Editörler : F16 Gökçen
05 Nisan 2014 16:59

Data İş Sağlığı ve Güvenliği Çözümlü 10 Deneme Sınavı 2014

Arkadaşlar Data ÖSYM soru tarzına uygun 10 Deneme Sınavı kitabı çıkarıyor.Faydalı olacağını düşünüyorum.İlgilenen arkadaşların bilgisine.

http://www.datayayinlari.com/?urun-447-data-is-sagligi-ve-guvenligi-cozumlu-10-deneme-sinavi-2014

Başarınıngizemi
Şube Müdürü
14 Nisan 2014 14:44

Deneme kitabı baskıdaymış.Bugün yada yarın çıkınca satışa sunulacakmış.Data yayınlarının sitesine kitapla ilgili örnek sayfalar konmuş.Güzel bir çalışmaya benziyor.

http://www.datayayinlari.com/default.asp

Başarınıngizemi
Şube Müdürü
16 Nisan 2014 16:25

Arkadaşlar datanın 10 deneme sınavı kitabı satışa çıkmış. 9 TL.

herkus4458
Aday Memur
24 Nisan 2014 23:23

SGK sınavının yüzde 70 i datanın kitabında vardı soruların da yarıdan fazlasını tutturmuştu. yine tutturacağına eminim. çalışan arkadaşlar inşallah kaliteli bi sınav olur başarılar.... datayı tavsiye ederim

çtnky
Aday Memur
26 Nisan 2014 00:02

Evet sonunda aradığımı buldum. Kitabı öneren arkadaşıma çok teşekkür ederim. Bende kaynak arayan arkadaşlara kesinlikle tavsiye ediyorum.

Herkese başarı dileklerimle.

SÖZÜNDOĞRUSU
Şube Müdürü
26 Nisan 2014 12:03

Arkadaşlar Data yayınları bu sınavları baya dikkate alıyor ve özenli bir çalışma sonucunda kitaplarını çıkarıyorlar.Bundan dolayı önerdim.Sınavdan önce bu denemeleri çözerek sınava girmenin çok faydalı olacağını düşünüyorum.

Başarınıngizemi
Şube Müdürü
14 Mayıs 2014 14:00

Sınava 10 gün kaldı.Datanın 10 deneme kitabını mutlacak çözmenizi öneririm.Gerçekten tüm konuları kapsayan sorulardan oluşmuş güzel bir kaynak.

phnx
Memur
16 Mayıs 2014 13:45

Ya hadi bu yoklukta gideri var da tüm konuları falan kapsadığı yok milleti kandırmayın. Belli bir taslak hazırlanmış hep aynı sorular. Birçok mevzuattan soru yok. Ayrıca birkaç yanlış soru da var.

Başarınıngizemi
Şube Müdürü
16 Mayıs 2014 13:56

Yaklaık 40-45 konudan soru var.Ayrıca ben yanlış soru felan görmedim hepsi son yönetmeliğe göre hazırlanmış.Kitap sınav duyrusundan sonra hazırlanmış.Bence sizin bilgilerde hata var.Yanlış soruları paylaşta öğrenelim.Doğrumu yanlışmı bakalım.

phnx, 10 yıl önce

Ya hadi bu yoklukta gideri var da tüm konuları falan kapsadığı yok milleti kandırmayın. Belli bir taslak hazırlanmış hep aynı sorular. Birçok mevzuattan soru yok. Ayrıca birkaç yanlış soru da var.

phnx
Memur
17 Mayıs 2014 14:15

deneme 3 7. soru, deneme 1 22. soru birkaç tane daha var. Ayrıca misal yangınla ilgili bir tane bile soru yok. Ayrıca Data'nın çalışanı olduğunu bu kadar belli etme :)

Başarınıngizemi, 10 yıl önce

Yaklaık 40-45 konudan soru var.Ayrıca ben yanlış soru felan görmedim hepsi son yönetmeliğe göre hazırlanmış.Kitap sınav duyrusundan sonra hazırlanmış.Bence sizin bilgilerde hata var.Yanlış soruları paylaşta öğrenelim.Doğrumu yanlışmı bakalım.

Başarınıngizemi
Şube Müdürü
19 Mayıs 2014 20:10

Deneme 3 7.soru ve cevabı.Yanlışlık yok.İlgili kanunu okumdığın burdan belli.

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa göre işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanları; görevlendirildikleri işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili alınması gereken tedbirleri işverene yazılı olarak bildirir; bildirilen hususlardan hayati tehlike arz edenlerin işveren tarafından yerine getirilmemesi hâlinde, bu hususu kime bildirmekle yükümlüdür?

A)Emniyet Teşkilatına

B)Valilik Makamına

C)İç işleri Bakanlığının ilgili Birimine

D)Sağlık Bakanlığının ilgili Birimine

E) Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ilgili Birimine

CEVAP 7: 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu : MADDE 8 ? (1) İşyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanlarının hak ve yetkileri, görevlerini yerine getirmeleri nedeniyle kısıtlanamaz. Bu kişiler, görevlerini mesleğin gerektirdiği etik ilkeler ve mesleki bağımsızlık içerisinde yürütür.

(2) İşyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanları; görevlendirildikleri işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili alınması gereken tedbirleri işverene yazılı olarak bildirir; bildirilen hususlardan hayati tehlike arz edenlerin işveren tarafından yerine getirilmemesi hâlinde, bu hususu Bakanlığın yetkili birimine bildirir.

Cevap E

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununda bakanlık hangi bakanlık galiba sen onu bilmiyorsun.üst kısımlarda tanımlara bir bak.

phnx, 10 yıl önce

deneme 3 7. soru, deneme 1 22. soru birkaç tane daha var. Ayrıca misal yangınla ilgili bir tane bile soru yok. Ayrıca Data'nın çalışanı olduğunu bu kadar belli etme :)

Başarınıngizemi
Şube Müdürü
19 Mayıs 2014 20:16

Deneme 1-22. soru

İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri hakkındaki yönetmeliğe göre iş güvenliği uzmanlarından hangi sınıf belgeye sahip olanlar az tehlikeli ve tehlikeli sınıflarda yer alan işyerlerinde çalışabilirler?

A) (A) sınıfı belgeye sahip olanlar

B) (B) sınıfı belgeye sahip olanlar

C) (C) sınıfı belgeye sahip olanlar

D) (D) sınıfı belgeye sahip olanlar

E) (E) sınıfı belgeye sahip olanlar

Cevap 22- İş Güvenliği Uzmanlarının Görev,Yetki,Sorumluluk ve Eğitimleri hakkında yönetmelik: MADDE 7 ? (1) İşverence iş güvenliği uzmanı olarak görevlendirilecekler, bu Yönetmeliğe göre geçerli iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olmak zorundadır.

(2) İş güvenliği uzmanlarından; (C) sınıfı belgeye sahip olanlar az tehlikeli sınıfta, (B) sınıfı belgeye sahip olanlar az tehlikeli ve tehlikeli sınıflarda, (A) sınıfı belgeye sahip olanlar ise bütün tehlike sınıflarında yer alan işyerlerinde çalışabilirler.Cevap B

Bence sen başka bir yayın evinin yazarı olduğunu bu kadar belli etme.soruları bile okumamışsın.Cevabı en net olan soruları sallayıp durmuşsun ayıp.Datanın çalışanının sana burda laf yetiştirecek vaktinin olduğunu sanmıyorum.Benim gördüğüm en iyi kaynak bu.Hadi anlat bakalıım yukardaki soruların neresi yanlıuş.Kanun belli yönetmelik belli.Bari soruların çözümlerini oku.Ayıp be.

phnx
Memur
20 Mayıs 2014 15:08

Bu değişti artık Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğüne bildiriliyor. Şıklarda bile yok. Bu bir !

Deneme 3 7.soru ve cevabı.Yanlışlık yok.İlgili kanunu okumdığın burdan belli.

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa göre işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanları; görevlendirildikleri işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili alınması gereken tedbirleri işverene yazılı olarak bildirir; bildirilen hususlardan hayati tehlike arz edenlerin işveren tarafından yerine getirilmemesi hâlinde, bu hususu kime bildirmekle yükümlüdür?

A)Emniyet Teşkilatına

B)Valilik Makamına

C)İç işleri Bakanlığının ilgili Birimine

D)Sağlık Bakanlığının ilgili Birimine

E) Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ilgili Birimine

CEVAP 7: 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu : MADDE 8 ? (1) İşyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanlarının hak ve yetkileri, görevlerini yerine getirmeleri nedeniyle kısıtlanamaz. Bu kişiler, görevlerini mesleğin gerektirdiği etik ilkeler ve mesleki bağımsızlık içerisinde yürütür.

(2) İşyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanları; görevlendirildikleri işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili alınması gereken tedbirleri işverene yazılı olarak bildirir; bildirilen hususlardan hayati tehlike arz edenlerin işveren tarafından yerine getirilmemesi hâlinde, bu hususu Bakanlığın yetkili birimine bildirir.

Cevap E

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununda bakanlık hangi bakanlık galiba sen onu bilmiyorsun.üst kısımlarda tanımlara bir bak.

phnx
Memur
20 Mayıs 2014 15:14

C sadece az tehlikeliye, B az tehlikeli ve tehlikeliye, A ise hepsine bakıyor. Bu duruma göre cevabın A ve B olması lazım. Ama şıklarda öyle bir şey yok. Bu da 2! Şimdi yol al bakalım!

Deneme 1-22. soru

İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri hakkındaki yönetmeliğe göre iş güvenliği uzmanlarından hangi sınıf belgeye sahip olanlar az tehlikeli ve tehlikeli sınıflarda yer alan işyerlerinde çalışabilirler?

A) (A) sınıfı belgeye sahip olanlar

B) (B) sınıfı belgeye sahip olanlar

C) (C) sınıfı belgeye sahip olanlar

D) (D) sınıfı belgeye sahip olanlar

E) (E) sınıfı belgeye sahip olanlar

Cevap 22- İş Güvenliği Uzmanlarının Görev,Yetki,Sorumluluk ve Eğitimleri hakkında yönetmelik: MADDE 7 ? (1) İşverence iş güvenliği uzmanı olarak görevlendirilecekler, bu Yönetmeliğe göre geçerli iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olmak zorundadır.

(2) İş güvenliği uzmanlarından; (C) sınıfı belgeye sahip olanlar az tehlikeli sınıfta, (B) sınıfı belgeye sahip olanlar az tehlikeli ve tehlikeli sınıflarda, (A) sınıfı belgeye sahip olanlar ise bütün tehlike sınıflarında yer alan işyerlerinde çalışabilirler.Cevap B

Bence sen başka bir yayın evinin yazarı olduğunu bu kadar belli etme.soruları bile okumamışsın.Cevabı en net olan soruları sallayıp durmuşsun ayıp.Datanın çalışanının sana burda laf yetiştirecek vaktinin olduğunu sanmıyorum.Benim gördüğüm en iyi kaynak bu.Hadi anlat bakalıım yukardaki soruların neresi yanlıuş.Kanun belli yönetmelik belli.Bari soruların çözümlerini oku.Ayıp be.

Başarınıngizemi
Şube Müdürü
20 Mayıs 2014 15:37

Soru 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunundan sorulmuş.Cevapta ona göre verilecek.Tekrar kontrol ettim soruda yanılşlık yok.Diğer sorunun cevabını kendin veriyorsun zaten B az tehlikeli ve tehlikeliye diye daha sana bir şey demiyorum.Değişti demekle olmuyur kanununu maddesini getir.6331 sayılı kanunda nerde değişmiş onu göster.Haline gülüyorum GERÇEKTEN.

phnx, 10 yıl önce

C sadece az tehlikeliye, B az tehlikeli ve tehlikeliye, A ise hepsine bakıyor. Bu duruma göre cevabın A ve B olması lazım. Ama şıklarda öyle bir şey yok. Bu da 2! Şimdi yol al bakalım!

demetmayis06
Aday Memur
30 Mart 2015 19:36

son sınavdan yüksek bir derece alarak A sınıfı uzmanı oldum. Dershaneye kesin gitmeniz gerekiyor. ve bolca soru çözmeniz gerekiyor. Ben isem yayınlarının çözümlü soru bankasını öneriyorum. Güzel bir kaynak olmuş ve sınavda çoğu geldi..

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi