Editörler : crops35

09 Mart 2014 18:29

2014 EKPSS de formasyonu olmayanlar öğretmenliğe atanabiliyor muyum?

Arkadaşlar formasyon şartı var diyorlar ama formasyon olmadığı halde atanan matematikçi falan duydum. eğitim olmazsa fen edbyat olmazsa formasyon sıralaması var diye biliyorum.

-bu mantıkla 10 bin öğretmenlik mezunu olmadığı için öğretmen alımlarında formasyonu olmayanları alırlar mı?

-mesela ben sosyoloji mezunuyum rehber öğretmen olamıyorum normalde ama alırlar mı?

-eğer alırlarsa ilk atamalarda memurluk yazmayalım mı? öyle bir şart getirildiği için çoğu öğretmen memurlğa yerleşti ve daha sonrasında öğretmen olamadı

AtanTürkçe
Daire Başkanı
09 Mart 2014 18:42

Formasyon olmadan öğretmen olarak kesinlikle atanamazsın.

sosyopatikus
Kapalı
09 Mart 2014 18:47

atanan var arkadaşım öncelik sıralama vs

sosyopatikus
Kapalı
09 Mart 2014 18:48

mesela biz sosyologlar ancak felsfe grubu olarak atanabiliyoruz ama rehber öğretmenlikte 4. öncelik olarak 4. sırada varız formasyonu olmayanda 5. sıra olur herhalde olursa eğer.

09 Mart 2014 18:53

Formasyon almadan öğretmen ayılmıyorsunuz ki. Var mı gerçekten böyle bir durum?

sosyopatikus, 10 yıl önce

mesela biz sosyologlar ancak felsfe grubu olarak atanabiliyoruz ama rehber öğretmenlikte 4. öncelik olarak 4. sırada varız formasyonu olmayanda 5. sıra olur herhalde olursa eğer.

AtanTürkçe
Daire Başkanı
09 Mart 2014 18:58

Ben ekpss için konuşuyorum.Şu sıralar alınan 200 engelli alım şartlarına bakarsan formasyonun şart olduğunu görürsün.Evet kpss'de öyle bir şey var ama orada branş kontenjanı oluyor branştan yeterince başvuru olmazsa ikinci öncelik hakkına sahip branşlar başvurabiliyor.Heralde Ekps ile alım yapılırken branş kontenjanı belirlenmediği için ikinci öncelik hakkı olmuyor.

sosyopatikus, 10 yıl önce

bvzxczxzcxzcx
Müsteşar Yardımcısı
09 Mart 2014 19:12

formasyon olmadan öğretmenlik olmaz.önceliklerde de ihtiyaç sayısı kadar öğretmen olmazsa oluyor.ama onlarda da formasyon istiyor.

esasen formasyonla öğretmen olunmasına bu kadar karşı biriyken heleki birde formasyonsuz almaya başlarlarsa mesleğin itibarı iyice gider.

benyoksam
Memur
09 Mart 2014 20:03

sorulan saçma sağan sorulara bakınca, ömer dinçer'e hak vermemek mümkün değil!!!

battusay01
Genel Müdür
09 Mart 2014 20:43

Formasyonsuz atama oluyor ancak nasıl olduğu konusunda net bilgi sahibi değilim.

2010 yılında bir meslek lisesinde görev yapıyordum ve Lojistik Öğretmeni atandı formasyonsuz olarak. Formasyon eğitimi ise MEB tarafından hizmet içi eğitim kapsamında Erzurum'da verilmişti. En az 75 puan şartı olması lazım. Atanan öğretmen de Türkiyede 3 kişiden biriydi sanırım. Genel itibariyle o bölüm öğretmenlik bölümü mezunu olmaması ve bölüm+formasyon sahibi kişinin de olmaması şartları kesinlikle aranıyordur, o yüzden matematik, edebiyat mezunu felansanız EKPSS ile formasyonsuz atama olmaz çünkü bu bölümlerden yeterince formasyonlu ya da formasyonsuz mezun var. Umarım anlatabilmişimdir.

Bir de şöyle bir şey var:

http://forum.memurlar.net/konu/1131064/

sosyopatikus
Kapalı
10 Mart 2014 16:11

ben size geçen gun formasyonsuz atanan bi matematikçiyle konuştum diyorum hala saçmalayan kim yaw. neyse

benyoksam, 10 yıl önce

sorulan saçma sağan sorulara bakınca, ömer dinçer'e hak vermemek mümkün değil!!!

yanlızkurt58
Genel Müdür
11 Mart 2014 11:42

arkadaşlar size bir müjde vereyim dün ankarada meb insan kaynakları genel müdürlüğünde bir görüşme yapıldı ve şu ifade kullanıldı 2014 ekpss ndan sonra ve her yıl engelli öğretmen ataması yapılacaktır herkese hayırlı uğurlu olsun

mourn
Şef
11 Mart 2014 11:45

son yıllarda aldiğim en güzel haber atama bekleyen herkese hayirli olsun

yanlızkurt58, 10 yıl önce

arkadaşlar size bir müjde vereyim dün ankarada meb insan kaynakları genel müdürlüğünde bir görüşme yapıldı ve şu ifade kullanıldı 2014 ekpss ndan sonra ve her yıl engelli öğretmen ataması yapılacaktır herkese hayırlı uğurlu olsun

11 Mart 2014 23:01

HOCAM BENIMDE FORMASYON YOK. BENCE BİZİ DE ATAMALARI LAZM. ACABA ÖYLE Bİ DURUM OLIRMU TAM OLARAK nerden OGRENEBILIRIZ BUNU???

sedfb
Aday Memur
12 Mart 2014 11:59

benimde formasyon yok acaba alım olur mu ki? Ama formasyonu hizmet içi eğitimle yapabilirler atandıktan sonra.Tabi öncelik formasyonu olanlara verilsin boşluk olduğunda formasyonu olmayanlar doldurabilir.

wish.dd
Memur
12 Mart 2014 12:11

benim de yok formasyon. edebiyat mezunu ataması zor mu oluyole bişey duymuştum

sosyopatikus
Kapalı
13 Mart 2014 14:27

formasyonu olmayıp atanan insanlar var arkadaşlar rahat olun

esraa44
Aday Memur
13 Mart 2014 15:42

Hangı bölümleri kac öğretmen alıyor bunun lınkını atabılırmısonız yoksan hepsı aynı mı

(*DiLeK*)
Şef
13 Mart 2014 23:58

formasyonsuz atama olacağını sanmıyorum bu kadar engelli öğretmen açığı var diyorlar 288 kadro boş kalmazdı formasyonsuzlardan tamamlanırdı diye düşünüyorum

sedfb
Aday Memur
14 Mart 2014 11:12

Acaba formasyonu olmayanların atamasının olup olmaycağını nerden öğrenebiliriz ? Bununla ilgili görüşen oldu mu

14 Mart 2014 14:13

sayın sosyopatiküs dogru söylüyor:olay şu şekilde oluyor.ör:tarih ögretmeni alınacak.ve sayı 300 kişi olsun.bu kadroya başvuru kpss sınırı en az 65 olsun.yani en az 65 puan alan egitim veya formasyonlu adaylar tercih yapabilir.fakat egerki formasyon yoksa o zaman da en 75 ve üzeri alan kişiler başvurabilecektir.bu durumda diyelim en son atanan kişi 70 puanla atandı.fakat formasyonu olmayan kişi 74.999 puanı olsa bile atanamayacaktır.söyledigim bilgiler her atama zamanı mebin ögretmen atama klavuzunda yazıyor zaten.merak edenler bakabilir.saygılar...

sosyopatikus
Kapalı
16 Mart 2014 19:09

15 bin %3 lük açık var şu an 10 bine yakın öğretmen açığı var engelli olarak almak zorundalar kanunen ama bu kadar öğretmenlik mezunu yok zaten.

formasyonsuz bir matematik öğretmenin atandığını duydum ve galiba uyanmasın diye birileri sürekli bu bilginin üstünü örtüyor

sınava başvururkende biri fen edbyt yazarsa öğretmenliğe başvuramıyorum eğitim olmalı demişti.

sonuç olarak bekleyip göreceğiz. ben zaten alese girecem ağustosta formasyon almak için olursa olur olmadı zaten yaş haddine takılıyorum bi kaç yıla

(*DiLeK*), 10 yıl önce

formasyonsuz atama olacağını sanmıyorum bu kadar engelli öğretmen açığı var diyorlar 288 kadro boş kalmazdı formasyonsuzlardan tamamlanırdı diye düşünüyorum

Toplam 29 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi