Editörler : "eskiyara"Pangaea

smileplease03
Şube Müdürü
13 Mart 2014 08:45

Ssabit değil çünkü daha koltuğa oturmadan istekler yağdı şahsıma

smileplease03
Şube Müdürü
13 Mart 2014 08:48

Ben de doğup büyüdüğüm yerde hizmet etmek isterim ama bu durumlar can sıkıcı

superbb
Genel Müdür
13 Mart 2014 12:00

kotu tarafı devamlı il degiştirmen saçma nedense anlamdım

neo_x05
Genel Müdür
13 Mart 2014 17:23

Daha açık yazılırsa iyi olur bence.

Mesela Şube Müdürü sene başında ve yıl içerisinde yapılan toplantılarda dağıtılan görevleri mi yerine getirir yoksa kendisi iş mi icat eder?

Tam olarak ne yapar? Yukarıdan gelen genelge, yazı vesaireleri mi uygular?

Mesela ortada birşey yokken kendisi gerek gördüğü için bir kısım öğretmenleri toplantıya çağırabilir mi? Çekmecesinde içi dolu şekerlik saklayabilir mi? (Ben çayları 3 şekerli içerim de). Görevşne geç gelen maiyetindeki memurlara yemek cezası verebilir mi?

imtihandünyası
Yasaklı
13 Mart 2014 17:56

hocam emır kulusun sana gelen emrı uygular ılçe muduru emrını yerıne getırısın krallık degıl karıştırma onun için kral olman gerekır kafana göre toplantımı :)) emır dışına çık artıs oldumu ipin çekılır kımse takmaz mudurum dıye gezersın işte

neo_x05
Genel Müdür
13 Mart 2014 18:06

Senin dediğin gibiyse çok daha güzel. Yapacağın iş belli, yapmayacağın iş belli. Emir ne ise ondan sorumlu yani.

Diğer türlü işin içinden çıkılmaz. Sorumluluk alanı genişler de genişler.

imtihandünyası, 10 yıl önce

hocam emır kulusun sana gelen emrı uygular ılçe muduru emrını yerıne getırısın krallık degıl karıştırma onun için kral olman gerekır kafana göre toplantımı :)) emır dışına çık artıs oldumu ipin çekılır kımse takmaz mudurum dıye gezersın işte

mfk81
Memur
13 Mart 2014 20:03

Onu bunu bilmem de arkadaşlar ben bugün milli eğitime gittim bu itirazlarla ilgli ama 3 tane şube müdüründen birisini de bulamadım. Birşey soracaktım soramadangeldim. Anlayacağınız yerine göre rahat galiba. Ha bu arada milli eğitimdeki memurlarda yuvarlak masa oluşturmuşlar sohbet ediyorlardı. Memurlar da yatıştalar, gayet rahatlardı.

neo_x05
Genel Müdür
13 Mart 2014 20:30

Hah işte ben öyle birşey istiyorum Sayın Hocam. Yani rahat olma imkanı olsun ama ben işimi yapıyım. Zoraki yapmayım. İçimden gelsin.

mfk81, 10 yıl önce

Onu bunu bilmem de arkadaşlar ben bugün milli eğitime gittim bu itirazlarla ilgli ama 3 tane şube müdüründen birisini de bulamadım. Birşey soracaktım soramadangeldim. Anlayacağınız yerine göre rahat galiba. Ha bu arada milli eğitimdeki memurlarda yuvarlak masa oluşturmuşlar sohbet ediyorlardı. Memurlar da yatıştalar, gayet rahatlardı.

Hasan-ARSLAN
Memur
13 Mart 2014 22:09

hemen her alanda olduğu gibi il ve ilçe milli eğitimde de iş "takım işi" "kadro işi" eğer daire de güvene dayalı bir uyum var ise yaptığınız işten de tat alırsınız kuruma vereceğiniz katkı da üst düzey olur.

en önemlisi de beraber çalışacağınız memur ve şeflerin, işlerinin ehli ve samimi duygularla çalışıyor olması, işten pek anlamayan arazi memurlarla çalışmak zorunda kalırsanız dairedeki birçok iş sizin omuzlarınıza biner.

küçük yerlerde insanlar birbirlerini iyi tanır bunun iyi tarafları olduğu gibi insanların birbirinin kuyusunu kazmak gibi tarafları da vardır. Hele işin içine birde siyaset giriyorsa diken üstünde çalışırsınız. Birsürü ön inceleme ve soruşturmalar yürütmek zorunda kalırsınız. yapacağınız hemen her soruşturmada da yeni hasımlar kazanırsınız.(değerli bir arkadaşım şube müdürü olupta ceza almayan yoktur heralde demişti)

Beni bu süreçte en çok tedirgin eden durum daire dışından işinize müdahale duurmları!!! prensiplerinizden ödün vermemek için bircok insan ve kurumla ters düşüp huzurunuzun kaçması endişesi yoksa gerisi rutin memuriyet işleri...

GARİPAĞA
Şef
13 Mart 2014 23:13

Bir arkadaşımın aktardığına göre, yolsuzluğa bulaşmış (ihale işleri sanırım) bir Şube Müdürüne psikolojik tedavi veriyormuş. Çünkü durum adli mercilere intikal etmiş. Bu durumda olanları da topluma kazandırmak için psikolojik destek alması gerekiyormuş. Allah hepimizi bu tip olumsuzluklardan muhafaza eylesin. Allah'ım hayırlısı ise nasip et.

14 Mart 2014 08:09

arkadaşlar,

gerçekten de her işe başlarken hayırlı olmasını Allahü Tealadan dilemek gerek.

illa da olsun mantığı yanlış. adam iş ister işi olur, yuvası yıkılır.adam eş ister eşi olur, işinden olur.Allah muhafaza eylesin.

bazı mesajlar fikir açıcı. şube müdürü sabah işe geldiğinde ne yapar?yazıları okuyup gereği için şefe mi verir,yoksa iş mi ihdas eder?

kimi arkadaşlar proje hazılamak vakti demiş,şube müdürlüğü için.bu nasıl ve ne şekilde mümkün olabilir? yani seminerler vererek, toplantılar yaparak mı, rutinleri yıkarak,görev dağılımının sınırlarının dışına çıkarak mı?merak ettim,fikir yürütmeye değer bir mevzu...

imtihandünyası
Yasaklı
14 Mart 2014 10:03

evrak peşınde koşturur organızasyon etkınlık planlama ile ugraşır durur

iyimser28
Şef
14 Mart 2014 11:02

Merhaba hocam, Ankara'da mülakat için öğretmenevindeyken orada görevlendirmeyle çalışan bir şube müdürü arkadaşla tanıştık, aynı gün sınava girdik. Ben de sizin gibi sordum işleyişin nasıl olduğunu, günlük neler yaptığını; bana anlattığı günlük rutin işlerin olduğunu, imzalar vs, bunun yanında bulunduğun bölgeyle ilgili çalışmalar, projeler yapabilecek yetkinin ve zamanın da olduğundan bahsetti. Hatta kendisinin kaymakamlıkla ortak yürütülen projelerinden bahsetti. Bunlarla ilgili de çok sayıda başarı, teşekkür belgesi vardı. Gerçekten şube müdürlüğünü hak eden bir arkadaştı. Umarım kazanmıştır.

mehmedtemiz, 10 yıl önce

arkadaşlar,

gerçekten de her işe başlarken hayırlı olmasını Allahü Tealadan dilemek gerek.

illa da olsun mantığı yanlış. adam iş ister işi olur, yuvası yıkılır.adam eş ister eşi olur, işinden olur.Allah muhafaza eylesin.

bazı mesajlar fikir açıcı. şube müdürü sabah işe geldiğinde ne yapar?yazıları okuyup gereği için şefe mi verir,yoksa iş mi ihdas eder?

kimi arkadaşlar proje hazılamak vakti demiş,şube müdürlüğü için.bu nasıl ve ne şekilde mümkün olabilir? yani seminerler vererek, toplantılar yaparak mı, rutinleri yıkarak,görev dağılımının sınırlarının dışına çıkarak mı?merak ettim,fikir yürütmeye değer bir mevzu...

14 Mart 2014 13:32

ortada bir bilgi kirliliği var.

1.4 yılda bir diğer yöneticiler gibi görevden alınma var mı?

(yeni yasaya göre yok biliniyor)

2.şube müdürlüğü görevi sona erdiğinde gih sınıfından şefliğe mi eöh sınıfından öğretmenliğe mi dönülür?

(burada şefliğe dönüş ihtimali biliniyor)

3.hizmet bölgeleri gereği 4 yılda bir tayin var mı?

(yasa ile kalmtı biliniyor)

benim gibi merak eden ve bilmediklerimizi bilen varsa cevaplarını bekleriz.

hayırlı cumalar...

neo_x05
Genel Müdür
15 Mart 2014 02:24

Sayın Hocam kendi çapımda sorularınıza cevap veriyim. Daha doğrusu beyin fırtınasına katılayım. Hepsinden emin değilim.

1- Resmi Gazetede yayınlanıp yürürlüğe konulan yeni yasada görevine son verilenler ile, görev süreleri belirlenenler arasında Şube Müdürü kadroları yoktur. Ben detaylı olarak inceledim yasayı. Müsterih olunuz. Zira Şube Müdürleri GİH (Genel İdari Hizmetleri) sınıfındadır. Söz konusu yasada sadece Şube Müdürleri'nin yer değiştirme işlemlerinde nerede ne kadar çalışması gerekeceğini belirleyici çıkarılacak bir yönetmelikten bahsedilmektedir. (Bu cevabımdan eminim)

2- Daha önceki örneklere bakacak olursak istifa eden veya görevi sona eren Şube Müdürleri'nin genellikle okul müdürlüğü kadrolarına geçtikleri görülmektedir. (Soruşturma, ceza vb gibi durumlar hariç). Fakat şimdi durum değişti. Yeni yasa ile okul/kurum müdürlükleri kadro olmaktan çıkarıldı ve kimlerin nasıl müdür olabilecekleri yasayla belirlendi. Bu durumda benim kanaatim görevin sona ermesi veya istifa halinde yine GİH sınıfında bulunan şefliğe dönüş olacağıdır. Fakat bu durumdaki kişilere bir tercih hakkı tanınabileceğini düşünüyorum. Yani isteyen öğretmenliğe de dönebilir. Zaten şeflik mi, öğretmenlik mi deseniz sırf yaz tatili bile yeter cevabımın öğretmenlik olması için.

3- Hizmet bölgelerine göre çalışma süreleri zaten bellidir Şube Müdürleri'nin. Bunu da uzun uzadiye yazmadan bir link ile cevap veriyim:

http://www.mebpersonel.com/yonetici-atamalari/sube-mudurlugu-sinavina-katilacaklara-uyari-h101139.html

mehmedtemiz, 10 yıl önce

ortada bir bilgi kirliliği var.

1.4 yılda bir diğer yöneticiler gibi görevden alınma var mı?

(yeni yasaya göre yok biliniyor)

2.şube müdürlüğü görevi sona erdiğinde gih sınıfından şefliğe mi eöh sınıfından öğretmenliğe mi dönülür?

(burada şefliğe dönüş ihtimali biliniyor)

3.hizmet bölgeleri gereği 4 yılda bir tayin var mı?

(yasa ile kalmtı biliniyor)

benim gibi merak eden ve bilmediklerimizi bilen varsa cevaplarını bekleriz.

hayırlı cumalar...

bahcetka
Kapalı
15 Mart 2014 11:46

adı üzerinde hocam şube müdürlüğü yapar.getir-götür işleri yada paspas yapacak değil ya.

15 Mart 2014 12:30

ne iş yapar kendileri bile bilmez

ozan4050
Şube Müdürü
15 Mart 2014 22:21

Paraf atmayı öğrenir ilk ve son iş olarak

- - - İLSİS - - -
Aday Memur
17 Mart 2014 15:25

sorumluluk sahibi olursa süperdir tüm konulara sahip ise işiniz kolay olur biraz ayrıntılı çalışırsınız ama işiniz sağlam olur, önceki şube müdürüm 5 yıl önceki yazıyı hatırlayıp yönetmelik maddesine bakmadan sordugum soruya cevap veriyodu şimdiki herşeyden bi haber ben ne dersem onu yapıyo şefin ağzına bakıyo diğer zamanlar dolanıp duruyo..

kayip23
Memur
17 Mart 2014 23:36

MEB'de Şube Müdürleri'nin(İlçeler için) İlçe Müdürü dışında üstü yoktur. İlçede baktığı bölüme göre saygınlığı değişir ama sonuçta ilçe içi imza yetkisi vardır. Okul Müdürlerinin amiri değildir ancak sözü çok rahat geçer ve Okul Müdürleri önlerini ilikler Şube Müdürlerinin yanında. Maaşları 1/4'ü olanların 3500 civarıdır. Ek gelir olarakta ilçede sınav olduğunda(ÖSYM Sınavları, MTSK Sınavları vb.) her şube müdürü kendini yazıdırır gelmek için ve sınav başına 350 lira alırlar. Onun dışında ilçe Müdüründen izin almak kaydıyla her saatte çıkarlar. Bence Öğretmenlikten zor mudur? zorluğu aldığın sorumluluktan dolayı elbette vardır ama bence kesinlikle öğretmenlikten iyidir

Toplam 53 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi