Editörler : Lanet
09 Nisan 2014 16:18

2014 kurumlar arası geçiş kontenjanları ne zaman açıklanır ?

Bu kadroyu bekleyen var mı ? Ne zaman açıklanır sizce ?

adnanhayrun
Aday Memur
26 Nisan 2014 21:43

2014 yılı için 30 kişilik kadro verildi. Ek Kontenjan yoksa bu kadar.

adnanhayrun
Aday Memur
26 Nisan 2014 21:57

bugün tam 2 yıl 1ay oldu evrak içişleri Bakanlığı na gideli soruyorum şubede beklemede .neyi bekliyor sa.

kayra3939
Aday Memur
28 Nisan 2014 10:09

22 aydır da benim bekliyor hocam. Referans bekliyor tabi ki. O da sana bağlı.

wober
Kapalı
28 Nisan 2014 11:49

benim beklemedi gönderdim 2 hafta içinde yazım geldi

yaren02
Aday Memur
29 Nisan 2014 13:03

eger yeni kurulan bi kuruma bu ocaktan once alindiysaniz beklememeniz normal onlar icin kadro

yaren02
Aday Memur
29 Nisan 2014 13:04

sinirlamasi yoktu

yaren02
Aday Memur
29 Nisan 2014 13:07

Once 30 kisi verildi ,sonra subat 25 gibitorba yasadan afada 3000 icislerine 1700 civari ek kadro verildi ve yi e nisan ayinda icislerine 220 kisilik kadro verildi.ama kurum bumlari napiyor biz bekleyenlerw kullanirmi bilinmez

kocaturk82
Aday Memur
27 Mayıs 2014 10:22

Sayın; MUVAFAKAT ALMAK İSTEYENLERİN DİKKATİNE!!!

İstanbul?da BBBBB Bakanlığı Marmara Bölge Müdürlüğünde muhasebe biriminde memur olarak çalışmaktayım. İstanbul?da yaşamak ve burada çocuğumu büyütmek istemiyorum. Biz Anadolu da yetiştik, 6 yıldır İstanbul dayım hala alışamadım, eşimde öyle. Bu nedenle 657 devlet memurları kanunun 74 üncü maddesi uyarınca yer değiştirmek istedim. Bu esnada başıma gelenleri anlatacağım şimdi.

Yıl 2012 şubat ayı. ?? İLİNDE kurumlar arası yer değiştirme ile kurum bulmam gerekiyordu. ?..il spor müdürlüğüne müracaat ettim. İl spor müdürü ?? bey (Allah ondan razı olsun) çok değerli bir insan. Nasıl dilekçe yazmam gerektiğini anlattı ve yazıp bana getirin dedi. Yazdık dilekçeyi teslim ettik. 1 ay geçmedi benim kurumuma yazı gitmiş. Ancak ne kadar uğraştıysak (alt bürokratlar aracılığı ile) olmadı. Bu arada ben memleketimdeki tüm kamu kurumlarına dilekçe verdim. ?..İLİ?İLÇESİ vergi dairesi ve ?..İLİ?İLÇESİ halk kütüphanesi de benim dilekçelerimi kabul etti. 3 kurum beni istiyor ancak benim kurumum beni vermiyordu(yani vermeyen kişi bakan). Sayın Bakana(?) yahu daha 2011 yılında muvafakat vermişsin dedirtiyoruz, 2012 den beri vermiyorum diyor. 2012 den muvafakat verdiği birini buluyoruz, 2013 ten beri kimseye vermiyorum diyor. Böyle 2 yılı sayın bakana beddua ederek geçirdim.

17 ARALIK Olaylar olaylar bakan değişti, aradan tabi 2 yıl geçti. Bu arada kuruma dava açtım. Çünkü bakan muvafakat kimseye vermiyorum herkes dava açsın kazanan gitsin demiş. Yalan söylüyorlar halbuki, adamı (yandaşı) olan herkes kurum değiştirdi gitti. Neyse yeni gelen bakan (??) tüm bekleyenlere muvafakat verdi. Kurumdan beni arayıp 3 muvafakatım olduğunu nereyi istediğimi sordular. Bende ?..ili?.ilçesi Vergi Dairesini seçtim.(İş itibariyle muhasebe okuduğum için daha uygun olur dedim hatta ailece herkes orayı istedi.) Atamamız yapıldı diye tüm herkes çok sevindi. Herkese haberler verildi taşınma planları filan her şey hazırda. İşte hayal kırıklığı tam bu sırada başlıyordu;

..ili Defterdarlığı atamamı yapmak için Gelirler İdaresi Başkanlığından onay istedi (kurumuma yazıyı yazarken onay almamış, durumunun incelenmek üzere diye yazıyormuş.), ancak Gelirler İdaresi Başkanlığı boş kadro yok(tam bir yalan, bir dayın yok bize bir referans adına gelmedi diye reddettiler) diye onay vermedi.

Asıl iş burada torpil bulmakmış. Ne yapacağımı şaşırdım. O parti, bu parti bilmem, o cemaat bu cemaat de bilmem. İşe yaramaz kendi ilçemdeki millet vekili bozuntusuna referans olması için yardım istiyoruz (muvafakatla yerdeğiştirmek imkansız) diyor. Adam inanmıyor ki karşısındaki inansın yardım etmedi yani(işe engen olduğunu bile düşünüyorum Allah onun belasını versin inşallah). Lanet olsun dedik gene. Babam Maliye Bakan Yardımcısından birisi vasıtasıyla görüşme talep ediyor, randevu istiyor.

Özel kalem müdürü arayıp babamı durumu soruyor. (yani bakan sizinle görüşmek istemiyor seni bana salladı ne istiyorsun der gibi yardımcı olmaya çalışıyor.) babam adama biraz dert yanınca, adam ilgilenmek için gelirler idaresi başkanlığına filan gitmiş araştırmış ve bize ?..ilçesi Mal Müdürlüğünde boş kadro olduğunu ve kabul edersek orası için ??. İli Defterdarlığına dilekçe vermemizi istedi. Dilekçeyi yaklaşık 2 ay önce verdik. Dilekçe şuanda Maliye Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Uygulama Koordinasyon Şubesinde beklemektedir. Neden beklediğini bilen yok. Sorduğunuzda normal bir süreç olduğunu belirtiyorlar. Ben inanmıyorum.

İlk başta kurumdan muvafakat almak için uğraşırken şimdi kurum bulmak için uğraşır halde buldum kendimi. Dipteydik en dibe indik. Kurum bulsak bu defa benim kurumumu muvafakat verecek mi acaba???

En büyük yanlışı yardımı Allah?tan istemek yerine kullardan istemekle yaptım. Tevekkül etmek gerek ben o yüzden kaybediyorum. Türkiye?de tüm atamalar bürokratik ve yasal olarak yapılmıyor tamamen siyasi. Her gelen hükümet kendi yandaşını yerleştiriyor, bundan sonra gelen hükümetlerde aynısını yapacak.

Kimse işi ehline vermeyi tercih etmiyor. Kendi yönetimine ters düşmeyecek kimse o makamı kapıyor. Bu dünya geçici, Allah?tan tek dileğim ahretteki makamımız iyi olsun.

adnanhayrun, 10 yıl önce

bugün tam 2 yıl 1ay oldu evrak içişleri Bakanlığı na gideli soruyorum şubede beklemede .neyi bekliyor sa.

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi