Editörler : E.Kayı Han

Als İkh Kan
Müsteşar Yardımcısı
17 Nisan 2014 21:13

Bilmiyorum

..

EqEhAn
Genel Müdür
17 Nisan 2014 21:44

Yine her zaman olduğu gibi hakikati aramak istemeyen zihniyetlerin ortaya atmış olduğu düşüncelerle beraber, maksatları gerçeği öğrenmek değilde, fitne, ortalığı karıştırmak gibi sadece öylesine açılan bir başlık daha...

Yazılan yorumların çoğunu okumakla beraber,

Als İkh Kan rumuzlu arkadaşa katılmamak için aklımın yitirmiş olmam gerektiğini düşünmemle beraber,

F.Gülen denilen zat'ın savunulması ve de onu savunanların başka kişiler tarafından,

"olsun o bir müslüman, o şekilde kalp kırmana gerek yok, yapıcı ol" gibi ima veren cümlelerin kurulması da şahsım adına çok manidardır.

Yalnız şahsım şunu düşünmektedir:

Burada her ne kadar anlamsız konular açılırsa açılsın, bu sapık düşüncelere hakikati anlatmak burada çok yersiz ve de gereksizdir.

Böyle düşünüyorum çünkü;

%90 burada var olan insanların doğruyu bulmaları değil, yanlış olan düşüncelerini doğru zannedip, o düşüncelerini karşı tarafa geçirmek için ellerinden gelen her şeyi yapmaktalar ve de zaman kaybından da bir şey elde etmiş değillerdir!

Onun için;

Als İkh Kan ve onun gibi hakiki doğru yolları aradığını düşündüğüm ve öyle olmasını görmek istediğim arkadaşların bu tür şahıslarla beraber fazla diyaloga girmemeleri en mantıklı şeydir diye düşünmekteyim.

Fakat burada aslında beni huzursuz eden şey şu dur:

Evet burası bir paylaşım platformu... Kimileri doğruyu, kimileri ise bile bile yanlışı savunmaktadır. Bu var olan bir şeydir bunu kabul edebilirim.

Ama;

Forum kurallarında geçen ve de sosyal hayatımızda her ne olursa olsun "saygı, hakaret, küfür" gibi kelimelerin karşı tarafa savrulmamasını her ortamda söyleyen bizler,

Neden, burada Allah'a ve Rasulullah'ı alay alan, kıyamet ne zaman gelecek canımız sıkıldı artık gibi alay konusu olarak açılan konuların kapatılmaması ve de,

Gerçek anlamda Allah ve Rasulunu alaya alan konuları kapatılmıyor? Bunu anlayamıyorum ve de son derece huzursuz olduğumu da belirtmek istiyorum.

Editörler ve de bizler,

Bir insana yapılan haksızlıktan sebep bu kadar huzursuz olurken,

Maksadımızın tamamen adalet ve saygıdan öte olduğunu aynı şekilde dillendirenlere,

"adamı görmüyor musun, Allah ve Rasulunu alaya alan sözler sarf edip konu başlığı açıyor, hani nerede bizim mahlukata göstermiş olduğumuz saygının ötesinde var olması gereken Allah ve Rasulune olan saygı?"

diye sormazlar mı ve de bununla yüzleşince yüzleri kızarmaz mı?

Cevap net ve açıktır! Fakat sessiz kalınması ve de huzursuzluğun var olmaması çok düşündürücüdür...

Şöyle ki;

Müslüman kimliği içinde yaşayan bizler, aslında çok farklı bir kimliğe bürünmüşüz de,

Dünyaya sımsıkıca sarılıp hiç ayrılmayacağımızı düşündüğümüz bu zihniyetten sebep,

Hakiki huzursuzluğu artık hissedemez olduk!

Allah ıslah eylesin bizleri.

p00r
Kapalı
17 Nisan 2014 23:55

Bence de her bid'at ehline, her kötü gördüğümüz kimseye "köpek" diyelim. Şahane bir tebliğ yöntemi. Bu yolla herkes bizim dediğimize gelir, bizim dediğimize ikna olur, kabul eder.

Bugüne kadar niye kimsenin aklına gelmemiş ki, hayret.

Als İkh Kan, 10 yıl önce

Hocam yapmayın, PKK'lılar üzülecek diye Apo'ya terörist demeyin demeye geliyor bu

Karşımızda en basiti bir sınav terör örgütü var

Polis Okulu, Askeri Liseler, KPSS, Hakimlik-Savcılık vs. sınavlarının soruları bunların evlerinde\yurtlarında kalan kişilere servis ettiler... Bugün bunlar devlet içerisindeler... Alın size Sınav Terör Örgütü... Bu ülkede atama bekleyen 1 milyondan fazla insan var ve bunlar o sınavlara girdiler... FTÖ'den olmadıkları için soruları alamadılar, bunların hakkıyla nasıl ödeşebilirler ki... Sınav sorularını çalarken fetvayı Fetullah'tan almadıysalar kimden aldılar

"Mahkemelerin altını üstüne çevirin, savcıları avucunuza alın..." diyen adamdan hoca mı olur

Başkasının sanısı hakikati değiştirmez

..

Als İkh Kan
Müsteşar Yardımcısı
18 Nisan 2014 09:34

Ben Fetullah'ın kendi sözüne istinaden yazmışım onu... Kaynakta vermişim... Adam kendisi kendine kelp diyor; rahatsızlık duymuyor ben ondan alıntı yapınca -kaynağını da vererek- olay yapıyorsunuz...

Ben tebliğ yapmıyorum; konuyu açan şahıs tebliğ için açmışsa onu da konuşuruz

Amma velakin mütekabiliyet esastır

..

p00r, 10 yıl önce

Bence de her bid'at ehline, her kötü gördüğümüz kimseye "köpek" diyelim. Şahane bir tebliğ yöntemi. Bu yolla herkes bizim dediğimize gelir, bizim dediğimize ikna olur, kabul eder.

Bugüne kadar niye kimsenin aklına gelmemiş ki, hayret.

Als İkh Kan
Müsteşar Yardımcısı
18 Nisan 2014 09:42

Öncelikle teşekkür ederim hocam

Ben yöntem olarak dinsiz ile zaten vakit geçirmeyi kendime zul sayarım; ama son zamanlarda inançlı insanların bu şekilde vakit geçirmeleri aslında onları kötü etkiliyor diye düşünüyorum... Adam Türkçe konuşuyor ve inanmıyorsa onun hükmü mü değişiyor ki kafir kafirdir... Nasıl Gayr-i Müslim dediğin adamdan inanç konusunda imtina ediyorsan bundan da imtina göstermek lazım...

Öte taraftan bu başlıktaki konunun da üzerinde durmak istemezdim... Ama mecburen doğruyu söylüyoruz... Mesela bunların Sızıntı dergisi yazarları Said-i Nursi'nin talebelerine "takkeli münafık" diyor... Bunlar o adama ses etmedikleri gibi bir de bugün Nurculuk taslıyorlar

İman bir vechiyle insanda hicab duygusu ile tezahür eder

..

EqEhAn, 10 yıl önce

Yine her zaman olduğu gibi hakikati aramak istemeyen zihniyetlerin ortaya atmış olduğu düşüncelerle beraber, maksatları gerçeği öğrenmek değilde, fitne, ortalığı karıştırmak gibi sadece öylesine açılan bir başlık daha...

Yazılan yorumların çoğunu okumakla beraber,

Als İkh Kan rumuzlu arkadaşa katılmamak için aklımın yitirmiş olmam gerektiğini düşünmemle beraber,

F.Gülen denilen zat'ın savunulması ve de onu savunanların başka kişiler tarafından,

"olsun o bir müslüman, o şekilde kalp kırmana gerek yok, yapıcı ol" gibi ima veren cümlelerin kurulması da şahsım adına çok manidardır.

Yalnız şahsım şunu düşünmektedir:

Burada her ne kadar anlamsız konular açılırsa açılsın, bu sapık düşüncelere hakikati anlatmak burada çok yersiz ve de gereksizdir.

Böyle düşünüyorum çünkü;

%90 burada var olan insanların doğruyu bulmaları değil, yanlış olan düşüncelerini doğru zannedip, o düşüncelerini karşı tarafa geçirmek için ellerinden gelen her şeyi yapmaktalar ve de zaman kaybından da bir şey elde etmiş değillerdir!

Onun için;

Als İkh Kan ve onun gibi hakiki doğru yolları aradığını düşündüğüm ve öyle olmasını görmek istediğim arkadaşların bu tür şahıslarla beraber fazla diyaloga girmemeleri en mantıklı şeydir diye düşünmekteyim.

Fakat burada aslında beni huzursuz eden şey şu dur:

Evet burası bir paylaşım platformu... Kimileri doğruyu, kimileri ise bile bile yanlışı savunmaktadır. Bu var olan bir şeydir bunu kabul edebilirim.

Ama;

Forum kurallarında geçen ve de sosyal hayatımızda her ne olursa olsun "saygı, hakaret, küfür" gibi kelimelerin karşı tarafa savrulmamasını her ortamda söyleyen bizler,

Neden, burada Allah'a ve Rasulullah'ı alay alan, kıyamet ne zaman gelecek canımız sıkıldı artık gibi alay konusu olarak açılan konuların kapatılmaması ve de,

Gerçek anlamda Allah ve Rasulunu alaya alan konuları kapatılmıyor? Bunu anlayamıyorum ve de son derece huzursuz olduğumu da belirtmek istiyorum.

Editörler ve de bizler,

Bir insana yapılan haksızlıktan sebep bu kadar huzursuz olurken,

Maksadımızın tamamen adalet ve saygıdan öte olduğunu aynı şekilde dillendirenlere,

"adamı görmüyor musun, Allah ve Rasulunu alaya alan sözler sarf edip konu başlığı açıyor, hani nerede bizim mahlukata göstermiş olduğumuz saygının ötesinde var olması gereken Allah ve Rasulune olan saygı?"

diye sormazlar mı ve de bununla yüzleşince yüzleri kızarmaz mı?

Cevap net ve açıktır! Fakat sessiz kalınması ve de huzursuzluğun var olmaması çok düşündürücüdür...

Şöyle ki;

Müslüman kimliği içinde yaşayan bizler, aslında çok farklı bir kimliğe bürünmüşüz de,

Dünyaya sımsıkıca sarılıp hiç ayrılmayacağımızı düşündüğümüz bu zihniyetten sebep,

Hakiki huzursuzluğu artık hissedemez olduk!

Allah ıslah eylesin bizleri.

Toplam 45 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi