Editörler : E.Kayı Han
14 Nisan 2014 16:57

Biz Sadece Yerel Bir Seçim Oylaması Yapmadık!.

31 Mart Vakıasına da bir karşılık verdik

Bu seçimlerin öncesinin tarihi bir manası var oluğu gibi sonuçlarının da Türk tarihi açısından dönüm noktası olacak neticeleri olacaktır

Seçimler sadece muhalefet ve iktidar arasında yapılmadı ve neticeleri de sadece muhalefet ile sınırlı kalmayacaktır

..

Als İkh Kan
Müsteşar Yardımcısı
14 Nisan 2014 17:00

Düzeltme:

Biz Sadece Yerel Bir Seçim Oylaması Yapmadık

Ve talihine küsenlere talih de tarih te küssün

..

p00r
Kapalı
14 Nisan 2014 17:01

31 Mart vak'ası günümüz takvimi ile 13 Nisan'a tekabül eder.

Mamafih, 30 Mart seçimleri 30 Mart'a tekabül ediyor :)

Als İkh Kan
Müsteşar Yardımcısı
14 Nisan 2014 17:08

Ben şimdi niteliksel bakıyorum meseleye

31 Mart Vakıası öncesi İttihat ve Terakki kılıfıyla Osmanlı nasıl parçalandı ise bu seçimler öncesi de aynı şekilde Türkiye'ye karşı bir operasyon başlatıldı

Bugün haydut gibi Türkiye aleyhine çalışan ABD elçisi Ricciardone varsa; o gün de Osmanlı alryhine çalışan Lehmann vardı

Halk Bankasına yapılan operasyonda Ricci ne diyordu: "Hep birlikte imparatorluğun çöküşünü göreceğiz..."

p00r, 10 yıl önce

31 Mart vak'ası günümüz takvimi ile 13 Nisan'a tekabül eder.

Mamafih, 30 Mart seçimleri 30 Mart'a tekabül ediyor :)

Als İkh Kan
Müsteşar Yardımcısı
14 Nisan 2014 17:16

Ricci bugün AK Parti'yi ziyaret etti

Ne dedi acaba; ülkeniz içinde ve dışında devletiniz aleyhine çalıştım diyebildi mi ki;

THH'ye bir şok verdi bugün onlara Kırım'a uçuş seferleri başlattığını açıklayarak

...

Als İkh Kan
Müsteşar Yardımcısı
14 Nisan 2014 20:48

Türk Milleti 30 Martta iradesine sahip çıkmasaydı; Bay Ricci'nin kapısana Kemal'ler gidecekti

Şimdi Ricci kapıya geldi; kusura bakmasında politik inceliğin dışında kapının önünde kaldı siyasetiyle

..

Als İkh Kan, 10 yıl önce

Ricci bugün AK Parti'yi ziyaret etti

Ne dedi acaba; ülkeniz içinde ve dışında devletiniz aleyhine çalıştım diyebildi mi ki;

THH'ye bir şok verdi bugün onlara Kırım'a uçuş seferleri başlattığını açıklayarak

...

Als İkh Kan
Müsteşar Yardımcısı
14 Nisan 2014 21:23

İlginç bir ayrıntı:

Geçenlerde Kars'ta bir çocukcağız alçakça katledildi... Katil zanlısı da kaçmıştı... Kars'ta katilin bulunması için günlerce eylemler yapıldı... Sonra katil yakalandığında öldürdüğü çocuğun ailesine başsağlığına gittiğini, eylemlere katıldığını itiraf etmiş... Peki nedenmiş bu rahatlığı... Eksik parçayı valinin yapmış olduğu açıklama tamamladı: "Aile çocuklarını mobese kayıtlarında tam olarak tespit edemiyor ve başka birisi ile yan yana yürüyen bir çocuğu kendi çocukları sanıyor ve emniyet bu adam üzerine yoğunlaşıyor; bu yüzden de katilin yakalanması gecikiyor... Sonra kendisinin aranmadığını haberlerden öğrenen katil rahat davranıyor neticede emniyetten arandığı söylendiğinde ise başka bir suçtan dolayı arandığını düşünüyor ve emniyet tarafından gözaltına alınıyor..." Olayın faslını vali böyle anlatıyor...

Yanisi ailenin küçük yanılgısı katilin kaçmasını engelliyor ve yakalanmasına da vesile oluyor...

İlgimi çekti

.

fazilet_83
Müsteşar
14 Nisan 2014 21:28

YAni;)

'Battal Gazi
Müsteşar
14 Nisan 2014 21:30

Son yazın oldukça manidar parya gerçekten,

tıpkı suriye savaşına sokulmak istenmemiz gibi ;)

Als İkh Kan
Müsteşar Yardımcısı
14 Nisan 2014 21:31

Merhaba Fazilet;

Evet yani

..

Çoğu kimse Halk Bankası müdürünün yaptığı iddia edilen şey ile alakalı olarak operasyonun neden banka müdürüne değil de daha da büyültülerek Halk Bankasına yapıldığının nedenini biliyor; elbetteki buna refleks olarak verilen karşılık ta bir seçimden ibaret kalmadı

Als İkh Kan
Müsteşar Yardımcısı
14 Nisan 2014 21:38

Bir ülkeyi soymak istiyorsan o sureta o ülkeye aitmiş gibi milli banka kurarsın ve bunu da o ülkede başa getirdiğin bürokratik-siyasi eğilimleri iktidara taşıyarak desteklersin

Yada o ülkeye ait milli bankaların itibarını bitirirsin

..

Als İkh Kan, 10 yıl önce

Merhaba Fazilet;

Evet yani

..

Çoğu kimse Halk Bankası müdürünün yaptığı iddia edilen şey ile alakalı olarak operasyonun neden banka müdürüne değil de daha da büyültülerek Halk Bankasına yapıldığının nedenini biliyor; elbetteki buna refleks olarak verilen karşılık ta bir seçimden ibaret kalmadı

fazilet_83
Müsteşar
14 Nisan 2014 21:40

Merhaba Parya,

Peki, sırasıyla hem cemaat masasının, hem demokratik siyaset kavramının katili, hem de devleti de öldürmek için tutulmuş kiralık katili nasıl kolaylıkla hapse tıkabiliriz.

Als İkh Kan
Müsteşar Yardımcısı
14 Nisan 2014 21:51

Bana göre hükümet şu anda operasyonu iyi yönetiyor

Yani her önüne geleni içeri almak gibi bir politikası yok, sessiz ve gizli bir operasyon yürütülüyor... Bazılarının sandığı gibi açık açık bu işler yürümez... Zira adamın savcılıkta ifadesi alınacak, daha polisler adamı almaya gitmeden adam emniyete geliyor; yani içeriden haber alıyor; o yüzden bence daha da gizlenerek operasyonlar yapılacak... Bu usül açısından isabetli oluyor...

Öte taraftan siyasi olarak hükümetin yapacağı manevra bunları ters tarafa düşürebilir... O zaman ise tasfiye edilecekler yada mecburen uyacaklar... Ve bürokrasi emir almak için vardır... Yeter ki otoriteyi görsün...

Ve ben hükümetin seçim sonrasında bu manevrayı yapmaya başladığını izlemleyebiliyorum

..

Als İkh Kan
Müsteşar Yardımcısı
14 Nisan 2014 22:06

Biz bu duruma "mızrak çuvala sığmıyor" diyoruz

Bu sefer kılıfın içindekiler erken farkedildi; şimdi Ricci gibiler Hükümetin kapısına giderek kendilerine yeni kılıf uydurmanın derdindeler

Bu saatten sonra ellerinde patlayan işlevsiz muhalefet ileyle de iş yapamazlar; başarılı olsaydılar iktidarı muhalefete mahkum ederek boğduracaklardı; işte şimdi düzelmesi gereken değil düzeltilmesi gereken var o da kendileridir ve bu kararlı bir şekilde hükümet eliyle olacak; milletten uzak bürokrasi her ne kadar sağa sola şirinlik göndermelerinde bulunsalarda; ben bunu şöyle görüyorum milli iradeden darbeyi yedik ama biz yaşıyoruz izlenimi verme gayretleri

..

Als İkh Kan, 10 yıl önce

Bana göre hükümet şu anda operasyonu iyi yönetiyor

Yani her önüne geleni içeri almak gibi bir politikası yok, sessiz ve gizli bir operasyon yürütülüyor... Bazılarının sandığı gibi açık açık bu işler yürümez... Zira adamın savcılıkta ifadesi alınacak, daha polisler adamı almaya gitmeden adam emniyete geliyor; yani içeriden haber alıyor; o yüzden bence daha da gizlenerek operasyonlar yapılacak... Bu usül açısından isabetli oluyor...

Öte taraftan siyasi olarak hükümetin yapacağı manevra bunları ters tarafa düşürebilir... O zaman ise tasfiye edilecekler yada mecburen uyacaklar... Ve bürokrasi emir almak için vardır... Yeter ki otoriteyi görsün...

Ve ben hükümetin seçim sonrasında bu manevrayı yapmaya başladığını izlemleyebiliyorum

..

deja.vu.u.u
Yasaklı
15 Nisan 2014 03:05

yerel seçimden başarıyla çıktınız hadi türbenize saldırın ülkenize iki füze atında savaş çıkarın

adamın açlıktan nefesi kokuyor pazar kapanırken gidip çöpe atılanları topluyor ama mitingte havaalanı için alkış tutuyor işte budur gelişmişlik :)

Als İkh Kan
Müsteşar Yardımcısı
15 Nisan 2014 08:21

Talihine küsenlere talih de tarih de küssün

!.

özgür_08
Genel Müdür
15 Nisan 2014 11:10

uçak evinin önünden kalkacak ya ondandır :)

deja.vu.u.u, 10 yıl önce

yerel seçimden başarıyla çıktınız hadi türbenize saldırın ülkenize iki füze atında savaş çıkarın

adamın açlıktan nefesi kokuyor pazar kapanırken gidip çöpe atılanları topluyor ama mitingte havaalanı için alkış tutuyor işte budur gelişmişlik :)

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi