay önce - Alıntıya git

Zaten AKP hangi eğitimciye danışıp bir iş yaptı ki?Milletin parasını propoganda için çarçur etmiş umurunda mı?Yeter ki tribünler boş kalmasın.

15 Mart 2014 14:32

cahitim23

elime geçsin ben ona yeni bir rom atar her şeye açarım..:)

15 Mart 2014 17:38

drogba-62
Yasaklı

http://www.maxicep.com/forum/konu/mebin-dagittigi-tablet-incelemesi.770080/

16 Mart 2014 11:11

BiyoIoji.2000

öğretmenlerden değilde öğrencilerden gözlemlediklerim şunlar, ( yeğenim lise 1 başında tablet aldı şuan lise 2) tabletler sadece oyun aracı olarak iş görüyor, derste film izliyoruz, oyun oynuyoruz vs diye belirtiyor, genellikle ana derslerde tableti açmak yasak, ama yağmurlu havalarda beden dersi, müzik, görsel sanatlar, seçmeli dersler gibi öğrenciler tarafından not kaygısı olmayan derslerde öğretmenler de öğrenci boş durmasın diye tablet açılmasına izin veriyorlar,

kısaca tablet= oyun öğrenci mantığında bu, tablet evdeki internet bağlantısına bağlanıyor, öğrenciler kendileri halletmişler, ne anlama geldiğini bilmesem de okulda tüm tabletleri rotladık diyor, bu sayede meb ile alakası kalmıyor tabletin, ne istersen açar.

hiç faydası yok mu, tabiki var, çocuklarda müthiş bir klavye kullanımı oluşmuş, gözleri kapalı 10 parmak kullanıyorlar :) birde birbirlerinden pc hakkında bir sürü bilgi edniyorlar bu sayede, ders için değlde teknoloji öğrenmek ve kullanmak adına faydası var.

16 Mart 2014 12:26

Bahar0006

Bizim okula dağıtılan tabletlerde V sınıf uygulaması var ,öğretmen kendi tabletinden öğrenci tabletini ders esnasında kontrol edebiliyor,okul dışında internete bağlanma durumları yok.Öğretmen arkadaşlar derslerde kullandılar ama derslerde kullanımın zorluğundan şikayetçi olduklarından ana derslerde müfredat yetiştirme kaygsından tablet kullanımı çok düştü.Öğrencilerin elindeki cep telefonları son model ve istedikleri gibi internete girebiliyorlar.Ellerinde cep telefonu olmasaydı eminimki tabletler ellerinden düşmeyecekti.Ekonomik durumu iyi olmayan öğrencilerin tabletle tanışmaları iyi oldu.Etkileşimli tahtalar yararlı oldu ,tahta kullanmak istemeyen öğretmenler de müdürler gibi mercek altına alınmalı diye düşünüyorum ;)

16 Mart 2014 17:57

velidem

usb girişi yok. modem takılamıyor. hızlı kablosuz internet olursa belki işe yarar

17 Mart 2014 09:49

harun99

Arkadaşlar bu tabletler nasıl zimmetlendi? Mesela Öğrenci mezun olunca tableti iade edecek mi? Veya bozulduğunda/çalışmayacak derecede kırıldığında ne olacak? Aynı şekilde öğretmen emekli olduğunda veya okuldan ayrıldğında tableti iademi edecek?

19 Mart 2014 13:08

ikarus45

öğretmen okuldan ayrıldğında tableti iademi edecek

19 Mart 2014 13:09

ikarus45

düzeltme:evet iade edecek bizzat yaşadım

23 Mart 2014 23:20

kertil

eskiden elektrikler kesikti çalışamadım deniliyordu, bundan sonra şarjım bitti denilir artık

12 Nisan 2014 06:13

english-maniac
Yasaklı

https://eksisozluk.com/entry/41946733

02 Mayıs 2014 22:05

youlessity

Alt yapı eksikliğinden henüz derslerde kullanamıyoruz.Öğrenciler oyun indirdi,internete giriyor,cep telefonu yasaktı okulda şimdi tablete geçiş yaptılar.Öğretmenlerin bazısı nereye koyduğunu bile unuttu,kimi de keşif aşamasında :)

Toplam 15 mesaj