Editörler : Lanet
24 Haziran 2016 08:44

kişisel görüşüm tayin olmayı düşünüyorsan sgk içlerinde en iyisi.Ama çakılı olsun param da iyi olsun diyorsan kit kurumları. şuan senin için en avantajlısı sgk duruyor sonra dsi. SGK da hem tayin diğerlerine göre daha kolay hem de ünvan değişikliği sınavı sürekli açılıyor sınava girip mühendisliğe geçersin. DSİde de ünvan değişikliği sürekli açılıyor oradan da mühendisliğe geçebilirsin.DSİ de 5 yıl şartı var 5 yıl kıpırdayamazsın tayin imkansız.kitlerde zaten belirli ilde var.Sonuçta senin hayatın iyice düşün fikrimi sorarsan da ilk sgk sonra tayin imkanı olabilecek kitler sonra dsi derim.Kitlerde ünvan değişikliği açılıp açılmadığını bilmiyorum ama.

evkuzusuu, 8 yıl önce

hocam ıyıce kafam karıstı ya ,ben endustrı muhendısyım + işletme mezunuyum ,endustrıden atanma sansım yok ısletmeden tercıh yapcam puan 88,sgk,dsi,eüaş,tüik,mke kurumları var önumde ...benım ıcın tayın onemlı ne yapmalıyım

betül.omr
Kapalı
27 Haziran 2016 03:34

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. 5 yıl şartı eş durumunda da geçerli mi acaba ?

dursunaliyılmaz, 8 yıl önce

kişisel görüşüm tayin olmayı düşünüyorsan sgk içlerinde en iyisi.Ama çakılı olsun param da iyi olsun diyorsan kit kurumları. şuan senin için en avantajlısı sgk duruyor sonra dsi. SGK da hem tayin diğerlerine göre daha kolay hem de ünvan değişikliği sınavı sürekli açılıyor sınava girip mühendisliğe geçersin. DSİde de ünvan değişikliği sürekli açılıyor oradan da mühendisliğe geçebilirsin.DSİ de 5 yıl şartı var 5 yıl kıpırdayamazsın tayin imkansız.kitlerde zaten belirli ilde var.Sonuçta senin hayatın iyice düşün fikrimi sorarsan da ilk sgk sonra tayin imkanı olabilecek kitler sonra dsi derim.Kitlerde ünvan değişikliği açılıp açılmadığını bilmiyorum ama.

27 Haziran 2016 12:19

normal şartlar altında eş durumu her zaman geçerli olan bir durum 5 yıl şartı aranmaz. Ancak size şöyle söyleyeyim en yakın arkadaşlarım 6.yılı olmasına rağmen 2 yıldır eş durumu tayini istiyor.Tayin isteyecekseniz dsi'den uzak durun. Ama kendi memleketim rahat iş ortamı stres baskı minimum seviyede yükselme gibi bir derdim yok diyorsanız dsi sizin için mükemmel ama tayinin t'sini düşünmeyin.

betül.omr, 8 yıl önce

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. 5 yıl şartı eş durumunda da geçerli mi acaba ?

betül.omr
Kapalı
28 Haziran 2016 03:05

malesef yaşadığım şehirde hiç kadro açılmadı.Elimde sadece DSİ ve üniversiteler var. DSİ den biraz ümitliydim ama anladığım kadarıyla üniversitelerden pek farkı yok atama konusunda.

normal şartlar altında eş durumu her zaman geçerli olan bir durum 5 yıl şartı aranmaz. Ancak size şöyle söyleyeyim en yakın arkadaşlarım 6.yılı olmasına rağmen 2 yıldır eş durumu tayini istiyor.Tayin isteyecekseniz dsi'den uzak durun. Ama kendi memleketim rahat iş ortamı stres baskı minimum seviyede yükselme gibi bir derdim yok diyorsanız dsi sizin için mükemmel ama tayinin t'sini düşünmeyin.

maratonton
Memur
28 Haziran 2016 10:24

adana dsi mi yoksa dhmi mi sizce

yok o konuda yardımcı oluyorlar izin ve kıyafet konusunda insiyatifli bir kurum en azından benım çalıştığım yer öyle

28 Haziran 2016 10:32

düz memur mu mühendis mi adanalı mısınız başa biryerli mi bunlar önemli

maratonton, 8 yıl önce

adana dsi mi yoksa dhmi mi sizce

28 Haziran 2016 10:33

eğer sadece üniversiteler ve dsi varsa seçenekleriniz arasında o zaman dsi. üniversiteleri pek tavsiye etmiyorum genelde adam kayırmanın olduğu yerler ve yükselmek pek kolay değil

betül.omr, 8 yıl önce

malesef yaşadığım şehirde hiç kadro açılmadı.Elimde sadece DSİ ve üniversiteler var. DSİ den biraz ümitliydim ama anladığım kadarıyla üniversitelerden pek farkı yok atama konusunda.

betül.omr
Kapalı
30 Haziran 2016 23:01

Peki sizce eş durumunda da muvaffakiyet verilmemesinin nedeni personel eksikliği mi Ankara da da böyle bi durum söz konusu olabilir mi ?
01 Temmuz 2016 09:39

hiç bir gerekçesi yok tamamen müdürlerin kendi insiyatifi. şöyle örnek vereyim şuan benım bulunduğum yerde 3-4 tane eş durumundan tayin isteyenler var ve bunları göndermediler. ama gel gelelim tayin istedikleri yerlere personel aldılar.İnsan haliyle şu soruyu soruyor maden adam alacaktınız adamları gönderip memuru benim tayin istediğim yere değil de bulunduğum yere niye almadınız?

Anladığım kadarıyla ankara seçeceksiniz şöyle güzel tarafı var ankaranın, ankaraya becayiş yapacak memur bulursunuz atıyorum kayseriye gitmek istiyorsunuz ankara çalışıyorsunuz kayseride calısıp ankaraya gelmek isteyen memur bulabilme ihtimaliniz fazla

betül.omr, 8 yıl önce
Peki sizce eş durumunda da muvaffakiyet verilmemesinin nedeni personel eksikliği mi Ankara da da böyle bi durum söz konusu olabilir mi ?

baveer
Aday Memur
14 Temmuz 2016 21:53

dursunaliyılmaz hocam bir soru soracağım dsi memur olarak atanan biri ne iş yapar? Ben eskişehire atandım da ne iş yapacağımı ne kadar maaş alacağımı bilmiyorum ayrıca lojman şansım da var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Toplam 30 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi