Editörler : supporters.
16 Nisan 2014 15:53

üniversite den öğretmenliğe geçişdeki süreç

arkadaşlar aranızda üni den mebe geçen varsa bir kaç soru soracağım yardımcı olursanız sevinirim.

1 muvafakatı nasıl hallettiniz sıkıntı çıkarıyorlar mı üni den. almadan olmuyor mu mesela istifa.

2 burda geçirdiğim süreyi öğretmenlikten mi sayıyorlar yani hizmet puanı olarak kullanılabiliyor muyuz.

3 gecen arkadaşlar memnun mu

touchy
Aday Memur
16 Nisan 2014 21:52

bu konuyu bende çok merak ediyorum.muvafakat olayı imkansız olduğu için, bu dönem istifa edicem. lütfen deneyimli arkadaşlar bilgilerini paylaşsınlar...

iyi-şanslar
Memur
17 Nisan 2014 19:57

meb de çalışanlar üniversiteye geçmeye uğraşırken neden böyle düşünüyorsunuz ki?

yorgun demokrat46
Aday Memur
18 Nisan 2014 15:55

bir çok nedeni var çalışma ortamı, sosyal ortam, sosyal çevre... akademisyenlik heryerde yapılacak iş değil belirli isimli yerlerde yapılınca kıymeti olur yoksa memrdan farklı bir şey değil.. ve emeğinin karşılığını hiç bir zaman alamazsın öğretmenle aynı maaşı alıyorsun ama çalışma saatlerin çok fazla, eve iş götürmenin en alası.... dahası çok da şimdi sınnav görevim var

iyi-şanslar, 10 yıl önce

meb de çalışanlar üniversiteye geçmeye uğraşırken neden böyle düşünüyorsunuz ki?

touchy
Aday Memur
18 Nisan 2014 18:50

Kesinlikle katılıyorum. Dışarıdan bakıldığında çok prestijli bir iş. Ama içine girdiğinde rezalet bir ortam. Emeğine saygı duyulmaz, ünvanına bakılır. Her işi yaparsın, takdir edilmeyi bir kenara bırakın, yaptığınız işler hiçbir zaman beğenilmez ve 'sizlerden yeterince faydalanamıyoruz' cümlesine sürekli maruz kalırsınız. Amirin belli değildir, ünvanını eline alan asıp kesmeye başlar.Daha nelerrrr nelerrr...anlatılmaz yaşanır.

theyusuf
Kapalı
19 Nisan 2014 19:26

Gerçekten hiçbir şey göründüğü gibi değilmiş diyor insan okuyunca. Lütfen Touchy ve yorgun demokrat daha ne tür zor durumlar olduğunu yazarmısınız üniversitede olmanın? Ben de ileride Meb'den geçmeyi düşünüyordum çünkü.

deniz7979
Daire Başkanı
20 Nisan 2014 12:15

Her isin bir zorlugu elbette vardir. Diger branslar bir yana sinif ogretmenligi bitmistir. 5 yasinda cocugun tum sorumlulugu cok agirdir. Yetiskin insanlarla konusarak tartisarak calismak kendi odaniz ve etrafinizda en azindan zekasi statusu belli seviyede insanlar olmasi serbest kursu her seye deger. O kadar abartmayin bence...

iyi-şanslar
Memur
20 Nisan 2014 12:18

asistan mısınız?

yorgun demokrat46, 10 yıl önce

bir çok nedeni var çalışma ortamı, sosyal ortam, sosyal çevre... akademisyenlik heryerde yapılacak iş değil belirli isimli yerlerde yapılınca kıymeti olur yoksa memrdan farklı bir şey değil.. ve emeğinin karşılığını hiç bir zaman alamazsın öğretmenle aynı maaşı alıyorsun ama çalışma saatlerin çok fazla, eve iş götürmenin en alası.... dahası çok da şimdi sınnav görevim var

wansjaxell
Aday Memur
21 Nisan 2014 09:40

deniz7979'a katılıyorum. Her işin zorlukları vardır.

Bende özel sektördeyim maaşı çalışma koşulları herşeyi iyi ama yinede kendimi yeterince geliştiremediğimi düşündüğümden akademik kariyere yöneleceğim.

Bu arada teknik öğretmenlik diplomam var ve kendi görüşüm: üniversitede ders vermek en iyi lisede ders vermekten daha iyidir.

gkcntzlr
Daire Başkanı
21 Nisan 2014 10:08

istifa ederseniz meb'e kurumlar arası geçemezsiniz! Halen çalışıyor olmanız lazım öteki türlü kpss ile atanmamız gerekiyor. Ara dönemde muvaffak alıp başvurmuş biri olarak söylüyorum. üniversiteden muvaffak almak istiyorsanız rektörü kızdırın, istenmeyen kişi olun 2 saat içinde imzalayıp verirler :)))

yorgun demokrat46
Aday Memur
21 Nisan 2014 20:06

gkcntzlr hocam dekan ile bir işi var mı bu muvafakat işinin ve vermeme durumu varmı rektörün

yorgun demokrat46
Aday Memur
21 Nisan 2014 20:07

hocam siz mebe mi geçtiniz

gkcntzlr, 10 yıl önce

istifa ederseniz meb'e kurumlar arası geçemezsiniz! Halen çalışıyor olmanız lazım öteki türlü kpss ile atanmamız gerekiyor. Ara dönemde muvaffak alıp başvurmuş biri olarak söylüyorum. üniversiteden muvaffak almak istiyorsanız rektörü kızdırın, istenmeyen kişi olun 2 saat içinde imzalayıp verirler :)))

hamzakck
Daire Başkanı
21 Nisan 2014 22:47

Mebe kurumlararası geçiş yapmak için; geçiş zamanında çalışıyor olmaya gerek. En az 2 yıl öğretim elemanı olarak (arş.gör, okt, öğr.gör) çalışılması yeterli. İstifa etmiş olsanız bile en az 2 yıl çalışmanız yeterli.

gkcntzlr, 10 yıl önce

touchy
Aday Memur
21 Nisan 2014 23:21

Ben de bakanlığı aradım bugün. Muvafak alarak yada istifa ederek geçiş yapabiliyormuşuz. İki yıl çalışmış olmak şartı aranıyor sadece şu anki yönetmeliğe göre. Kpss puanı veya hizmet süresine göre tercih yapabiliyoruz arkadaşlar

gkcntzlr, 10 yıl önce

yorgun demokrat46
Aday Memur
22 Nisan 2014 09:44

hocam tercihleri yaparken 'muvafakat aldım' diye bir kutucuk var onu işaretlemezsek aktif olmuyormuş okullar. kpss ile geçerseniz istifa edebilirsiniz ama muvafakat diğer türlü şart diye biliyorum. tekrar sorabilir misiniz

touchy, 10 yıl önce

Ben de bakanlığı aradım bugün. Muvafak alarak yada istifa ederek geçiş yapabiliyormuşuz. İki yıl çalışmış olmak şartı aranıyor sadece şu anki yönetmeliğe göre. Kpss puanı veya hizmet süresine göre tercih yapabiliyoruz arkadaşlar

matematikci.07
Aday Memur
24 Nisan 2014 22:53

hocam muvafakat yerine sözleşmeyi fesh edip elimize vemesinler sonra :D

gkcntzlr, 10 yıl önce

matematikci.07
Aday Memur
24 Nisan 2014 23:01

hocam şu anda üniversiteden meb e geçmek için daha önce meb te calışmış olma şartı var mı?kpss ye girmeden sadece üniverstede 2 yıl çalışmış olmak yetiyor mu?

touchy, 10 yıl önce

almin-ce
Kapalı
25 Nisan 2014 11:25

Bende geçmek istiyorum dışardan çok havalı duruyorda içerisi rezil bazen o kadar bunalıyorum ki hizmetli kadrosuna bile geçerim. Ünv.te de olduğum için akademik kariyer yapamıyorum rezillik memur zihniyetli ufuksuz adamlardan bıktım. Bilen bir arkadaş süreci anlatabilirmi?

yorgun demokrat46
Aday Memur
01 Mayıs 2014 15:25

2 yıl çalışma yetiyor muvafakat alıp geçebilirsin tercih yapıp hizmet puanından sıra gelirse atanırsın

matematikci.07, 10 yıl önce

hocam şu anda üniversiteden meb e geçmek için daha önce meb te calışmış olma şartı var mı?kpss ye girmeden sadece üniverstede 2 yıl çalışmış olmak yetiyor mu?

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi