Editörler : supporters.
20 Nisan 2014 17:57

yeni hiç bir ilan verilmıyor nedeni???

gecen seneye oranla buyuk dusus var nedenını bılen arkadas varmı?

21 Nisan 2014 02:39

bu yıl maliyenin en çok personel aldığı bi yıl...5000 vergi müfettişi alımı yanı sıra.geçen senelerde iki ilanda 1000 guy alınırken.bu sene tek ilanda 2000 guy alımı yapıldı

he gel
Şef
21 Nisan 2014 02:46

Tek kurum maliyemidir ? Mali hizmetler uzmmani ? Bankalar bile ilan vermez oldu o bes bin kisiden yaklasik bin ide fef egitim mezunlari falan vardi ayrica 2013 kpss ile basvurabildigimiz sinavida dusununce 1500 asagi cekmek lazim rakammi 17 agustos bu yilin degil gecen yilin sinaviydi yani...

oscarrr
Memur
21 Nisan 2014 07:24

Mali hizmetler yeni alim yapti ama kadrolarin cogu bosaldi seneye yeni alim yapmak zorunda kalacak gibi duruyor..

he gel, 10 yıl önce

Tek kurum maliyemidir ? Mali hizmetler uzmmani ? Bankalar bile ilan vermez oldu o bes bin kisiden yaklasik bin ide fef egitim mezunlari falan vardi ayrica 2013 kpss ile basvurabildigimiz sinavida dusununce 1500 asagi cekmek lazim rakammi 17 agustos bu yilin degil gecen yilin sinaviydi yani...

musaarif
Aday Memur
21 Nisan 2014 08:39

yine ilan gelmemesi, 17 aralık süreciyle alakalı olabilir, başbakanlık genelgesi ile izin şartı geti

TURK06
Şef
21 Nisan 2014 10:05

bu senenin tek kötü yanı alımların ağustos-ocak arasına sıkışmış olması.yoksa göç,defterdarlık,maliye uzm yrd,guy,vmy,sgk denet,.spk uzm yrd,iller bankası...alımlar fena değildi.hatta sonbaharda herkes bu senenin çok şanslı bi olduğunu söylüyodu bu forumda

marksın sakalı
Aday Memur
21 Nisan 2014 10:35

bu aylarda yenı ılanlar coktan acılmıs olmalıydı kaldıkı aıle sosyal polıtkılar ve kalkınma bakanlıgı actıgı ılanı ıptal etti...

vedatmilorunannesi
Genel Müdür
21 Nisan 2014 17:03

şu an memleket deli gibi hemşireye aşeriyor. cumhurbaşkanı da emekli hemşire olmalı :(

bruma
Aday Memur
21 Nisan 2014 20:17

5000 vmy mi uçma kardeşim yaa..17 ağustosa 2013 lüler giremedi hatırlatırım..28 eylülde ise verilen rakamın çok azı adam aldılar..ee bi 7 eylül avantajdı ondada bizi elediler..en son ilan 31 aralık ta geldi kyk uzman yardımcılığı o zaman dan beri ilan yok sen ne konuşoynn..geçen sene kpss ye hazırlanırken burdan takip ediyodum arada nisan mayıs da ilanlar gezniyodu ortalıklarda..bilmeden konuşmayalım..arkadaşın dediğine gelincede bende 17 aralık süreci olduğundan bu şekilde olduğunu düşünüyorum..

seedorf11
Aday Memur
21 Nisan 2014 22:53

Maliye Bakanı açıklama yapmıştı, 2014 yılında memur alımı önemli oranda azalacak, diye. Bunun üzerine zanndersem, alım yapan kurumların hepsi 2013'ün sonlarında sınavlarını duyurdular. Bu sebepten dolayı ilan olmadığını düşünüyorum.

Subay6106
Aday Memur
21 Nisan 2014 23:48

Arkadaslar hocalar açılacak çalısmayı bırakmayın diyor ama su saatten sonra açılır mı bilemiyorum zaten en az 1ay oncesinden verseler ilanı sinavlardi mülakatti derken kpss gelir geçer bile..

piston6
Memur
21 Nisan 2014 23:51

Yeni ilan verilirse nisan ayı için verilir aksi takdirde sonbaharda verilir. Bu sene alım az olacak.

marksın sakalı
Aday Memur
22 Nisan 2014 09:51

ama 17 aralık olayı gectı secımlerde bıttı vmy alımlarını cıkarırsak bu sene cok az bı alım oldu sımdı hazırlanacagımız sınavda yok kpss ye calısmaya baslıyalım barı:D

karakusur
Memur
22 Nisan 2014 11:18

Aslında sınav açılmaması konusunu bende çok merak ediyorum. Hem yeni sınav açılmaması, hem mülakat sonuçlarının açıklanmaması, alımlarda kontenjanların boş bıakılması, hatta bazı mülakatların ne zaman yapılacağının bile açıklanmaması, insanların aylardır bekletilmesi birşeyler olduğunu gösteriyor. ne oluyor derseniz benim iki teorim var, birincisi inşallah olur dediğim teori. Hükümet 17 aralıktan sonra anladı ki ne kadar kamuya kendi adamımızı soksakta, bu kişiler bizi arkadan vurabiliyor. Bir anda parti teşkilatlarından binlerce kişi muhalif partiye geçebiliyor. Biz en iyisi torpil müessesini kaldıralım, hakeden kamuya girsin. Bunu sağlarkende kamuya personel alımını yavaşlatalım, yeni bir sistwm kuralım. İkinci teori ise ki bu teorinin gerçekleşme olasılığı daha yüksek. Artık torpil devri kapandı, yerine torpil + fişleme devri geldi. Yani artık hükümet hem torpile bakacak, hemde yeni çıkan mit kanunuyla herkesi fişleyecek. Kontenjanların doldurulmaması bende böyle bir hazırlığın olduğu kanaati uyandırıyor. Yani artık bir kurumdan elendiğinizde başka bir kuruma girme şansınızda sıfır olacak. Mesela önceden bir kurumda torpil bulamazsanız, başka bir kurumda torpil bulup oraya girebiliyordunuz. Şimdi o şansta kalmayacak. Ama benim duam ilk teorinin gerçekleşmesi yönünde, inşallah bu yaşananlar bir fırsat olurda adalet sağlanır.

karakusur
Memur
22 Nisan 2014 11:19

Aslında sınav açılmaması konusunu bende çok merak ediyorum. Hem yeni sınav açılmaması, hem mülakat sonuçlarının açıklanmaması, alımlarda kontenjanların boş bıakılması, hatta bazı mülakatların ne zaman yapılacağının bile açıklanmaması, insanların aylardır bekletilmesi birşeyler olduğunu gösteriyor. ne oluyor derseniz benim iki teorim var, birincisi inşallah olur dediğim teori. Hükümet 17 aralıktan sonra anladı ki ne kadar kamuya kendi adamımızı soksakta, bu kişiler bizi arkadan vurabiliyor. Bir anda parti teşkilatlarından binlerce kişi muhalif partiye geçebiliyor. Biz en iyisi torpil müessesini kaldıralım, hakeden kamuya girsin. Bunu sağlarkende kamuya personel alımını yavaşlatalım, yeni bir sistwm kuralım. İkinci teori ise ki bu teorinin gerçekleşme olasılığı daha yüksek. Artık torpil devri kapandı, yerine torpil + fişleme devri geldi. Yani artık hükümet hem torpile bakacak, hemde yeni çıkan mit kanunuyla herkesi fişleyecek. Kontenjanların doldurulmaması bende böyle bir hazırlığın olduğu kanaati uyandırıyor. Yani artık bir kurumdan elendiğinizde başka bir kuruma girme şansınızda sıfır olacak. Mesela önceden bir kurumda torpil bulamazsanız, başka bir kurumda torpil bulup oraya girebiliyordunuz. Şimdi o şansta kalmayacak. Ama benim duam ilk teorinin gerçekleşmesi yönünde, inşallah bu yaşananlar bir fırsat olurda adalet sağlanır.

şahpender
Aday Memur
22 Nisan 2014 12:44

2015 yılında çok yüksek miktarlarda öğretmen alınacak. bu durum 2015 in perhizidir.

sebebi neydi ki
Kapalı
22 Nisan 2014 16:04

Komplo teorisi üretmek gibi olacak ama arkadaşımızın dediği torpil+fişleme kamuda hep vardı. Fişlemenin memur alımlarında yeni bir şey olduğunu düşünmediğim gibi bundan sonra ikisinden birinin uygulanmama gibi bir durum da olmayacaktır. Ayrıca daha politically correct şekilde ifade edilen referans olayı da hiçbir zaman bitmeyecektir. Bu maalesef bizim gibi ülkelerin kaderinde var olan bir şeydir. İnsanların birbirine güveninin olmadığı bir ülkede bu ikisinin kaldırılması şu aşamada pek olanaklı görünmüyor bu herhangi bir grup ya da siyasi partiye özgü değildir bu kamuda her alım için geçerli yüksek lisans,doktora, araştırma görevlisi alımları, asker alımı, atamalar, üst düzey memur atamalarında vs... Referans meselesine çok dar bakmamak lazım, bu maalesef her alanda var ve olmaya devam edecektir. Keşke olmasa idi.

Zaten memur alımı öncesi mülakata kalmış adaylara yapılan güvenlik soruşturmasıyla da adayın bir dosyası oluşuyor. Bunu bir gazetede yayımlanan bir belgede açıkça görebilirsiniz insanların hangi sebeplerden elendiğini. İnsan okudukça inanmak istemiyor ama zaten üç maymunu oynamayı seviyor insanlar... Yok canım öyle şey yapmamışlardır, tabii yapılmamıştır:)

karakusur
Memur
24 Nisan 2014 16:13

Taraf gazetesinin haberinden mi bahsediyorsunuz yoksa başka bir haberden mi bahsediyorsunuz. Sözünü ettiğiniz haber ile ilgili detaylı bilgi verebilirmisiniz. En azından hangi kriterlere göre fişliyorlarmış onu görelim.

sebebi neydi ki, 10 yıl önce

Komplo teorisi üretmek gibi olacak ama arkadaşımızın dediği torpil+fişleme kamuda hep vardı. Fişlemenin memur alımlarında yeni bir şey olduğunu düşünmediğim gibi bundan sonra ikisinden birinin uygulanmama gibi bir durum da olmayacaktır. Ayrıca daha politically correct şekilde ifade edilen referans olayı da hiçbir zaman bitmeyecektir. Bu maalesef bizim gibi ülkelerin kaderinde var olan bir şeydir. İnsanların birbirine güveninin olmadığı bir ülkede bu ikisinin kaldırılması şu aşamada pek olanaklı görünmüyor bu herhangi bir grup ya da siyasi partiye özgü değildir bu kamuda her alım için geçerli yüksek lisans,doktora, araştırma görevlisi alımları, asker alımı, atamalar, üst düzey memur atamalarında vs... Referans meselesine çok dar bakmamak lazım, bu maalesef her alanda var ve olmaya devam edecektir. Keşke olmasa idi.

Zaten memur alımı öncesi mülakata kalmış adaylara yapılan güvenlik soruşturmasıyla da adayın bir dosyası oluşuyor. Bunu bir gazetede yayımlanan bir belgede açıkça görebilirsiniz insanların hangi sebeplerden elendiğini. İnsan okudukça inanmak istemiyor ama zaten üç maymunu oynamayı seviyor insanlar... Yok canım öyle şey yapmamışlardır, tabii yapılmamıştır:)

gradeno
Kapalı
24 Nisan 2014 16:28

istanbul maden ve metaller ihracatçı birliği 19 kişi alıyor

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi