Editörler : supporters.
«48495051525354555657585960

blue leon
Aday Memur
06 Mayıs 2014 13:23

Demek ki değerli mülakat komisyonu üyeleri derin bir psikoloji ilmine malikler bir bakışta anlıyorlar karşılarındaki adayın karakterli mi karaktersiz mi olduğunu

samsan, 10 yıl önce

Şimdi kazananlar hak etmedi, kaybedenler hak mı etti, öyle yorumlar var ki şaşırıyorum.

Yüksek puan almak tek kriter değil, o işi yapacak meziyet, özgüven, karakter, ahlak, irade ve dürüstlük vb vasıflara da sahip olmak gerekir, hakim olacak kimse adalet dağıtacak insandır, verdiği hatalı kararlar kişilerin ve kurumlara zarar verir, can yakar.

Öyle insanlar tanıyorum ki yüksek puan alınıp her mülakattan eleniyorlar Sayıştay, Hakimlik vs... gibi yerlerden. Neden ?

Ahlak bakımından yoksun, kibirli, hırslı oldukları, karakteri oturmadığı, kendilerinden başka hiçbir şey düşünmedikleri için eleniyorlar, kendilerine sorsan adamım yok elendim der, beni elediler der, ama öyle değil, sen bu mesleği yapamayacağın, o niteliklere sahip olmadığın için eleniyorsun, hepsi bu.

blue leon
Aday Memur
06 Mayıs 2014 13:29

"Menfaatin için, göz yumduğun haksızlık, sanma ki yanına kalır..! O haksızlık, bir gün dayanıp kapına, seninde hakkını elinden alır."

alialiali183
Kapalı
06 Mayıs 2014 13:37

hakkımı yiyene bende hakkımı helal etmiyorum vicdanen rahatsanız sıkıntı yok . Ama ben acaba bu adamların hakkını mı yedim diyorsanız bilinki öleceksiniz ve yakanıza yapışacağım emeğimi ,zamanımı ,hakkımı, hayatımı çaldın diye.İşte o zaman gülen kim olacak göreceğiz.

blue leon, 10 yıl önce

Demek ki değerli mülakat komisyonu üyeleri derin bir psikoloji ilmine malikler bir bakışta anlıyorlar karşılarındaki adayın karakterli mi karaktersiz mi olduğunu

samsan
Memur
06 Mayıs 2014 13:47

Bir bakışta anlaşılanlar olsa da objektifliği kaybetmeden kişiler hakkında gerekli ve ilgili yerlerden araştırmalar yapılıyor ve bilgiler alınıyor. .Bu forumda yazılanlara dahi bakılıyordur, emin olabilirsiniz.

Siz mülakata girdiğinizde zannetmeyin ki hakkınızda fikir sahibi değiller, malumatları oluyor sizin hakkınızda, mülakat performansınıza da bakılıyor, hepsine bakılıp bir karar veriliyor.

İİk yorumumda da yazdığım gibi ;

Kazananlar hak etmedi, kaybedenler hak mı etti, ilginç bir bakış açısı.

samsan
Memur
06 Mayıs 2014 13:55

Son yorumumu yazıp çıkıyorum ;

Mülakata giren kaç aday kendisine bir yerlerden referans aramadı ?

Referans aramadan bu sınavı kaybeden arkadaşlar HAKLARINI HELAL ETMESİNLER, bir yere kadar muteber görür, anlarım.

Referans arayıp kazanamayanlar ise boşu boşuna HAKKIMI HELAL ETMİYORUM gibi muteber görmeyen, kendilerinin de inanmadıkları söylemlerde bulunmasınlar, kazanan olsalardı tavırları ne olacaktı ?

İnanın yüksek puan alıp o niteliği taşımayan öyle insanlar var ki kesinlikle hakim yapılmaması lazım, millete de, ülkeye de zarar olur.

Mülakat kaybetmek zordur, geçmiş olsun herkese, kazananlara da hayırlı olsun.

06 Mayıs 2014 13:59

Derdime vakıf değil canan, beni handan bilir,

Hakkı vardır şad olanlar, herkesi şadan bilir,

Söylesen tesiri yok, sussam gönül razı değil,

Çektiğim âlâmı bir ben bir de Allah'ım bilir!

Fuzuli(Şikayetname)

rex06
Aday Memur
06 Mayıs 2014 14:00

Arkadaslar ben de kazanamadım.Gönlümde yatan ise adli yargıydı, çaresizlikten idari yargı olursa da mecbur gidecektim.Şimdi ise bir rahatlama oldu.Adli isteyenler özellikle de cumhuriyet savcılığı veya kürsü isteyenler bir de bu açıdan baksınlar.

Müberra28
Aday Memur
06 Mayıs 2014 14:11

arkadaşlar ben de

khalazomi
Memur
06 Mayıs 2014 14:20

@sevgili gençler,siz beni tanımazsınız,ben de üç kişi dışında hiç birinizi tanımam...Günlerdir ben de sizinle bu başlıkta uykusuz kaldım.Nedenini sormayın,ben de bilmiyorum.Hukukçu değilim,öğretmenim...Her seferinde yazılanlara yorum yapmamak için de kendimi zor tuttuydum şimdiye kadar...Sizin hissettiklerinizi birebir anlayamasam da aslında hepinizi anlıyorum....Kazanan herkesi tebrik ediyor ve rabbimden haklarında hayırlı olmasını diliyorum...Kaybedenlere (!) gelince ,sizi daha çok anlıyorum .Hepinizin yerine de üzüldüğümden süreç devam ederken dua ettiğimden emin olabilirsiniz...Hepinize daha güzel kapılar açılmasını dilerim can-ı gönülden...

@laho ,canım senin üzülmene ayrıca dayanamam...üzülürsen,üzülürüm..Senin canın sağolsun...Adli için de yardırmaya devam edeceğim...O da olmazsa çay demler içeriz karşılıklı...Unutma" Hayat kısa,kuşlar uçuyor..."

Iahoya
Kapalı
06 Mayıs 2014 14:33

Ablam, can ablam, güzel ablam nasıl bi'şeysin sen. Nasıl bizden çok bizi takip edebiliyorsun, hepimize nasıl yetişebiliyorsun bilmiyorum, açıklandığını bile senden öğrendim. Elin üzerimizden eksik olmasın.

Ama var ya zaten pörtlemiş gözlerimi iyice pörtletmeye de hiç hakkın yok taam mı :) En kısa zamanda yanına gelip teselliyi şefkatli kollarında arayacağım. Çok seviyorum seni.

khalazomi, 10 yıl önce

@sevgili gençler,siz beni tanımazsınız,ben de üç kişi dışında hiç birinizi tanımam...Günlerdir ben de sizinle bu başlıkta uykusuz kaldım.Nedenini sormayın,ben de bilmiyorum.Hukukçu değilim,öğretmenim...Her seferinde yazılanlara yorum yapmamak için de kendimi zor tuttuydum şimdiye kadar...Sizin hissettiklerinizi birebir anlayamasam da aslında hepinizi anlıyorum....Kazanan herkesi tebrik ediyor ve rabbimden haklarında hayırlı olmasını diliyorum...Kaybedenlere (!) gelince ,sizi daha çok anlıyorum .Hepinizin yerine de üzüldüğümden süreç devam ederken dua ettiğimden emin olabilirsiniz...Hepinize daha güzel kapılar açılmasını dilerim can-ı gönülden...

@laho ,canım senin üzülmene ayrıca dayanamam...üzülürsen,üzülürüm..Senin canın sağolsun...Adli için de yardırmaya devam edeceğim...O da olmazsa çay demler içeriz karşılıklı...Unutma" Hayat kısa,kuşlar uçuyor..."

khalazomi
Memur
06 Mayıs 2014 14:50

Sürekli burayı takip ettiğim için açıklandığını ben de bu başlıktan öğrendim:) Zaten Murat şurada harcadığın zamanı iyi değerlendireseydin sınava sen de girebilirdin diyor:)) Pörtlemiş ama zümrüt gözünden akan bir damla yaşa değmez bu düzen...Sakın ümitsizliğe düşme...Yanıma gelme konusunu şiddetle onaylıyorum:))

Iahoya, 10 yıl önce

Ablam, can ablam, güzel ablam nasıl bi'şeysin sen. Nasıl bizden çok bizi takip edebiliyorsun, hepimize nasıl yetişebiliyorsun bilmiyorum, açıklandığını bile senden öğrendim. Elin üzerimizden eksik olmasın.

Ama var ya zaten pörtlemiş gözlerimi iyice pörtletmeye de hiç hakkın yok taam mı :) En kısa zamanda yanına gelip teselliyi şefkatli kollarında arayacağım. Çok seviyorum seni.

khalazomi
Memur
06 Mayıs 2014 14:53

Aliş'in başlığından sonra buraya dadandım.Şimdi sırada "adli"başlığı var...Gidip oraya musallat olmayı düşünüyorum:P Böyle yavaş ama emin adımlarla forumu komple ele geçirmeyi planlıyorum..Bu arada @Artarak ve @erdem' gizli gizli (+) verdiğimi de itiraf ediyorum:P

Iahoya, 10 yıl önce

Iahoya
Kapalı
06 Mayıs 2014 14:58

Ahahah ay ablam ne tatlısın sen. Süper Tony'nin süper ablası

reva mı bu
Aday Memur
06 Mayıs 2014 15:57

siz hangi dünyada yaşıyorsunuz çok merak ettim...hakimlerle hiç mi karşılaşmadınız... egoların arınmış kaç tane hakim gördünüz çevrede.. bir çoğunda "ben hakimim,ben bilirim, ben yaparım , sen de kimsin..." tavrını hiç görmemişsiniz belli ki.. memurunu ezen, en ufak bir sorunda memuru hakkında tutanak tutan, bir hakime yakışmayan şekilde davrandığı için küçücük ilçelerde dilden dile dolaşan ve hatta eşlerini döven hakim savcıları.. evet gerçekten bunlarla karşılaşmamışsınız ki oraya alınan hakimlerin kibirlerinden arınmış insanlar olduğunu düşünüyorsunuz.. ne kadar idealist bir düşünce.. ayrıca 5. 6. mülakatında kazanan insanlar var.. bunlar 5 mülakattır kibirli, ahlaksız, irade sahibi olmayan, dürüstlükten nasibini alamamış insanlar sanki ve birden bire ne değişiyorsa artık 6. mülakatında kazanıyor. Mülakat kurulu " hay Allah ya bu ne kadar dürüst, ahlaklı ve kibirden arınmış bir insanmış meğer, biz hata yapmışız bunu almayarak, hemen hemen listeye alalım" mı diyor sizce.. bırakın bu şeyleri ya herkesin neyin ne olduğunu bal gibi biliyor.. sistemin böyle işlemesine vesile olan herkesi Allah'a havale ediyorum..

samsan, 10 yıl önce

Şimdi kazananlar hak etmedi, kaybedenler hak mı etti, öyle yorumlar var ki şaşırıyorum.

Yüksek puan almak tek kriter değil, o işi yapacak meziyet, özgüven, karakter, ahlak, irade ve dürüstlük vb vasıflara da sahip olmak gerekir, hakim olacak kimse adalet dağıtacak insandır, verdiği hatalı kararlar kişilerin ve kurumlara zarar verir, can yakar.

Öyle insanlar tanıyorum ki yüksek puan alınıp her mülakattan eleniyorlar Sayıştay, Hakimlik vs... gibi yerlerden. Neden ?

Ahlak bakımından yoksun, kibirli, hırslı oldukları, karakteri oturmadığı, kendilerinden başka hiçbir şey düşünmedikleri için eleniyorlar, kendilerine sorsan adamım yok elendim der, beni elediler der, ama öyle değil, sen bu mesleği yapamayacağın, o niteliklere sahip olmadığın için eleniyorsun, hepsi bu.

sea0907
Şube Müdürü
06 Mayıs 2014 15:58

abla sen ne gizemli birisin ya :) olayın öznesi değilsin ama maşallah yüklem senden önemsiz... :)

khalazomi, 10 yıl önce

Aliş'in başlığından sonra buraya dadandım.Şimdi sırada "adli"başlığı var...Gidip oraya musallat olmayı düşünüyorum:P Böyle yavaş ama emin adımlarla forumu komple ele geçirmeyi planlıyorum..Bu arada @Artarak ve @erdem' gizli gizli (+) verdiğimi de itiraf ediyorum:P

khalazomi
Memur
06 Mayıs 2014 16:04

Bi de nickten kişileri tahmin etmeye başladım mı ben oldum demektir:P

sea0907, 10 yıl önce

abla sen ne gizemli birisin ya :) olayın öznesi değilsin ama maşallah yüklem senden önemsiz... :)

sea0907
Şube Müdürü
06 Mayıs 2014 16:08

yok abla senin hiçbir şeye ihtiyacın yok. koca filmin son sahnesinde ortaya çıkan gizemli ve olayın seyrini tamamen değiştiren kişisin.

laho bak senin ablan var, birde hakim olacam diyorsun. bu abla sana yeter :)

adli mülakatı açıklanana kadar, yanlış anlama :)

khalazomi, 10 yıl önce

Bi de nickten kişileri tahmin etmeye başladım mı ben oldum demektir:P

Iahoya
Kapalı
06 Mayıs 2014 16:29

Eet şahane arkadaşlarım ve mis gibi bi ablam var eksik olmasınlar.

sea0907, 10 yıl önce

yok abla senin hiçbir şeye ihtiyacın yok. koca filmin son sahnesinde ortaya çıkan gizemli ve olayın seyrini tamamen değiştiren kişisin.

laho bak senin ablan var, birde hakim olacam diyorsun. bu abla sana yeter :)

adli mülakatı açıklanana kadar, yanlış anlama :)

benli recep
Memur
06 Mayıs 2014 16:40

Kim ne derse desin ne yazık ki ülkemizde hakimlik mülakatlarının siyasi yönü geçmişte de vardı şu an da var bu gidişle de gelecekte de olacaktır.Bir kere mülakatı yapacak kurul üyeleri Akademi başkanı müstesna Adalet Bakanlığının hiyerarşisi altında çalışan kişiler.Geçmişte Mehmet Moğoltay ile Seyfi Oktay döneminde olan yanlışlar etkiye karşı tepkiyi doğurdu ve son on yılda cemaatin ve bugün idarenin böyle davranmasına sebebiyet verdi;ancak unutmayınız ki yarının ne getireceğini kimse bilemez ve bugün yaşanılan gelişmeler,yarın bugünün etkisine karşı tepki olacaktır.Nihayetinde kaybeden ülkemiz insanı ve adaletimiz olacaktır.

usul_usul_
Aday Memur
06 Mayıs 2014 16:46

Kazanan arkadaşları tebrik ederim kazanamayan arkdaşlarda herşeyin hayırlısını dilesin sonuçta bu ne bi başlangıç nede birşeyin sonu.Başarılar arkadaşlar...

Toplam 1182 mesaj
«48495051525354555657585960

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi