Editörler : crops35
28 Nisan 2014 14:41

Masa başi iş yapan yh sinifindaki biri...

arkadaşlar masa başı iş yapan YH sınıfındaki bir memura amir istediği işi yaptırabilirmi, eksradan başka görevler verebilirmi? Örneğin taşeron işçisine yardım etmek gibi, temizlik, taşıma vb işler

28 Nisan 2014 15:19

sayın editör siz yardımcı olurmusunuz bari, bilgisi olan kimse yok gibi, o kadar kişi okudu ama ceva

TY66
Memur
28 Nisan 2014 15:30

kanvegül30 kardeş hizmetlinin masabaşı diye birşey yok amir işini gördüresiye kadar masabaşındasın der sonra tuvaletleri yıka der bu işler böyle hizmetli her işi yapmak için önü açıktır senin dedigin GENEL İDAREDEKİ MEMUR için gecerli hizmetli genel idare personeli degil HİZMETLİ YARDIMCI HİZMETLER SINIFI personeli

28 Nisan 2014 15:43

teşekkürler kardeş . ama taşeron işçilerin olduğu bir kurumda kadrolu personele böyle işleri yaptırmaları uygun değil diye duyumlar alıyoruz, bunun kanuni bir boyutu varmı acaba, onu merak ediyorum. tamam haklısın amir bazen keyfi uygulamalarda bulunabilir fakat bu kanuna uygunmu. o zaman taşeron işçileri çalıştırmayacaklar, versinler biz yapalım

29 Nisan 2014 08:45

Hocam sanırım şöyle bir durum var; ihale yoluyla özel sektöre yaptırılan işler için devlet kendi kadrolu çalışanını çalıştıramaz. Çünkü bu işi yapması için birilerine hem para veriyorsun hem de gelip kendi kadrolu çalışanını çalıştırıyorsun o zaman adama da gel bakalım senin bu taşeron firma ile aranda ne var derler gibi birşeyler duymuştum.

Şahsi fikrime gelince ihale yoluyla taşeron firmanın çalıştırılmadığı alanlarda kendi kadrolu çalışanını kurum çalıştırabilir ama ihaleye verilmiş olan yere taşeronla beraber kadrolu devletin çalışanının çalıştırılması doğru değil diye düşünüyorum.

Tabi kanunun şahsi fikirlerden ziyade yazılan kural neyse onu gerektirir. Bilgi edinme birimize kanunun kanuni dayanağı olup olmadığı, nerelere taşeron işçi alındığını, taşeron işçi ihalesine çıkılırken onlarla beraber devletin kadrolu çalışanının da onlarla beraber çalışacağının önceden belirlenip belirlenmediği gibi soruları kurumuzun bilgi edinme biriminden isteyiniz, bakalım ne diyecekler. Hayırlısı olur inşallah.

29 Nisan 2014 08:46

konunun kanunini dayanağı olup olmadığını

efeferhat
Aday Memur
29 Nisan 2014 09:44

ty66;

aynen dedi̇ği̇ gi̇bi̇ ki̇mse kendi̇ni̇ masa başi di̇ye tatmi̇n etmesi̇n bi̇z köleyi̇z köle taşaron temi̇zli̇kçi̇si̇ bi̇le bi̇zden daha çok i̇ti̇bar görüyo

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi