Editörler : swat3410
14 Mayıs 2014 05:11

Şark süresi dolmadan , eş durumundan batıya gelinebilir mi

eşim 3yıllık bir ilçede şark görevini yapıyor bense bir batı ilindeyim benim tayinim yanına çıkmadı. eşim 2. yılını bu sene haziran ayında dolduruyor. doğu ilindeki hizmet süresi bitmeden eş durumundan benim bulunduğum batı iline tayin isteyebilir mi? yardımcı olur musunuz lütfen

polis2010
Kapalı
14 Mayıs 2014 05:59

Gelemez siz onun yanina gireceksiniz cakili kadro musunuz

polis2010
Kapalı
14 Mayıs 2014 06:01

Mensup oldugun kurum nedir

polhem
Memur
16 Mayıs 2014 17:18

üniversitede çalışıyorum devlet memuruyum ancak bulunduğum kurum muvaffakat vermiyor

yasinnus
Kapalı
16 Mayıs 2014 17:31

ilk atama ise bizim arkadaş diyarnakırdan ağrıya gitti eşi oraya atanmıştı yeni

yasinnus
Kapalı
16 Mayıs 2014 17:32

senin ilk ataman ise dilekçe verip kabul edilir

istanbullardan
Kapalı
16 Mayıs 2014 17:37

İYİ BİR REFERANS VAR İSE OLUYOR.. BENİM ŞU AN BULUNDUĞUM YERDEN 1 KİŞİ BU ŞEKİLDE GİTTİ.

Madde 28 ? (Değişik: 14/6/2010-2010/591 K.)
Aynı bölge veya il içinde yapılan yer değiştirmeler nedeniyle hizmet süreleri değişik bölgelerde geçen personelin
hizmet süresi, yer değişiminden önceki bölgede kaldığı süre, kalınması gereken sürenin üçte ikisi veya daha fazlası ise önceki
bölge, daha az ise yeni bölge hizmet süresine göre hesaplanır.
Bu hesaplamada personelin eski görev yerinden ilişik kesme tarihi esas alınır ve mehil müddeti yeni atanılan yerin
hizmet süresine dâhil edilir. Ancak, aynı bölge veya il içinde son atanılan yerin hizmet süresi daha az olmak şartıyla; son
atanılan yerin hizmet süresi iki yıl ise en az onsekiz ay, üç yıl veya daha fazla ise en az oniki ay çalışılması kaydıyla son
atanılan yerin hizmet süresine tâbi olunur.

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi