Editörler : "eskiyara"Pangaea
19 Nisan 2014 11:41

şube müdürlüğü-atama -torpil-gündem-

Arkadaşlar şube müdürlüğü atamaları Türk Milli Eğitim tarihinde sadece sözlüyle atama yapılan en torpilli atama diyerek tarihe geçti.Kimse alın teri edebiyatı filan yapmasın.Torpili olmayan ve başka sendikadan olan insanlar atanamadı.sözlüde kuvvetli torpli olanlar torpil derecesine göre puan aldı ve bu torpil puanıyla atandı.Hal böyle olunce milletin gündemini burda sürekli işgal etmenin anlamı yok.İnsanların torpille atanmaktan yüzleride kızarmıyor.Vicdanen rahatszlkta duyumuyorlar.Bu işin 2. dalga furyasını 13 Haziranda bekleyen aklı evvellere de inşlh AYM gereken cevabı verecek.Burası torpille atananların formu olmamalı.

EDEBİYATÇIYIZ
Kapalı
19 Nisan 2014 16:21

1709 kişilik kadronun bu tarz bir sınavla yıllarca sınav açılmayacak şekilde doldurulması yetmiyormuş gibi 70'i geçen binlerce kişi de kalan yerlere yerleşmek için ikinci atama gözlüyor . Allahım yarabbim ya

Mebper.
Daire Başkanı
19 Nisan 2014 18:34

Arkadaşlar 2.atama olsa ne olur olmasa ne olur. 70-74 aralığında söylentilere göre 1000-1200 kişi var diyorlar. Bunlarında hepsi atanacak değil ya. Bence 2.atamadan ziyade mülaktaların yürütmesiniz durdurulması gerekir ve herkes hakkaniyetle atanmış olur. Bu arada ben Ankara danıştay 2.dairede devam eden davaları takip ediyorum. Bugünlerde açıklanması bekleniyor. Sizde uyaptan takip edebilirsiniz davanın seyrini.

vatandas.uyap.gov.tr/vatandasportal/index.jsp buradan danıştay dava sorgulamaya girip şu dosya esas numaralarından takip edeblirsiniz:

2013/10720

2013/10805

2013/10908

2013/11210

olmak üzere 4 ayrı dava devam etmektedir. İlgililere teşekkürler.

warior
Memur
19 Nisan 2014 23:50

sizce sonuç ne olur? başından her ters gidiyor bu şube müdürlüğü atamaları.

en sonda atamayı arap saçına döndürdüler. benim atama yarım saatin içinde değişti sivastan elazığa..

Mebper., 10 yıl önce

Arkadaşlar 2.atama olsa ne olur olmasa ne olur. 70-74 aralığında söylentilere göre 1000-1200 kişi var diyorlar. Bunlarında hepsi atanacak değil ya. Bence 2.atamadan ziyade mülaktaların yürütmesiniz durdurulması gerekir ve herkes hakkaniyetle atanmış olur. Bu arada ben Ankara danıştay 2.dairede devam eden davaları takip ediyorum. Bugünlerde açıklanması bekleniyor. Sizde uyaptan takip edebilirsiniz davanın seyrini.

vatandas.uyap.gov.tr/vatandasportal/index.jsp buradan danıştay dava sorgulamaya girip şu dosya esas numaralarından takip edeblirsiniz:

2013/10720

2013/10805

2013/10908

2013/11210

olmak üzere 4 ayrı dava devam etmektedir. İlgililere teşekkürler.

alperen42
Daire Başkanı
20 Nisan 2014 00:51

Ben bu başlığı atarken şube mdrlüğü atamasının haksızlığını ve torpile dayalı olduğunu,bütün sözlü puanlarının torpile dayalı olduğunu ve büyük bir haksızlık olduğunu vurgulamak istedim.Atananların maalesef hayatlarında hep kul hakkı vaazları verenler olduğunu ve kendilerinin çok büyük kul hakkı yediklerini vurgulamak istedim.Burada esas gündemin torpil puanlarını yarıştırmak olmaması gerektiğini söylemek istedim.Eğitimcilerin esas gündemi snavla atanan idarecilerin hakkının gasbedilmesidir.Bunu vurgulamak istedim buraya şube atamaları değil .torpilsiz hakların gasbedilmemesinin gündemde olması için torpillilerin milletin gözünden uzaklaşmasını vurgulamak istedim..

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi