Editörler : F16 Gökçen
16 Nisan 2014 13:19

Paxera, Tenoretic ve Ator

Merhaba,

Yaklaşık 6 sene önce kalbimde ritim bozukluğu sebebiyle Kardiyoloji Uzmanına gittim ve yaklaşık 2-3 haftalık tektiklerden sonra hipertansiyon ve hiperlipidemi teşhisi ile ilaç kullanmaya başladım.

Bu 6 yıllık süre boyunca arada bir gene ritimde bozukluk oluyor (eksra sistol) ve bu olduğu zaman bende ölüm korkusu oluşuyor ellerim ayaklarım buz gibi oluyor üşüyorum. Kendimi ısıttığımda yavaş yavaş geçiyor.

Böyle böyle 6 sene geçti. En son geçen hafta da aynı sorun oluştu bende. Bu sefer Psikiyatri Uzmanına gittim.

- Bir yerim ağrıdığında veya ritim bozukluğu olduğunda korkuya kapılıyorum. Kalp krizimi geçiriyorum veya başka bir hastalığım mı var diye düşüne düşüne ellerim ayaklarım buz gibi oluyor kendimi yorgun hissediyorum.

- Yine toplum önünde konuşma yapacağım zaman aynı şekilde heyecanlanıyorum ve gene ellerim ayaklarım buz gibi oluyor kendimi yorgun hissediyorum.

- Bazı trajik olaylarda gene olan olayları kafama çok takıyorum ve gene ellerim ayaklarım buz gibi oluyor kendimi yorgun hissediyorum.

Bu sıkıntılarımı doktora anlattım ve bana panik bozukluk teşhisi ile paxera adlı 10 miligramlık ilaç yazdı.

Daha sonra ilacı aldım ve yan etkilerine baktım şimdi de ilacı içiyim mi içmeyeyim mi diye düşünüyorum :)

Size sormak istediğim bu ilaç yani paxera ile aynı zamanda tansiyon ilaçları kullanılabiliyor mi

Paxera 10 mg (antidepresan ilacı)

Tenoretic 50 mg (hipertansiyon ilacı)

Ator 10 mg (hiperlipidemi ilacı)

Şimdiden cevap veren tüm arkadaşlara teşekkürler.

tek hece
Şef
20 Nisan 2014 23:08

paxerayı bende kullanıyorum..panik bozukluk yüzünden..ilacın prospektüsünü okumayın...okursanız en basit ağrı kesiciyi bile içemezsiniz..

tansiyon ilacı ile alınır sanırım.

Toplam 1 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi