Editörler : crops35
22 Nisan 2014 22:45

Maliyede kısa sürede sınav açılması planlanıyormuş..

Merhaba Arkadaşlar; Türk Büro Sendikası Toplu Sözleşme ve Mevzuattan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tahir Yüzbaşıoğlu ile telefon görüşmesi yaptım. Maliyedeki yardımcı hizmetler sınıfındaki personelin patlama noktasında olduğunu söyledim. Sınava yönelik bir gelişme olup olmadığını sordum. Kendisi bana Maliye Bakanlığının Görevde Yükselme Yönetmeliğini yeni tamamladığını 18 Nisan Cuma günü Resmi Gazatede yayınlanmak üzere gönderildiğini, şuan yayınlanmak üzere sırada beklediğini, akabinde sınav duyurusunun hemen yapılacağını Maliye Bakanlığındaki yetkililerin bu şekilde bilgi aktardığını söyledi. Ayrıca önümüzdeki hafta Maliye Bakanlığı ile Kurum idari Kurul toplantısında Yardımcı Hizmetler Sınıfındaki personelin sorunlarını ileteceklerini söylediler. Genel Başkan Yardımcısı Tahir Beyle görüşmek isterseniz Telefonu: 530 445 5766 İnşallah en kısa sürede bir sınav açılması temennisiyle.

Meeeeemur
Şef
02 Mayıs 2014 09:43

Merhabalar; Maliye Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'ne Bilgi Edinme Kanunu kapsamına sınav açılıp açılmayacağını sormuştum. Bugün yazılı olarak postadan cevap geldi. Sözkonusu tarafıma gönderilen 29/04/2014 tarih ve 010074 sayılı yazıda özetle; Bilgi edinme başvurunuz incelenmiştir. Talebinize ilişkin, Sınav Hizmetleri Şube Müdürlüğünden alınan yazıda; şuan itibariyle Maliye Bakanlığı Görevde Yükselme Unvan Değişikliği ve Atama Yönetmeliğinin güncellemesine ilişkin çalışmalar devam etmekte olduğu, Söz konusu Yönetmeliğin Resmi Gazatede yayımlanmasını müteakip görevde yükselme sınavının yapılması planlandığı, belirtilmektedir.

Yani arkadaşlar Türk Büro Sendikası Genel Başkan Yardımcı Tahir Yüzbaşıoğlu nun söylediği gibi yönetmelik değişikliği Resmi Gazeteye henüz gönderilmemiş, gönderilip yayınlanmasının ardından sınav açılacağı Maliye Bakanlığınca tarafıma bildirilmiştir. İnşallah en kısa sürede sınavın açılmasını temenni eder, saygılarımı sunarım.

akdas70
Aday Memur
07 Mayıs 2014 12:25

YÖNETMELİK YAYINLANDI

http://www.resmigazete.gov.tr/main.aspx?home=http%3A%2F%2Fwww.resmigazete.gov.tr%2Feskiler%2F2014%2F05%2F20140507.htm&main=http%3A%2F%2Fwww.resmigazete.gov.tr%2Feskiler%2F2014%2F05%2F20140507.htm

Meeeeemur
Şef
08 Mayıs 2014 00:07

Evet en sonunda yayınlandı artık sınav duyurusunu bekliyoruz

Meeeeemur
Şef
08 Mayıs 2014 15:36

Merhaba Arkadaşlar, Biraz önce Türk Büro Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Bayram ÖZTÜR beni aradı. Maliye Bakanlığından aldığı bilgiye göre Mayıs ayı içersinde Görevde Yükselme Sınavı duyurusu yapılacağını, akabinde Haziran - Temmuz gibi sınavın yapılacağından sınava çalışmaya şimdiden başlamamı tavsiye etti. Bayram Başkanla görüşmek isterseniz telefonu 0533 699 9411 Teşkilatımıza hayırlısı olmasını temenni eder, saygılarımı sunarım.

akdas70
Aday Memur
09 Mayıs 2014 01:22

hangi konulara calışcagız arkadaşlar başlayalımda

Meeeeemur
Şef
09 Mayıs 2014 18:38

2007 yılında yapılan sınavın sorularına baktığımda gerçekten çok kolay sormuşlar. İnşallah bu sınavda da aynı şekilde sorarlar. Mevzuat o kadar çok değiştiki nereden çalışmaya başlayacağımı bende bilemedim doğrusu. En doğru hareket duyurunun çıkmasını beklemek diye düşünüyorum. Çünkü hangi konulardan ve yüzde kaç ağırlığında soru çıkacağı ilanda belirtilecek. En az 1 ay çalışma fırsatımızda olacağından duyuruyu beklemek daha mantıklı gibi geliyor doğrusu.

efeferhat
Aday Memur
09 Mayıs 2014 21:41

o soruların linkini atarmısın bana kardeş

kademe
Kapalı
11 Mayıs 2014 18:06

ben sendikaya pek güvenmiyorum.2013 'te de sınav var demişlerdi.hayırlısı olsun.

Meeeeemur
Şef
12 Mayıs 2014 10:51

Maliye Bakanlığının en son memurluk için yaptığı GYSınavının soru ve cevaplarına bu linkten bakabilirsiniz. http://www.pergen.gov.tr/icerik/sinavlar/gysinav2007/defterdarlikmemur_a.pdf

akdas70
Aday Memur
12 Mayıs 2014 20:56

inşallah 50-100 kişi sınırlamasın getirmezler konular zor degil

efeferhat
Aday Memur
13 Mayıs 2014 11:15

sınav olursa 50 kişi alınacak arkadaşlar duyum öyle malesef

akdas70
Aday Memur
13 Mayıs 2014 12:45

daha önceki sınavlarda varmıydı böyle bir sınırlama

kademe
Kapalı
22 Mayıs 2014 12:20

Nerede bu sınav duyurusu ay sonu geldi ya.

Meeeeemur
Şef
04 Haziran 2014 14:56

Merhaba Arkadaşlar; Personel Genel Müdürlüğünden Daire Başkanı bizim sendika başkanını aramış. Ramazan bayramı yaklaşması sebebiyle Mayıs ayında yayınlayacakları GYS duyurusunu Bayramdan hemen sonra yayınlama kararı almışlar bilginiz olsun.

efeferhat
Aday Memur
04 Haziran 2014 15:43

ikiside yalanı yeme yiyor ayıptır ayıp 10 yıldır sınav açmıyolar laızm değil açmasınlar ..ramazandan sonra yılbaşına atarlar..daire başkanı da yalan sendika da yalan söylüyor kardeşim yıllardır aynı nakarat

Meeeeemur
Şef
04 Haziran 2014 17:04

Doğru söylüyorsun Ferhat Bey, İnan beklemekten bizde sınav şevki kalmadı artık. Sürekli yalan söylemeleri inan herkesi bıktırdı doğrusu. Mayıs ayında hergün pergenin sitesine baktım duyuru yapılacak diye. Meyer ne kadar safmışım. Bilgi edinme başvuruma bile yönetmelik yayınlanması akabinde demişlerdi. Yönetmelik 7 Mayısta yayınlandı. Duyuru falan yayınlanmadı. Şimdi bayram sonrası Ağustos başı diyorlar. Sınavın açılması Eylül ayını bulacak malesef. Anlıyacağın yan yattı çamura battı mantığı ile bizleri oyalıyorlar gibi geliyor bana. Bu bakanlığa böyle yalan söyleyip çalışanları umutlandırmak hiç yakışmadı doğrusu.

efeferhat, 10 yıl önce

ikiside yalanı yeme yiyor ayıptır ayıp 10 yıldır sınav açmıyolar laızm değil açmasınlar ..ramazandan sonra yılbaşına atarlar..daire başkanı da yalan sendika da yalan söylüyor kardeşim yıllardır aynı nakarat

akdas70
Aday Memur
04 Haziran 2014 22:42

şimdi ankarada egitim var memurluga baslayanların pazartesi başladı ondan sonra ramazan var ekimdede

akdas70
Aday Memur
04 Haziran 2014 22:43

maliyue kursu.1 ay egitim verip sınav yapacaklarını düşürsek en uygun ay eylül bencede

s_dolunay
Aday Memur
04 Haziran 2014 23:09

akdaş ne eğitimi var ayrıca görevde yükselme yönetmeliğini iyi inceleyin eğitim kalktı.

Meeeeemur
Şef
05 Haziran 2014 10:51

Evet Eğitim ve Mülakat yok. Yönetmelik gereği sınavdan 1 ay önce duyuru yapmaları gerekiyor. Duyuruyu Bayram sonrası Ağustos başında yaparlarsa bizim sınav Eylül ayından önce yapılması mümkün görünmüyor.

Toplam 25 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi