Editörler : swat3410
08 Haziran 2014 18:35

Kurum değiştiren polis geri dönebilir mi

ben kurum değiştirdim ama ailevi sebeplerden(burada anlatamayacağım) dolayı geri dönmek istiyorum.geri dönen varmı bilgisi olan paylaşırsa sevinirim

srcn34
Kapalı
08 Haziran 2014 19:46

değiştirdiğine göre dönüşüne senin bilmen lazım.

mahoni47
Şef
08 Haziran 2014 21:12

Dönebilirsin ama inisiyatif tamamiyle EGM'nin elinde, ister kabul eder isterse de kabul etmez...

kompakt1
Aday Memur
09 Haziran 2014 11:54

güncell

Calvin.Klein
Kapalı
09 Haziran 2014 23:19

Egm nin seni istemesi,Şu an çalıştığın kurumun da muvafakat vermesi lazım. Naklen atanma gibi aynen

kompakt1
Aday Memur
16 Haziran 2014 15:42

güncell

MeRSiN-PoLiSi
Kapalı
16 Haziran 2014 18:30

kurum değiştirmeyi başarmış eski bir polis neden geri dönmek isterki? gerçekten ilginç!!!

kompakt1
Aday Memur
21 Haziran 2014 21:39

güncel

kompakt1
Aday Memur
15 Aralık 2014 14:11

güncel

15 Aralık 2014 22:10

Ailevi sebep ne olablirki meslek değiştirmeye, hadi tayin işini anladm

antepli-pol
Genel Müdür
15 Aralık 2014 22:45

Her şeyden önce polislikten başka bir kamu kurumuna geçen biri neden geri dönmek isterki? Özlük haklarında en geridesin, Maaş en alt kademe memurla hemen hemen aynı, çalışma ve mesai şartlarına girmeye zaten gerek yok.Bir memurun 2 misli mesai. daha neden dönsün veya dönmek istesin????

lenovolenovo
Aday Memur
16 Aralık 2014 14:12

sorum var*******

MİLLÎ EĞİTİM TEMEL KANUNU(1)

Kanun Numarası: 1739

ÜÇÜNCÜ KISIM

Öğretmenlik Mesleği

1 ? Öğretmenlik :

Madde 43

8.fıkra bu

(Ek fıkra: 1/3/2014-6528/5 md.) Aday öğretmenlik süresi sonunda sınava girmeye hak kazanamayanlar ile üst üste iki defa sınavda başarılı olamayanlar aday öğretmen unvanını kaybeder ve memuriyetle ilişiği kesilir.

9. fıkrada bu

(Ek fıkra: 1/3/2014-6528/5 md.) Ancak aday öğretmenliğe başlamadan önce 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa göre aday memurluğu kaldırılarak asli memurluğa atanmış olanlar hakkında sekizinci fıkra hükümleri uygulanmaz. Bu kişiler Bakanlıkta kazanılmış hak aylık derecelerine uygun memur kadrolarına atanırlar.

--------------------------------------------------------------------------------------

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
Aday MemurlarIn YetİŞtİrİlmelerİne İlİŞkİn YÖnetmelİk

Sınıf Değiştirenlerin Adaylığı

Madde 43- Diğer hizmet sınıflarından birinde adaylığı kaldırılmış iken Eğitim ve Öğretim Hizmetleri Sınıfına öğretmen olarak atananlar, öğretmenlik mesleği açısından uygulamalı eğitime tabi tutulurlar. Bu eğitim sonunda başarılı olamadıkları anlaşılanlar diğer hizmet sınıflarındaki durumlarına uygun görevlere kazanılmış hak aylık dereceleri ile atanırlar.

YUKARIDA: (Ek fıkra: 1/3/2014-6528/5 md.)Aday öğretmenlik süresi sonunda sınava girmeye hak kazanamayanlar ile üst üste iki defa sınavda başarılı olamayanlar aday öğretmen unvanını kaybeder ve memuriyetle ilişiği kesilir. DİYOR

SORUM: Yukarıda altı çizili kanun fıkrası ve yukarıdaki altı çizili yönetmelik maddesine göre , mesela Başka bir Bakanlıktan asil memur olarak çalışırken ,kpss ye girip kurumlar arası GEÇİŞLE Milli eğitime öğretmen olarak geçtiğimizde, adaylık sürecindede üst üste iki sene başarılı olamazsak ,bizi öğretmenlikten çıkartıcaklar ,fakat milli eğitimde başka bir işte kadrolu mu çalışıcaz.?

(ben öyle anladım ama sizin fikriniz!!!!)

ahmed4634
Aday Memur
17 Aralık 2014 09:13

Bir insan neden polisliğe geçer gerçekten öok merak ediyorum

mit036
Şef
17 Aralık 2014 15:30

geri dönüş başvurularını EGM kabul etmıyor.. yıllık personel planlamasını yaptık , fazladan personele ihtiyacımız yok diyor.. tabi her yıl başvurma hakkın var ama her yıl aynı cevabı alacağınız kesin . yine de kesin kararlı iseniz mahkeme yoluna gidebilirsiniz

mit036
Şef
17 Aralık 2014 15:31

doğrudur hocam .. tam olarak öyle, artık yeni kurumunuzda kadronuz ve sizi idari hizmetlere verceklerdir

lenovolenovo, 9 yıl önce

sorum var*******

MİLLÎ EĞİTİM TEMEL KANUNU(1)

Kanun Numarası: 1739

ÜÇÜNCÜ KISIM

Öğretmenlik Mesleği

1 ? Öğretmenlik :

Madde 43

8.fıkra bu

(Ek fıkra: 1/3/2014-6528/5 md.) Aday öğretmenlik süresi sonunda sınava girmeye hak kazanamayanlar ile üst üste iki defa sınavda başarılı olamayanlar aday öğretmen unvanını kaybeder ve memuriyetle ilişiği kesilir.

9. fıkrada bu

(Ek fıkra: 1/3/2014-6528/5 md.) Ancak aday öğretmenliğe başlamadan önce 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa göre aday memurluğu kaldırılarak asli memurluğa atanmış olanlar hakkında sekizinci fıkra hükümleri uygulanmaz. Bu kişiler Bakanlıkta kazanılmış hak aylık derecelerine uygun memur kadrolarına atanırlar.

--------------------------------------------------------------------------------------

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
Aday MemurlarIn YetİŞtİrİlmelerİne İlİŞkİn YÖnetmelİk

Sınıf Değiştirenlerin Adaylığı

Madde 43- Diğer hizmet sınıflarından birinde adaylığı kaldırılmış iken Eğitim ve Öğretim Hizmetleri Sınıfına öğretmen olarak atananlar, öğretmenlik mesleği açısından uygulamalı eğitime tabi tutulurlar. Bu eğitim sonunda başarılı olamadıkları anlaşılanlar diğer hizmet sınıflarındaki durumlarına uygun görevlere kazanılmış hak aylık dereceleri ile atanırlar.

YUKARIDA: (Ek fıkra: 1/3/2014-6528/5 md.)Aday öğretmenlik süresi sonunda sınava girmeye hak kazanamayanlar ile üst üste iki defa sınavda başarılı olamayanlar aday öğretmen unvanını kaybeder ve memuriyetle ilişiği kesilir. DİYOR

SORUM: Yukarıda altı çizili kanun fıkrası ve yukarıdaki altı çizili yönetmelik maddesine göre , mesela Başka bir Bakanlıktan asil memur olarak çalışırken ,kpss ye girip kurumlar arası GEÇİŞLE Milli eğitime öğretmen olarak geçtiğimizde, adaylık sürecindede üst üste iki sene başarılı olamazsak ,bizi öğretmenlikten çıkartıcaklar ,fakat milli eğitimde başka bir işte kadrolu mu çalışıcaz.?

(ben öyle anladım ama sizin fikriniz!!!!)

lenovolenovo
Aday Memur
17 Aralık 2014 16:37

11 .fıkraa bu (Ek fıkra: 1/3/2014-6528/5 md.) Bu maddenin uygulanmasına ilişkin olarak 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun aday memurluk ile ilgili hükümleri aday öğretmenler hakkında uygulanmaz.(4)

11. fıkra yeni deyişti ,bizim için dezavantaj olurmu...

http://www.memurlar.net/haber/493208/ ilgili haber

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi