Editörler : swat3410

hufil2
Kapalı
09 Mart 2014 12:12

http://video.memurlar.net/video/25817/

serttepki1905
Genel Müdür
11 Mart 2014 09:10

Allah belasını versin bu paralel haşhaşilerin

hufil2
Kapalı
11 Mart 2014 12:54

bela anan sen olma ..sabır et.dua et.inş hak yerini birt gün bulacak.hayırlısı olsun de.eden bulur

bukonudahassasim
Şube Müdürü
11 Mart 2014 13:40

haksızlık yapan kim olursa olsun inlerine girilsin didik didik edilsin.....Allah bize o günleri görmeyi nasip eder İnşallah

diriliş27
Memur
13 Mart 2014 12:04

2004 panzerci kardeşimin yorumundaki gibi her kes bildiğini, BİMER' e istek bölümüne yazabilir.

diriliş27
Memur
13 Mart 2014 12:21

Şayet ben bu sınavlarda adaletsizlikler olduğunu özellikle 2006 ve 2013 yılları arasındaki yine özellikle 2009, 2010, 2011 ve 2012 yıllarında şaibelerin ayuka çıktığını, yine teşkilatımızın çalışma şartlarını, özlük hakları ile ilgili 3600 ek gösterge durumunu ve eşit işe eşit ücret anlayışı çerçevesinde bizimde astsubaylar gibi özlük haklara almaya hakkımız olduğunu bildirir bir mesajdı. Geçen mesajın sonucunu kontrol ettiğimde. BİMER mesajımı İçişleri Bakanlığına oradan Emniyet Genel Müdürlüğüne, Emniyet Genel Müdürlüğü' de; ( Eğitim Dairesi Başkanlığı ve Personel Dairesi Başkanlığı)' na göndermiş, Personel Dairesi Başkanlığı' da ilgili evrakı Soruşturma Şube Müdürlüğüne yönlendirmiş. Size söylemek istediğim hakkımızı susarak, korkarak alamayız. Ağlamayan bebeğe mama yok hesabı, siz bildiğinizi yazınki bu emek hırsızları bizden geçsede başkalarının hakkını gasp etmezler. Hemde şunu bildirdim mesajda diğer kamu kurumlarında yükselme sınavları örneğin Millli Eğitim Müdürlüğünde 40 yaşına kadar dahil istedikleri sınava girmekteler. Sınav yönetmeliğinde bir düzeltme yapılır yaşında 40 dahil edilmesiyle eğer bu haksızlık edip rütbe alanların rütbeleri sökülürse bizim dönemimizde sınava giren birçok arkadaşımın mağduriyetleri giderilir fikrinide ayrıca bildirdim. Saygılarımla haksızlığa susmayan kardeşlerime...

bolubeyi41
Şef
13 Mart 2014 17:43

Yunus Mill kardeşim mesajindaki ^^ Komiser kursunda olup, dava süreçleri uzuyan ve kararları kurs sonrası çıkip mezun olanlar kazanılmış hak oldukları için rütbeleri sökülmedi ^^ demişsin keşke dediğin gibi olsaydı.2009 yılı sınavı ile ilgili olarak 2011 kurs dönemine mahkeme kararlarına istinaden 50 arkadaşımız çağrıldı ve 42 kişi kurs bitmeden danıştay kararlarındaki 3.sıralama ibaresine istinaden idare tarafından 1125 kişilik asıl sıralamaya giremediği iddasıyla ilişikleri kesildi..dediğin gibi 8 kişi mezun oldu. ve komiser yardımcısı olarak atandılar ama bu 8 arkadaşımızdan 5 ' i aynı gerekçeyle yaklaşık 3-7 ay arası komiser olarak çalıştıkları halde maalesef rütbeleri söküldü. bu arkadaşların açtığı davalarda 3 arkadaşımız idare mahkemelerinin durumlarının KAZANLMIŞ HAK oluşturduğu kararından sonra tekrar rütbelerini aldılar.diğer 3 arkadaşımızın mahkemeleri danıştayın kararına karşı direndi ve kararları İDDK ya gitti o yüzden idare bu arkadaşların rütbelerini sökemedi.2 arkadaşta yine idare mahkemesinden RED kararı aldı ve şu an memur olarak devam etmekteler.onların davasıda şu an danıştayda devam etmekte.

Anlayacağınız arkadaşlar 2009 sınavı ile ilgili olarak 2011 de kursa çağrılan arkadaşların son durumu aynen yukarıda anlattığım gibi devam etmektedir..

yunus_mill, 10 yıl önce

2009 kom.yrd.sınavında;

- Sınavdan sonra başarılı sayılan 1125 erkek 75 bayan personel 2009-2010 dönemi kursuna başladı.

- Kurs devam ederken mahkeme kararıyla 12 soru iptal edildi. Mahkeme kararından sonra 2.sıralama yapıldı ancak puanlar protokol hükümlerine aykırı bir şekilde hesaplandı. (2.sılamaya dahil olanlar da 2010-2011 kom.yrd.kursuna davet edildi)

- 2.sıralamaya dahil olanlar 2010-2011 kom.yrd kursuna devam ederken danıştay; yapılan 2.sıralamanın yanlış olduğunu, 3. bir sıralama yapılması gerektiği yönünde karar verdi. 3.sıralama ilan edilmedi ve 2.sıralama ile kursa davet edilenler yine devam ettirildi.( 2.sıralama ile kontenjana giren birçok aday 3.sıralamada kontenjan dışı kalıyordu.)

- Bu arada kontenjana giremeyen ancak kursta bulunan birçok adaydan puan ve başarı sıralaması yönünden daha başarılı olanların açmış oldukları davalarda ank.idare mahkemelerince farklı kararlar verildi. Olumlu alan kursa gitti alamayanlar gidemedi. Olumlu karar alanların bazıları da danıştay kararlarından sonra kurstan ilişiği kesildi ancak bir kısmı danıştay kararı çıkmadan mezun olduğu için kazanılmış hak gerekçesiyle rütbesi geri alınmadı.

Evet 2009 sınavı böyleydi arkadaşlar tam bir FİYASKO..... kaç kişi bu sınav üzerinden kom.yrd. oldu bilmiyorum.

Tek tesellim bir arada çalışmıyor olmak, olsa anında birim değişikliği talebi...

Ben bu dünyada hakkımı helal etmiyorum kimlere mi? İdareye, mahkemelere ve bu haksız uygulamayı reva gören herkese.....

yunus_mill
Şef
13 Mart 2014 22:44

Bolubeyi devrem o arkadaşların rütbesini geri almasına çok sevindim çünkü hepsi diken üstünde kurs bitirdi ailesinden ayrı....vs

Ancak doğru tektir....

Mahkemelerin kararı + idarenin işlemleri = Adaletsizlik

KANUN0246
Şube Müdürü
16 Mart 2014 01:32

ne çıkacak. hiç bir şey çıkmaz. olsada çıkmaz.

filiz2003
Memur
20 Nisan 2014 10:36

çıkmaz tabi.arkadaşların çoğu tutturmuş en son ki kursiyerin puanını geçenler dilekçesi

filiz2003
Memur
20 Nisan 2014 10:37

idareyi yanlış yönlendirmeyin arkadaşlar.sizin sayenizde kursu haksız bitiren devam edecek yoluna

2004panzerci
Daire Başkanı
20 Nisan 2014 13:01

alti Ciktigi zaman seninle grsuruz sen ilk once elini tasn altina koy biz hirsizlarin isini hallettik simdi hakkimizi ariyrz sen de git hirszlar meydana ckmasi icin bir seyler yapbos konusmayalim

m_yasir
Kapalı
21 Nisan 2014 20:18

2004 panzerci ben araştırdım rahatsızlığın sebebi aynı birimde çalıştığı bayan kursa çağrılma durumu

KooKarCa
Aday Memur
22 Nisan 2014 23:37

hepsi ihraç olacak inlerine girilecek cezaevine gidecek karı koca kazananlar

policeman35
Yasaklı
23 Nisan 2014 09:32

arkadaşlar siz neden bahsediyorsunuz. Paralel yapıda Kaçakçılık, istihbarat ve çeşitli birimlerde görev yapıp yerleri değiştirilip karakola gidenler. Tekrar eski birimlerine dönmeye başladı

m_yasir
Kapalı
23 Nisan 2014 09:36

rahat olun. bu süreçte muhakkak ki minimalde olsa yaşlarda yanmıştır. Sabır çok az kaldı.

Toplam 36 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi