Editörler : Pangaea

01 Nisan 2014 14:51

lisans KPSS ya da önlisans KPSS

arkadaşlar merhaba!

yeni bir mühendis adayı olarak mezun olmama yaklaşık 3 ay kaldı ve hala lisans kpss mı yoksa önlisans kpss mi karar veremedim..

bu lisans kpss de mühendisler 85 ve üzerinde atanıyor sanırım..önlisansta bu puan daha düşük değil mİ?

bu konuda bana fikir sunmak isteyen var mı?

glorymanu
Daire Başkanı
01 Nisan 2014 19:49

mantıklı olan lisanstan girmek. önlisansı hafife alma ordada millet atanmak için birbirini yiyor.

ekmek aslanın midesindeydi birkaç sene önce. şuan ASLAN DA AÇÇÇÇ....

muhendıskız
Kapalı
02 Nisan 2014 21:28

değer verip cevapladığınız için teşekkur ederim..

glorymanu
Daire Başkanı
03 Nisan 2014 21:46

önemli değil hocam...

muhendıskız, 10 yıl önce

değer verip cevapladığınız için teşekkur ederim..

waffenss
Kapalı
04 Nisan 2014 11:45

aslında şöyle sorulmalı tekniker olarak mı daha kolay atanırım yoksa mühendis olarak mı bence tekniker

hakn01
Şef
06 Nisan 2014 20:19

bence kendıne guvenmıyorsan kesınlıkle onlısans tan gır yoksa ılerde dıplomayı aldıktan sonra çok pısman olabılırsın

şöylekı ben önlısans mezunuyum ve sınava her dönem onlısans tan gırıyorum lısansa tamamlamıyorum beklıyorum nezaman atanırsam ozaman tamamlayacagım sebebı

lisans mezunu onlısanstan daha fazla

önlısans mezunu ıle lısansa verılen kadro sayısı hemen hemen bırbırıne yakın zaten

önlısansta mesala 70 nete 82 alıyorsan lısansta en fazla 70 küsür alırsın

önlısanstan 3001 den mınımum 84 85 ıle açıkta kalmassın ama lısansta kalırsın

önlısans lısansa gore aynı nete daha fazla puan alır lıse mezunlarıda hem onlısansa hem lisanstan aynı nete daha fazla puan alır(ama llise mezununa verılen kadro devede kulak oldugundan 91 92 den asagı pek atanamaz)

önlısans soruları genelde lısans kadar zor olsada matematık lısans kadar zorlayıcı degıldır

bence bıkere onlısanstan gırmekten zarar kesınlıkle gelmez ama lısans tan gırersen vede dıplomayı alırsan önlısansa ıstesende artık gıremez pişman olabılırsın. ama onlısanstan gırer vede atandıktan sonra lısans dıplomasını alırsan senın için daha ıyı olur

son olarak muhendıslık okuyorum demıssın bellıkı mateatıgın iyidir bence kımseye kulak asma önlısans gır matematıgının ıyı olması ve rakıplerınınde onlısans mezunu matematıgı bıraz daha zayıf oldunu dusunursen 2-0 öndesın demektir

muhendıskız
Kapalı
13 Nisan 2014 13:16

çok teşekkur ederim tavsıyenızı dikkate alacağım..

varra008
Kapalı
13 Nisan 2014 18:38

önlisanstan nasıl gireceksiniz.DGs ile mi geçtiniz mühendisliğe?

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi