Editörler : crops35
26 Mart 2014 11:50

Ptt'den devlet memuru eşin yanına tayin?

Arkadaşlar,ben 657'ye tabi olarak başka ilde görevlendirilemeyecek şekilde Ankara'da çalışıyorum. Eşim de Ağustos ayında PTT'deki iki yılını dolduracak,memur olarak çalışıyor. Ankara'ya eş durumu tayini ne kadar sürede tamamlanır?İstanbula göre Ankara'nın maaşları daha düşük müdür? Ve Genel Müdürlük,Baş Müdürlük, şube.. vs arasından hangilerinde çalışmak avantajlıdır? PTT'de çalışan ve bu hususta deneyimlerini aktaracak arkadaşlardan rica ediyorum..

voltran1980
Aday Memur
27 Mart 2014 10:29

merhaba.öncelikle şunu söylemek istiyorum.ptt eş durumu tayini için iki yılı doldurma zorunluluğu yok.hemen şimdi bir dilekçeyle tayin isteyebilirsiniz.çalıştığınız kurumdan başka bir ile tayin olamayacağınıza dair bir yazı isteyin ve o yazıyı eşinize gönderin.eşinizde göndermiş olduğunuz yazıyla beraber bir dilekçeyle müdürlüğüne başvursun.

yalnız şöyle bir durum var.eşiniz şimdilik iki yılını doldurmadığından tayin işini ankarada ki ptt genel müdürlüğü yapıyor.madem ankara da yaşıyorsunuz eşinizin evrakları ankaraya gelir gelmez takibini yapabilirsiniz.

maaşlar her şehirde aynıdır.yalnız istanbulda servis ücreti olabilir.

genel müdürlük ve baş müdürlükteki memurluk masa başı işi olduğundan dolayı rahattır.ama şubedeyseniz hele de tek çalışıyorsanız çok zordur.

deatacita
Memur
27 Mart 2014 11:29

voltran1980,çok teşekkür ederim ayrıntıyla cevapladığınız için.Peki başvuru tarihinden itibaren ne kadar süre geçer tayinin çıkması için ? ayrıca şehir dışı olacağı için 10-15 günlük başlama süresi ile harcırah veriyorlar mı?

voltran1980
Aday Memur
27 Mart 2014 23:49

merhaba.ben size tayin sürecini anlatayım.öncelikle eşiniz bağlı olduğu müdürlüğe bir dilekçeyle müracaat edip evraklarını versin.başmüdürlükte evrakları ankaraya genel müdürlüğe gönderiyor.burda eşinize büyük bir görev düşüyor.evrakların gönderilip gönderilmediğinin takibini yapmalı ve hatta başmüdürlükten evrak takip numarası almalı.daha sonra evraklar ankaraya ulaştığında bu sefer size iş düşüyor. ptt genel müdürlüğe gidip evrak takibini yapmalısınız.ordaki çalışan memur arkadaşlara sorarsanız size tahmini bir süre söylerler.

eşinizin tayini çıktıktan sonra eşinize imza karşılığı tebliğ edilir.tebliğ tarihi eşinizin çalıştığı yerden ayrılış tarihidir.işte bu tarihten itibaren 15 günlük meyil izni başlar.

elbetteki harcırah alacaktır.başmüdürlükteki muhasebe servisine gidip gerekli işlemlerden sonra harcırahını alacaktır.

es33
Şube Müdürü
28 Mart 2014 04:08

ptt eş durumu tayinini adaylığı doldurduğu an isteyebilir madem 2 yıldr çalışıyo hmn yrn isteyebilir haziranı bekleme şartınız yok. 15-20 günde sonuçlanır ve tayini çıkar yüzde 90 ve tabiki başka bi ile gittiği için 15 gün meyil izni olacak.. harcırah da alır

extore44
Aday Memur
01 Nisan 2014 09:47

bu şartlar idari sözleşmeli personel içinde aynımı

deatacita
Memur
21 Nisan 2014 09:52

Arkadaşlar çok teşekkür ederim,hepiniz ayrıntıyla cevaplamışsınız. yalnız 28 martta tayin işlemlerini başlattık hala belli değil sonuç.tayin çıktı mı, çıktıysa nereye çıktı ...vs. anlaşılan daha çok bekleyeceğiz.

es33
Şube Müdürü
21 Nisan 2014 16:52

evraklarınızı hmn yollamşlarsa 3 hafta olmş bgnlerde belli olması lazım ankarayı arayıp bi bilgi alın istersenz. ama mudur brz tutmuşsa brz da başmüdürlükte beklemisse dosya süre uzayablr

deatacita, 10 yıl önce

Arkadaşlar çok teşekkür ederim,hepiniz ayrıntıyla cevaplamışsınız. yalnız 28 martta tayin işlemlerini başlattık hala belli değil sonuç.tayin çıktı mı, çıktıysa nereye çıktı ...vs. anlaşılan daha çok bekleyeceğiz.

voltran1980
Aday Memur
24 Nisan 2014 22:04

merhaba.bakın ben size önceki yazımda süreci anlattım.eşiniz tayin dilekçesi verdikten sonra bunun takibini yapmalı.birincisi verdiği dilekçenin sayı numarasını aldımı.ikincisi dilekçe başmüdürlüğe gittimi.başmüdürlük sizin evrakları ankaradaki genel müdürlüğe gönderdimi.gönderdiyse bunlar kayıtlı postayla gideceğinden barkod numarasını başmüdürlükten öğrenmelisiniz.ondan sonra iş size düşüyor.evrak ankaraya ulaştıktan sonra genel müdürlükte takibini yapmalı orda çalışan personelle irtibat halinde olmalısınız.

bakın bende aynı süreçten geçtim yalnız ben ptt de iki yılımı doldurduğumdan tayin durumum daha farklıydı.ama dediğim gibi takibini yaparsanız en azından kafanızda ki soru işaretleri azalır.umarım en kısa zamanda işlemleriniz sonuçlanır.

extore44
Aday Memur
05 Mayıs 2014 12:32

kardeş mrb bu süreçtede torpil oynuyormu?

voltran1980, 10 yıl önce

merhaba.bakın ben size önceki yazımda süreci anlattım.eşiniz tayin dilekçesi verdikten sonra bunun takibini yapmalı.birincisi verdiği dilekçenin sayı numarasını aldımı.ikincisi dilekçe başmüdürlüğe gittimi.başmüdürlük sizin evrakları ankaradaki genel müdürlüğe gönderdimi.gönderdiyse bunlar kayıtlı postayla gideceğinden barkod numarasını başmüdürlükten öğrenmelisiniz.ondan sonra iş size düşüyor.evrak ankaraya ulaştıktan sonra genel müdürlükte takibini yapmalı orda çalışan personelle irtibat halinde olmalısınız.

bakın bende aynı süreçten geçtim yalnız ben ptt de iki yılımı doldurduğumdan tayin durumum daha farklıydı.ama dediğim gibi takibini yaparsanız en azından kafanızda ki soru işaretleri azalır.umarım en kısa zamanda işlemleriniz sonuçlanır.

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi