Editörler : "eskiyara"Pangaea
21 Nisan 2014 18:21

23 nisan tatilini birleştirmeyi düşünenler ...

merhaba arkadaşlar. ben okul öncesi öğretmeniyim. çarşamba tören var biliyorsunuz. perşembe de tatil. bir de ondan sonraki hafta pzt salı ortaöğretime geçiş sınavı var. bana görev çıkmazsa tatilim. bu durumda cuma gunu rapor alırsam memleketime gitmeyi düşünüyorum ama doktorlar rapor verir mi sizce?? bir de özl hastaneler raporu daha mı kolay verir yani sağlık ocağından alamazsam özelden alırım. cvplar için teşekkür ederim şimdiden

asaygin
Müsteşar
21 Nisan 2014 18:38

Hocam 24 nisan tatil olmayabilir, yönetmeliğe göz atın, geçen sene değişiklik oldu. Rapor verip vermemek doktorun insiyatifinde, özel hastanelerden de alabilirsiniz

21 Nisan 2014 18:39

hocam ilkokullara tatil nabi amca bey öyle dedi

asaygin
Müsteşar
21 Nisan 2014 18:47

Malesef öyle değil artık hocam. Geçen sene mevzuatta yapılan değişikliği buldum; "

23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı, 23 nisan günü saat 08:00da başlar, 24:00'da sona erer" yazıyor

Aynı şekilde 20 mayıs da artık tatil değil :(

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/ulusalbayram/ulusbayram_1.html

muhteşem-öğretmen, 10 yıl önce

hocam ilkokullara tatil nabi amca bey öyle dedi

ömer3174
Aday Memur
21 Nisan 2014 19:06

lütfen insanları yanıltmayın, 24 nisan ilk ve orta okullara tatil, 23 nisan da öğrenciler ve öğretmenler törenlere katılıp yorulduğu için 24 nisan dinlenme amaçlı tatildir sadece resmi tatil değil.

asaygin, 10 yıl önce

Malesef öyle değil artık hocam. Geçen sene mevzuatta yapılan değişikliği buldum; "

23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı, 23 nisan günü saat 08:00da başlar, 24:00'da sona erer" yazıyor

Aynı şekilde 20 mayıs da artık tatil değil :(

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/ulusalbayram/ulusbayram_1.html

asaygin
Müsteşar
21 Nisan 2014 19:27

Hiç öyle şey olur mu? Neden insanları yanıltayım :)

O bahsettiğiniz olay malesef bu yıl sona eriyor. Mevzuat değişti, yeni mevzuata göre 24 nisan ve 20 mayıs malesef tatil değil

ömer3174, 10 yıl önce

lütfen insanları yanıltmayın, 24 nisan ilk ve orta okullara tatil, 23 nisan da öğrenciler ve öğretmenler törenlere katılıp yorulduğu için 24 nisan dinlenme amaçlı tatildir sadece resmi tatil değil.

eray79125
Şef
21 Nisan 2014 20:50

hocam bu dedikleriniz ortaöğretim kurumları yönetmeliğinde yapılan değişiklik olabilir mi acaba?

asaygin, 10 yıl önce

Hiç öyle şey olur mu? Neden insanları yanıltayım :)

O bahsettiğiniz olay malesef bu yıl sona eriyor. Mevzuat değişti, yeni mevzuata göre 24 nisan ve 20 mayıs malesef tatil değil

s_yilmaz
Daire Başkanı
21 Nisan 2014 21:31

bu haftanin ek dersi 23 24 nisan tatili yuzunden tamamen mi kesilcek

peyami_safa
Kapalı
21 Nisan 2014 21:46

24 nisan sadece liselere tatil değil.geri kalanına tatil.aynı şekilde 20 mayısta öyle

http://www.memurlar.net/haber/465050/

merser55
Aday Memur
21 Nisan 2014 21:59

hafta içi il dışından rapor almayınız hocam sıkıntılar doğurabilir. eğer cuma günü yola çıkmanız mümkünse sevk almakta işini görür o gün öğleden sonrasında istirahatte görünebilirsiniz.

yinede bu tip durumlarda en sağlıklısı kaymakamın da onayına sunulan mazeret izinleridir.

ads-pdr
Şef
21 Nisan 2014 22:10

asaygin hocam;

ortaöğretim kurumları yönetmeliği senin baktığın ve değişmiş olan. İlköğretim kurumları yönetmeliğine göre 24 nisan ve 20 mayıs tatildir.

asaygin
Müsteşar
21 Nisan 2014 23:19

Allah allah öyle şey mi olur, 19 mayısta bayram törenini liseler yapacak ama tatil ilköğretime, ilginç :))

Meb mevzuata bakmıştım, ortaöğretim yönetmeliğine değil. Ancak bir belirsizlik olduğu muhakkak. Keşke yetkililer vakti ile açıklama yapslaardı

ads-pdr, 10 yıl önce

asaygin hocam;

ortaöğretim kurumları yönetmeliği senin baktığın ve değişmiş olan. İlköğretim kurumları yönetmeliğine göre 24 nisan ve 20 mayıs tatildir.

aniceman
Daire Başkanı
22 Nisan 2014 15:13

ortaöğretim kurumlar yönetmeliği değişti ve 24 nisan 20 mayıs tatil olmaktan çıkarıldı ama ilköğretim kurumlar yönetmeliği değişmedi.

Madde 11 ? Resmî tatil günleri şunlardır:

a) Cumhuriyet Bayramı (28 Ekim öğleden sonra başlar, 29 Ekim günü tören yapılır ve akşamı sona erer).

b) Yılbaşı tatili (1 Ocak günü).

c) Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, (23 Nisan günü törenden sonra başlar. 24 Nisan akşamı sona erer).

d) Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı (19 Mayıs günü törenden sonra başlar ve 20 Mayıs günü akşamı sona erer.).

e) Zafer Bayramı (30 Ağustos günü).

f) Ramazan Bayramı (Arife günü saat 13.00'te başlar 3,5 gündür).

g) Kurban Bayramı (Arife günü saat 13.00'de başlar 4,5 gündür).

h) Mahalli kurtuluş günü (1 gün).

asaygin
Müsteşar
22 Nisan 2014 18:45

Teşekkrler alıntı için. O zaman gerçekten tuhaf bir durum olmuş. 19 mayısta liseler tören yapacak ancak ilköğretimler dinlecek, ilginç :))

aniceman, 10 yıl önce

ortaöğretim kurumlar yönetmeliği değişti ve 24 nisan 20 mayıs tatil olmaktan çıkarıldı ama ilköğretim kurumlar yönetmeliği değişmedi.

Madde 11 ? Resmî tatil günleri şunlardır:

a) Cumhuriyet Bayramı (28 Ekim öğleden sonra başlar, 29 Ekim günü tören yapılır ve akşamı sona erer).

b) Yılbaşı tatili (1 Ocak günü).

c) Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, (23 Nisan günü törenden sonra başlar. 24 Nisan akşamı sona erer).

d) Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı (19 Mayıs günü törenden sonra başlar ve 20 Mayıs günü akşamı sona erer.).

e) Zafer Bayramı (30 Ağustos günü).

f) Ramazan Bayramı (Arife günü saat 13.00'te başlar 3,5 gündür).

g) Kurban Bayramı (Arife günü saat 13.00'de başlar 4,5 gündür).

h) Mahalli kurtuluş günü (1 gün).

adakızı
Genel Müdür
22 Nisan 2014 21:40

ama bu güne kadar hep böyleydi...

asaygin, 10 yıl önce

Teşekkrler alıntı için. O zaman gerçekten tuhaf bir durum olmuş. 19 mayısta liseler tören yapacak ancak ilköğretimler dinlecek, ilginç :))

aniceman
Daire Başkanı
23 Nisan 2014 21:48

hayır bu yaz değişti liselerin durumu. eskiden 24 nisan liselere tatil değil ama 20 mayıs tatil idi. yazın değisen yönetmelikle sadece bayramın olduğu gün dısındaki tatil (20 mayıs) kalktı.

adakızı, 10 yıl önce

ama bu güne kadar hep böyleydi...

asaygin
Müsteşar
23 Nisan 2014 23:22

Evet ama ilköğretimde kalkmadı, bu da ciddi anlamda tuhaf bir durum oluşturuyor. Umarım çözüm getirilir

aniceman, 10 yıl önce

hayır bu yaz değişti liselerin durumu. eskiden 24 nisan liselere tatil değil ama 20 mayıs tatil idi. yazın değisen yönetmelikle sadece bayramın olduğu gün dısındaki tatil (20 mayıs) kalktı.

aniceman
Daire Başkanı
24 Nisan 2014 19:04

bu ülkede uzun zamandır hayret ettiğim tek şey cumhurbaşkanının "insan bazen hayret ediyor" sözüydü. ülkede o kadar tuhaflık var ki bunun gibi küçük şeylerın tuhaflık olarak adlandırılması mağlesef tuhaf gelmeye başladı...

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi