Editörler : Pangaea
25 Nisan 2014 09:25

Eğer doğru ise hiçbirimizin kpss çalışma gereği kalmadı...

http://www.mynet.com/haber/egitim/kpss-kalkiyor-sozlu-sinav-geliyor-1198501-1

25 Nisan 2014 09:29

sınava 2 ay kala bu haberler ınsanın morelını bozuyor.

ss85
Şef
25 Nisan 2014 09:31

valla ben de sabah sabah şok oldum..

25 Nisan 2014 09:35

zaten bir cok kurum merkezı alımdan cıktı bu haberde dogruysa bittimizin resmi kanıtıdr bu haber

ss85
Şef
25 Nisan 2014 09:39

valla inşallah doğru değildir...eğer doğru ise direk ölelim..

beliz karakaş
Aday Memur
25 Nisan 2014 10:54

ne yazıkki doğru gözüküyor, ben de tüm gazetelere baktım aynı haber var

SedaOzR
Aday Memur
25 Nisan 2014 11:39

gelecek sistem giden sistemi aratmaz umarım

TheOneCupCoffeee
Aday Memur
25 Nisan 2014 11:43

aratmaz olur mu aratır bakanlık kaç kişiyi alacak ki sürekli m,illet ankaraya mı gidecek sınava saçma sapan bi şey adam doğudaysa sürekli sınava mı gelecek

SedaOzR, 10 yıl önce

gelecek sistem giden sistemi aratmaz umarım

yasin 28
Şef
25 Nisan 2014 12:55

buna dur demek lazim mucadele edelim kpss kalkarsa akp bitmistir

Kardinal2013
Genel Müdür
25 Nisan 2014 13:05

güzel bir gelişme

zira bu kpss gençliği 4 atama boyunca bilgisayar başında çürütüldü ; yok 4001 yok iibf yok önlisans yok şu almayacak şu alacak son ana kadar bilinmeyenler bilinmeyenler ... herkes savaş halindeydi

en azından yeni sistemle, artık kurumlar personel alma yönetmeliklerini hazırlayacaklar şekil ve esasları belirlenecek daha her şey en başında görünecek tıpkı a grubu ve gümrük alımları gibi. Oralarda belirsizlik ya da korku var mı ? ama bu merkezi atama sisteminde ise bir bakıyorsun maliye iibf bir bakıyorsun 4001 bir bakıyorsun iibf 10 bin kadro alıyor bir bakıyorsun 2900. Başlarım merkezisine çapına dairesine.
ayrıca bu yeni sistemin iibf yararına olacağı kanaatindeyim çünkü bakıldığında açıktan alımlarda kurumlar devlet baskısı hissetmiyor. Örneği: gümrük. ben gümrüğün merkezide kalsaydı şuan 4001 olacağını düşünüyorum. zira bunu kendi bakanıda söylemişti(Kaçak oto uzmanı istiyorum ösym biyolog gönderiyor) : http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/18642707.asp
şahsen ben bıkmıştım:mücadele lafından oh be kurtulacağız Allahın izniyle

ayrıca iibfden merkezi alımlarda kadro mu var da . kurum mu kaldı diğer bölümler yansın buna, siz üzülmeyin zira maliyeden tutunda tüm kurumlar ya önlisans ya başka bölümler taban ortada 83,7... 2014 2016larda 85 88 90lar olacak bu sistem değişmeliydi TEBRİKLER

es33
Şube Müdürü
25 Nisan 2014 13:09

memurluk diye bişe kalmıyo ki artk hertaraf özelleştrme yolunda..

TheOneCupCoffeee
Aday Memur
25 Nisan 2014 15:30

her kurum ayrı alıcak diyorsun peki İİBF seçicekleri ne malum örnek Maliye bakanlığı gibi ya da her kurum yapacağı sınav sonu sözlü sartı koyacak mülakat adam nerden bulacaz ya da bu sınavlar her kurum yapacaksa nerde yapılacak sınav sürekli her sınava para mı vercez ya da sınavlar bedava mı olacak ya da kurumun hazırlayacağı soruları kurumun belli kişilere vermeyeceğini nerden bilecez ya da sınavı kurum mu yapacak ösym mi yapacak gümrükte ptt de ya da nernersi olursa olsun herkesin girip sıralandığı bi yer vardı şimdi oda olmayacak

Kardinal2013, 10 yıl önce

güzel bir gelişme

zira bu kpss gençliği 4 atama boyunca bilgisayar başında çürütüldü ; yok 4001 yok iibf yok önlisans yok şu almayacak şu alacak son ana kadar bilinmeyenler bilinmeyenler ... herkes savaş halindeydi

en azından yeni sistemle, artık kurumlar personel alma yönetmeliklerini hazırlayacaklar şekil ve esasları belirlenecek daha her şey en başında görünecek tıpkı a grubu ve gümrük alımları gibi. Oralarda belirsizlik ya da korku var mı ? ama bu merkezi atama sisteminde ise bir bakıyorsun maliye iibf bir bakıyorsun 4001 bir bakıyorsun iibf 10 bin kadro alıyor bir bakıyorsun 2900. Başlarım merkezisine çapına dairesine.
ayrıca bu yeni sistemin iibf yararına olacağı kanaatindeyim çünkü bakıldığında açıktan alımlarda kurumlar devlet baskısı hissetmiyor. Örneği: gümrük. ben gümrüğün merkezide kalsaydı şuan 4001 olacağını düşünüyorum. zira bunu kendi bakanıda söylemişti(Kaçak oto uzmanı istiyorum ösym biyolog gönderiyor) : http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/18642707.asp

ayrıca iibfden merkezi alımlarda kadro mu var da . kurum mu kaldı diğer bölümler yansın buna, siz üzülmeyin zira maliyeden tutunda tüm kurumlar ya önlisans ya başka bölümler taban ortada 83,7... 2014 2016larda 85 88 90lar olacak bu sistem değişmeliydi TEBRİKLER

legalas
Şube Müdürü
25 Nisan 2014 16:03

bosdur kurumlar kendi seççek diyor.yani kendi adamlarını seççekler.cünkü kendi adamlarında beyin kıt.mülakkatta kim kime dım dıma .

25 Nisan 2014 18:51

mülakatta adayın bilgi ve becerisine bakıldığını zanneden ulvi konumundasın k.bakma

Kardinal2013, 10 yıl önce

güzel bir gelişme

o_bir_ayna
Daire Başkanı
25 Nisan 2014 23:03

::::.... Ya arkdaşlar, bu sadece kurulun düşündüğü bir düşünce. Daha bunun kamuoyu yoklaması, ıvırı zıvırı var. Eğer bu okunanlar gibi direkt sistem değişecekse zaten akp oy kaybedeceği için kimseye danışmadan akp'nin gözü bağlı uygulayacagını sanmıyorum. Kamuoyuna danışacaktır.

___Siz dersinize calışın. "Tembeller için her dalga tusunami etkisi yapar."

şahsıma ait bu söz, yazımızı okuyanlara armagandır.

TEŞEKKÜRLER ALLAH'IM

umutlanmakistiyorum, 10 yıl önce

mülakatta adayın bilgi ve becerisine bakıldığını zanneden ulvi konumundasın k.bakma

hamdi1453
Aday Memur
26 Nisan 2014 18:48

kurtuluyoruz diye nara atan arkadaşlar farkında değil misiniz bu çirkinliklerin bu zilletin yazık değil mi anadolunun ücra bi üniversitesinden mezun olmuş ne eşi ne dostu olan bi adam nasıl girecek bu kurumlara bakın ben kamu kurumunda çalışıyorum ve şunu söyleyim kimsenin arka tarafını öpmeden merkezi atama ile girdiğimiz için çok rahatız. merkezi alım el öpmemenin minnet etmemenin tek yoludur sözüm ona liyakat denilen saçma bi kelime yüzünden binlerce insanı mağdur edecekler.

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi