Editörler : F16 Gökçen

hedefbelli
Memur
22 Mart 2014 22:51

Teşekkürler bilgiler için

çakabey89
Aday Memur
23 Mart 2014 02:52

Cahilligimi bagıslayın ama st nedir mt nedir?

iloveraporalmak
Aday Memur
23 Mart 2014 08:01

şubedeki satış baskısına göre sizin çalışma koşullarınız nasıl? Mesai, hedef, alışma süreci hakkında bilgi verebilir misiniz.?

m.s.cilgin, 10 yıl önce

Ben MT olarak başladım. Sorunuz varsa memnuniyetle yardımcı olurum

23 Mart 2014 12:50

merhaba, arkadaşlar sınavdan çıktıktan sonra birşeyi hatırlayamadım. sınavda kitapcık grupları var mıydı? işaretledim mi işaretlemedim mi hatırlamıyorum da..

life2007
Aday Memur
23 Mart 2014 21:36

kitapçıklarda gruplama yoktu..

life2007
Aday Memur
23 Mart 2014 21:43

mülakata çağrılıp çağrılmicağımızı bi öğrenelim o zaman sorularımı yönelticem ..

mülakat aşaması nası olur acaba diye..

m.s.cilgin, 10 yıl önce

Ben MT olarak başladım. Sorunuz varsa memnuniyetle yardımcı olurum

mavituna88
Aday Memur
23 Mart 2014 22:10

Açıkçası ikisi arasında ne fark var çok bilmiyorum ama ST satış kadrosu oluyor, şubelerde önce mhy olarak başlanıyor altı ay sonra miy olunuyor. Devamlı müşteri ziyaretleri yapılacakmış. MT' ler ise genel müdürlükte başlıyor. İkisi de yönetici adayı kadrosu. Ben de bankaya girene kadar bu dediklerimin hepsine MT dendiğini biliyordum, ki eğitimde de bize MT grubu deniyordu, daha sonra ST, mhy gibi isimler çıktı ortaya, her gün farklı bir şey bizimde kafamız karıştı :)

RecepKaçar
Aday Memur
25 Mart 2014 18:13

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle bu forumlardaki OLUMSUZ yazıları okuyup sınavlara ve daha sonra mülakatlara isteksiz gitmeyin! Çünkü en ufak bir konsantre kaybında kaybedersiniz. Ve o olumsuz yazanlar 2000TL üzeri ortalama aylık maaş+yemek+sosyal imkanlardan yararlanmaya devam ederler. Bunu unutmayın! Devlete kadrolu bile girseniz ki çok zor. Alacağınız başlangıç MEMUR maaşı bu ücretten çok değil. NO GAİNS WITHOUT PAINS diye bir söz vardır. Zahmetsiz kazanç olmaz. Senin gibi milyonlar var kim daha çok çabalarsa cebine parayı indirir. İşinden memnun olmayan istifayı basar çeker gider. Her yazılana takılıp moral bozmayın.

achy
Aday Memur
26 Mart 2014 16:45

mülakat için aranan var mı

cagild
Aday Memur
26 Mart 2014 22:51

bana bu sınava çağırıldım , mt olarak başladım diyen arkadaşlar biraz sallıyor gibime geliyor ,

mavituna88
Aday Memur
26 Mart 2014 23:13

hangi açıdan sallıyor diye düşündünüz? diğer cevaba da şunu söylemek istiyorum benim kuzenim 14 senedir bankada çalışıyor bankanın olumsuzluklarını ondan biliyordum fakat malum ülke şartları iş bulamayınca ben de bankaya girmek zorunda kaldım. dediğim gibi amaç kimseye olumsuzluk aşılamak değil, bankacılığı sevenler için banka güzel bir iş, fakat benim gibi iş bulamadığından girenler için kötü. bunları bilin yolunuzu ona göre çıkın. biz 17 kişi olarak başladık eğitime hepimiz farklı şubelerdeyiz 7 den önce kimsenin çıktığını duymadım. Tabi 7 en iyimser saat 8 i 9 u buluyor çıkışlar. Bankada çalışmanın en kötü yanı bu çıkış saatinin belli olmaması. Bana gelecek olursak da zaten başka bir iş bulana kadar tecrübe kazanmak amacıyla girmiştim, daha güzel bir iş bulduğum ilk anda ayrılacağım. Burdaki yorumları bankaya girmeden çoook önce ben de okumuştum yalan bunlar fasa fiso diyenleri de görmüş ne kadar kuzenim ve çevremden bilsem de içim bir nebze olsun rahatlamıştı ama öyle değil. Herkes bankadan nefret edecek diye bir kural olmadığı gibi herkes sevecek diye bir kuralda yok. Hee şunu diyim bankacı olun ama genel müdürlük kadrosunda olun şubeler fena. Ben ve benim gibi yorum yazan arkadaşların amacı bildiklerimizi sizinle paylaşmak art niyet taşısak bunları hiç paylaşmayız çünkü sözleşme imzalatılıyor ha deyince ayrılamıyorsun. Bankacı olmak isteyen arkadaşlara başarılar dilerim dediğim gibi her şey gönlünüzce olsun.

cagild
Aday Memur
28 Mart 2014 03:22

Daha mt ilanlarına başvurular yeni bitti ve bu mt ilanının sınavını geçsen bile ardından 2 tane daha mülakat var bölüm yöneticileriyle vesaire ... ve burda ben kabul edildim sorularınızı cevaplayabilirim diyen arkadaşlar var , bunlar komik allah aşkına geçin bunları , burda birbirimize yardım edeceğimize , birbirimizi manüpüle ediyoruz yapmayın bu işleri , ne işinizze yarıyacak allah aşkına ?

bmkozak
Kapalı
28 Mart 2014 14:41

saçmalamışşın duyanda sancak bu akbank ın ilk mt sınavı tarihteki :D mesela ben geçen yıl girdim kobi st mülakatına çağırdılar haziranda sonra havuza attılar istediğim ilde ihtiyaç yok diye sistemde hala değerlendiriliyor yazıyo öte yandan benle aynı sınava giripte yıl içinde kobi st veya mt için mülakata gidenler var ve geçmişlerse illerinde ki ihtiyaca göre şuan başlamış olmaları normal doğru düzgün yorum okumadan anlamadan burda millete sallama yalancı muamelesi yapma sen sınavını geçmeye bak senin gibilere yardımcı olmaya çalışıyo insanlar

cagild, 10 yıl önce

Daha mt ilanlarına başvurular yeni bitti ve bu mt ilanının sınavını geçsen bile ardından 2 tane daha mülakat var bölüm yöneticileriyle vesaire ... ve burda ben kabul edildim sorularınızı cevaplayabilirim diyen arkadaşlar var , bunlar komik allah aşkına geçin bunları , burda birbirimize yardım edeceğimize , birbirimizi manüpüle ediyoruz yapmayın bu işleri , ne işinizze yarıyacak allah aşkına ?

mavituna88
Aday Memur
28 Mart 2014 22:58

Bmkozak arkadaşım çok doğru söylüyor. öteki arkadaş yanlış yorumlamış herhalde. Ben mt sınavına nisan 2013 te girdim MT olarak girememişim daha sonra taaaa aralık ayında aranıp şube ST kadrosu için mülakata çağırıldım. Öyle sınavına girince hemen mülakata çağrılma diye bir kural yok keşke öyle olsa, insanlar olumlu mu olumsuz mu diye aylarını bunu düşünerek geçiriyor. Mülakata hemen de çağrılabilirsiniz aylarca bekleye de bilirsiniz, bulunduğunuz bölgedeki ihtiyaca göre değişiyor bu.

bmkozak
Kapalı
29 Mart 2014 02:22

ben haziranda tek mülakata girdim ege bölge kobi müdürü bi bayan vardı balıkesir istiyorum dedim sonra dönüş olmadı ama sistemde değerlediriliyor hala mülakatta iyiydi ihtiyaca göre sanırım bi mülakata daha sokarlar çağırdıklarında umarım bu alımda çağırılar bu arada hangi şehir de başladınız ?

mavituna88, 10 yıl önce

Bmkozak arkadaşım çok doğru söylüyor. öteki arkadaş yanlış yorumlamış herhalde. Ben mt sınavına nisan 2013 te girdim MT olarak girememişim daha sonra taaaa aralık ayında aranıp şube ST kadrosu için mülakata çağırıldım. Öyle sınavına girince hemen mülakata çağrılma diye bir kural yok keşke öyle olsa, insanlar olumlu mu olumsuz mu diye aylarını bunu düşünerek geçiriyor. Mülakata hemen de çağrılabilirsiniz aylarca bekleye de bilirsiniz, bulunduğunuz bölgedeki ihtiyaca göre değişiyor bu.

mavituna88
Aday Memur
30 Mart 2014 00:50

İstanbul' da başladım ben, kobi ve ticari baya alınacak diye duydum umarım sizi de çağırırlar. Demek ki o zaman o bölgede ihtiyaç yoktu bence genel müdürlüğü arayıp sorun. Başladığım gruptaki bir kaç arkadaşım haber gelmeyince arayıp öğrenmişler. Mutlaka cevap verirler.

cagild
Aday Memur
30 Mart 2014 02:30

arkadaşım sen hangi yılda akbank mt ' ye kabul edildiğini belirtmeden bu yorumu yazarsan tabiki ben yanlış alarım , burdaki çoğu kişi 2014 mt alımları ile ilgili takip yapıyor bu sayfada ... eminim bilgi verme konusunda iyi niyetlisindindir ama burası birbirmize laf sokma yeri değil , ben gayet kendimce fikrimi acıkladım , herhangi bir terbiyesizlik yapmadan sen birden parlayak , yok biz yalan bi söylüyoruz bilmem ne diye laf atmaya başladın gerek yok bunlara ..

GÖÇER41
Aday Memur
30 Mart 2014 23:24

selam arkadaşlar sonuçlar açıklanmış olumlu cevap alan yok mu ?

xoguzz
Aday Memur
31 Mart 2014 00:22

malesef benim sonuç başarısız...

wafermaster
Aday Memur
31 Mart 2014 12:35

ben de başarılı yazıyor

Toplam 228 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler