Editörler : supporters.

escandata
Şef
11 Ocak 2007 13:45

son zamla 1900-2000 arası oldu. ama kalemlerini sorma merkez bankasında çalışmıyorum arkadaşımın maaşı sadece.bir de bildiğim kadarıyla doğuda bazı illere tazminat vereceklermiş o da net 800 brüt 600 gibi bir şeydi.Erzurum vardı içlerinde diğerlerini hatırlamıyorum.

escandata
Şef
11 Ocak 2007 13:50

bu arada çalışma koşulları güzel, belki biraz yorulursun ama alacağın para türkiye şartlarında iyi bir para. söylediğim maaşın içinde dil tazminatı var, arkadaşım toefl'a girmişti, belli bir puanın üstünde alırsan tazminatı artırabiliyosun. o da yeteri kadar puan almıştı yani senin alacağın bu rakamdan biraz daha düşük olabilir belki 150-200.

hamadeh
Yasaklı
11 Ocak 2007 15:41

escandata bu maaş hangi kalemlerden oluşuyor cevaplarsan sevinirim

kirik dokuk
Memur
11 Ocak 2007 15:50

şöyle yardımcı olayım memurlar.net kayıtları tcmb tarafından düzenli olarak kontrol edilmekte olup bu tarz şeyleri fazla kurcalayanların mb ye girmesi engellenmektedir.

demiş kaan79.

bu arkadas cidden ilgimi çeken bir zat. bazen salliyor ama bu dedikleri dogruysa calistigi kurumun nasil bir batakliga donusturuldugunu de ifade etmis oluyor boylece... ama muhtemelen bunu gurur duyarak yapiyor ki bu da kendisi icin uzulmeme sebep oluyor yine..

zaten neremiz duzgun ki merkez bankamiz duzgun olacak anasini satayim...

escandata
Şef
11 Ocak 2007 15:52

Merkez bankasında çalışmadığımı söylemiştim, kalemleri bilmek için bordroyu incelemek lazım ama kalemleri ne yapacaksın?

Normal bildiğin maaş kalemlerinden farklı değildir sonuçta, taban aylık, kıdem aylık, yan ödeme ve bunun gibi kalemler vardır muhtemel, memur kalemlerinden farklı olarak bankacılık tazminatı olabilir.Ama rakamlar bu civarda bunlar da yeni belli oldu bu hafta.Tabii ki eski çalışanlar daha yüksek alıyordur.Girebilme şansın varsa kaçırma derim.

escandata
Şef
11 Ocak 2007 15:55

Net brüt işi karışmış yukarda:) Brüt 800 net 600 demek istemiştim.Ama maaşlar böyle hesaplansaydı ne güzel olurdu, netin brütünden fazla:) Yalnız bunun henüz çıkıp çıkmadığını bilmiyorum.

devzasrelo
Memur
11 Ocak 2007 15:56

2 senedir bu forumdayım her mb de çalışıyorum diyene,hesapuzmanyard diye nick alana inansaydım başıma neler gelirdi allah bilir.Her yazana inanmayın,hele cevap hiç vermeyin,uzadıkça uzar sinirinizin bozulduğuyla kalırsınız.

hamadeh
Yasaklı
11 Ocak 2007 16:03

escandata arkadaşım bu bilgi gerçekten önemli benim için bu kalemleri öğrenip ne kadar maaş alırım onu hesaplayacağım. mesala ben de dil az yüksek lisans yok. bunları halletsem maaş ne kadar farkeder.

eğer burda maaş ayrıntılarını veremeyeceksen email yada tel verebilirim ne dyosun

hamadeh
Yasaklı
11 Ocak 2007 16:11

peki dil tazminatı olmadan net maaş ne kadar?

escandata
Şef
11 Ocak 2007 16:11

Ayrıntıları bilsem gerçekten verirdim ama arkadaşımın bordrosunu elime alıp incelemek ayıp kaçar biraz:)) Ama sıkıntın maaşsa söylediğim rakama inanabilirsin, Türkiye'de pek çok kurumda alamayacağın bir rakam bu dediğim gibi fırsatın varsa kaçırma. Bir de memur olarak çalışmaya başladığında diğer sınavlarına (Merkez Bankası'nın) girmek için yaş sınırın kalkıyor bu da çok güzel birşey.

Bir de kalemleri bilsen de maaşı hesaplayamazsın, o kalemlere ne kadar ödeme yaptıklarını bilmen lazım, hangi katsayıları kullandıklarını bilmen lazım. Mesela devletin verdiği dil tazminatıyla Merkez Bankası'nın verdiği dil tazminatının alakası yok, onlar her yıl kendileri belirliyorlar. Anladın mı? Bu rakamları bilmen lazım maaş hesabı için.

hamadeh
Yasaklı
11 Ocak 2007 16:21

ya anlatamıyorum. escantada ben merkez bankasına bilgi edinmeden mesaj gönderdim 900 brüt dediler. bir de müstehak olamayan bir ödeme varmış. şu rakamlar orlamama bellidir. o arkadaşından öğrensen.

bende dil yok mesela. şu doğu tazminatı hangi iller ve ne kadar öğrenirsen çpk iyi olur

escandata
Şef
11 Ocak 2007 16:24

özele baksana bi mesaj attım ben sana. burda şişirmeyim milleti.

escandata
Şef
11 Ocak 2007 16:30

900 diyen de iyi üfürmüş bu arada.

hamadeh
Yasaklı
11 Ocak 2007 16:40

900 yazan merkez bankasıydı. resmi yazı yani.

şey size escandata cevab vermediniz

juventus80
Kapalı
11 Ocak 2007 16:46

900 ytl mi? yoksa kuveyt dinarı olmasın:-)Ben 1750-1900 arasıdır diye tahmin ediyorum,ama emin değilim,sadece birkaç arkadaşımdan duyduğum bilgilere dayanarak tahmin ediyorum. kimseyi yanlış yönlendirmeyeyim.

Affirmed
Şef
11 Ocak 2007 17:05

hamadeh nedir niyetin oratlıgı veleveleye vermissin.. Acıkcası hic inandırıcı degil bahanelerin yok su yok bu yok maasımı hesaplamak istiyorum falan.. Millet daha ne desin iste ortalamanın uzerinde bir kazanc elde edersin diyor fikir birligiyle herkes. Maliyenin ajanı mısın arkadasım yoksa :) boyle skandal falan mı patlatmaya calısıyorsun :)) kimsede sana o net kalemlei soylemez hic bir kurumda calısanda soylemez sadece merkez degil

md.rome
Şube Müdürü
11 Ocak 2007 17:26

merkezin brüt 900 verdiğini düşünüyorsanız sizin hiç haberiniz yok demektir bu maaş işinden..

KPSS/2 ile yerleştiğiniz en dandik memurluk bile o parayı veriyor. Merkez niye öyle deli gibi sınav yapıyor memur almak için?

Son bişey daha, bu memurluk kpss1de niye 91 küsürle kapatıyor sırf sınava çağrılacaklar için?...

komik....

ozzkanm
Aday Memur
11 Ocak 2007 20:07

Arkadaşlar ben TCMB çalışamları için su duyumu almıştım uzmanlar 2.250 memurlar ise 1.750 ile başlıyorlar.Ancak gecen hafta aksiyon dergisindeki haberde ifade aynen şu idi:" merkez bankası odacısı dahi 1900 ytl alıyor..." ilgililerin bilgisine.

yakında
Memur
11 Ocak 2007 20:27

dil bilmeden merkez de memur olmak bile zor değil mi....nasıl olacak bu iş...

yasinn21
Aday Memur
11 Ocak 2007 23:31

sevgili hamadeh,miletin sabrını neden zorluyorsun,devamlı aynı şeyi soruyosun,hangi kalemlerden oluşuyo ben söyleyim:tükenmez kalem-kurşun kalem-dolma kalem

otur hesapla şimdi maaşını.

bi de benim anlamadığım neden hep gündemde merkez var,spk sı bddk sı merkezi 2 ye katladı,bi çok kamu kurumunda düzenlemeler yapıldı,hala neden merkez,merkezde benim bbildiğim son 5 yılda zam yok,ama abuk sabuk bi sürü haber çıkıyor ve hep merkezin üstüne

bu da hoş bişey değil bence.

Toplam 117 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi