Editörler : crops35
05 Temmuz 2014 22:51

İşkurdaki Engelli İlanları

ARKADAŞLAR EKPSS İLE İLGİLİ OLMASADA BU ÇOK ÖNEMLİ BİR KONU İŞKURDA VERİLEN ENGELLİ PERSONEL ALIMLARINDA FİRMALAR İLAN SÜREKLİLİĞİ SAĞLAYIP ENGELLİ ARKADAŞLARIMIZI GÖRÜŞMEYE ÇAĞIRIYOR VE ÇOK BÜYÜK ORANDA İŞE ALMIYOR.AMA ENGELLİ PERSONEL İSTİHDAM ETMEMENİN CEZAİ YAPTIRIMINDAN KURTULMAK İÇİNDE İLANI SÜREKLİ İŞKUR ÜZERİNDE TUTUYORLAR.BU ÜLKEDE HER TÜRLÜ KILIF BULUNUYOR.UMARIM BU DURUM EĞER BENİM GÖRDÜĞÜM GİBİ İSE Kİ ÖYLE BUNUN DÜZELTİLMESİ VE SUİSTİMAL EDİLMEMESİ İÇİN BİR YAPTIRIM ORTAYA ÇIKAR.

05 Temmuz 2014 23:03

BUNUN DIŞINDA NEDEN MERKEZ BANKASI-TUBİTAK-BOTAŞ-İSTANBUL TERSANESİ KOMUTANLIĞI-İZMİR İKMAL KOMUTANLIĞI VS BU TARZ KURUMLAR NEDEN DPB BİLDİRİM YAPIP EKPSS TERCİH KILAVUZUNDA YER ALMAZLAR?AYRICA BENİM BİLDİĞİM KAMUSAL İLANLAR SADECE DPB TARAFINDAN YAPILACAKTI.NEDEN HALA İŞKUR ÜZERİNDEN ALIMLAR YADA İLANLAR VERİLMEYE DEVAM EDİYOR.NEDEN BU TARZ KAMU KURUMLAR ÜLKE GENELİNDEN HERKESİN BAŞVURABİLECEĞİ BİR PLATFORMDA ENGELLİ PERSONEL ALIMI YAPMIYOR(ÖRN DPB ÇATISI ALTINDA)

neogeotr
Şef
05 Temmuz 2014 23:50

kardeş girdiğimiz ekpss sınavı hem memurluk için hem de işçi için geçerli...

agamemnon
Şef
05 Temmuz 2014 23:57

Merkez bankası 657 ye tabi değil ve alımı kendi yapıyor. Diğer saydıkların işçi kadrosu ve İŞKUR aracılığıyla alım yapmak zorundalar.

Qfgbyh64wd
Aday Memur
05 Temmuz 2014 23:57

isci alimlari iskur uzerinden yapilmak zorunda. ama dediginiz gibi bu durumu istismar eden kurumlar olabiliyor maalesef.

selcuk_tek
Kapalı
06 Temmuz 2014 00:57

yapilsinda iskurdan da takip edilir dpb dende
06 Temmuz 2014 12:26

arkadaşlar işkur ilanlarında büro memuru da alıyorlar sadece işçi değil???

Qfgbyh64wd
Aday Memur
06 Temmuz 2014 13:29

Büro memuru denen ilanlar 4857 sayılı iş kanununa tabi yani kamu işçisi kadrolarıdır. Büro memuru dendiğine bakmayın. Büro memuru kavramı orada işin büro işi olduğunu anlatan bir kavram. Tabii olduğu statü ise işçiliktir. İşkur üzerinden yayınlanan tüm ilanların statüsü işçidir. Memur ünvanları işkur üzerinden yayınlanmaz.

Mutebssim
Şef
15 Temmuz 2014 21:40

Bende İstanbul Tersanesi Komutanlığına başvurdum, bakalım hayırlısı. Başka varmı tersaneye başvuran?

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi