Editörler : supporters.
06 Temmuz 2014 09:41

Kpss 2014 İşletme soruları

İşletme sorularını buradan tartışalım

unifb88
Aday Memur
06 Temmuz 2014 12:41

Kar Dağıtım teorisi olmayan hangisiydi?

Çok düşündüm ve kar Dağıtım değil sermaye yapısı kararı olduğu için e şıkkı yaptım :(

shield06
Kapalı
06 Temmuz 2014 22:28

Ben de doğru olduğunu düşündüklerimi paylaşıyım arakdaşlar başka hatırlayan varsa paylaşılırsa sevinirim

dış kaynaklardan yararlanma

kooptasyon

serinlemek için x içeceği içine özelliğine göre konumlandırma yaptım

zaman faydası

stok değerleme türü değildir(ortalam stok modeli)

9000 ve 100000 satışlar ve başabaş sorusu

geriye doğru dikey büyüme

geleneksel teori

hizmet sorusu değidir de pazar iletişimi güçtür gibi bişeydi

marksist yapı

eşitlik teoremi

hatırladıklarım bunlar arkadaşlar,)

Rock90
Memur
06 Temmuz 2014 23:19

Arkadaşım bende senin 12 soru için aynısı işaretledim. Ek olarak,

13) Kamçı Etkisi bir tedarik zincirinde son tüketiciden üreticilere doğru gidildiğinde talebin varyansının giderek artması durumudur. (Bundan eminim)

14) normal maliyet vardı ben sanırım haftalık hızlı maliyeti 1500 idi 18-10=8 hafta 8*1500= 12000, 30.000-12000=18000 buldum.

15) Doğal örgütün faydalarından biri değildir sorusuna = personel giderlerini azaltır işaretledim.

16) Çevre, işletme belli bir süre sonra çevreye uyumlu olur diye bir şey vardı.. Optimasyon Bilgi .. şıklarda izo.. işaretledim,

17) Kritik yol diyagramı vardı.

18) Woodward araştırmaları ile ilgili soruda sanırım klasikcileri eleştiriyor diye bir secenek vardı onu işaretledim.

19) Beta katsayısı vardı 2.0 olarak işaretledim,

şimdilik hatırladıklarım bunlar ünivden mezun olalı 7 yıl oldu cevaplar 1 2 soru dışında kesin değildir..

shield06
Kapalı
07 Temmuz 2014 00:46

Dostum paylaştığımda belki bi gelenekselden emin değilim ama oda %90 doğru çünkü sermaye yapısı modeli o zoralnırsa belki temettüyle ilişkilendirilir ama öle bişey yaptığını sanmıyorum onun dışında aynen kamçıetkisi ve 18000 de doğru bide hatırladım bi cevap ta iş gerekleriydi hani kişinin özelliklerini sayıyo ondan da eminim eve gelince kontrol ettim

doğal örgüt sorusunu personel gideriyle denetim arasında kaldım ama hatırlamıyorum hangisini yaptım

Bir de bu araba alırken ihtiyacın ortaya çıkası alternatiflerin değerlendirilmesi fln o soru takıldım soruyu anlamadım normalde satın almada hepsi ortaya çıkıyo ama soruda onu mu demek istedi yoksa başka bi şey mi anlamadım

o beta ve swap sorusundan da emin değilim umarım gönlümüzce olur.)

Rock90, 10 yıl önce

Arkadaşım bende senin 12 soru için aynısı işaretledim. Ek olarak,

13) Kamçı Etkisi bir tedarik zincirinde son tüketiciden üreticilere doğru gidildiğinde talebin varyansının giderek artması durumudur. (Bundan eminim)

14) normal maliyet vardı ben sanırım haftalık hızlı maliyeti 1500 idi 18-10=8 hafta 8*1500= 12000, 30.000-12000=18000 buldum.

15) Doğal örgütün faydalarından biri değildir sorusuna = personel giderlerini azaltır işaretledim.

16) Çevre, işletme belli bir süre sonra çevreye uyumlu olur diye bir şey vardı.. Optimasyon Bilgi .. şıklarda izo.. işaretledim,

17) Kritik yol diyagramı vardı.

18) Woodward araştırmaları ile ilgili soruda sanırım klasikcileri eleştiriyor diye bir secenek vardı onu işaretledim.

19) Beta katsayısı vardı 2.0 olarak işaretledim,

şimdilik hatırladıklarım bunlar ünivden mezun olalı 7 yıl oldu cevaplar 1 2 soru dışında kesin değildir..

shield06
Kapalı
07 Temmuz 2014 01:00

bir de şıklarda veya cevabı kumanda olan bir soru var mıydı arkadaşlar hani astın bir üstten emir alması gibi yoksa ben başka biyerde mi görmüştüm aklımda kalmış hatırlıyan var mı

Rock90
Memur
07 Temmuz 2014 09:20

20) Otomobil sorusu hepsi olacak çünkü alım sonrası hizmetler olduğundan, kolayda mallar olsaydı o zaman secenekler değişirdi.

21) Yabancı dil bilen, ortama ayak uyduran- İş gerekleri

22) Emir kumanda doğru hatırlamışşın,

23) Faiz swap sorusunu ben opsiyon piyasaları şıkkı vardı onu işsaretledim,

24) Hisse değeri 47 nomainal değeri 22 mi neydi oyle bir soru vardı,

6 soru neydi hatırlamaya çalışalım..

shield06, 10 yıl önce

bir de şıklarda veya cevabı kumanda olan bir soru var mıydı arkadaşlar hani astın bir üstten emir alması gibi yoksa ben başka biyerde mi görmüştüm aklımda kalmış hatırlıyan var mı

Rock90
Memur
07 Temmuz 2014 09:23

Dostum,

soruların birinde

Çevre, işletme belli bir süre sonra çevreye benzer diye bir şey vardı hatırıyomusun. Şıklarda ise optimaston, bilgi... vb bir de şıklarda izo.. vardı..işaretlediğin seceneği hatırlıyomusun

shield06, 10 yıl önce

shield06
Kapalı
07 Temmuz 2014 12:24

doğru yapmışın dstum izomorfizm olcak o belli bi süre sonra benzeşmeye başlar,) diğerlerini de hatırladım gibi eve geçtiğim zaman yazıyım hemen hemen çıkardık hespsini,)

Rock90, 10 yıl önce

Dostum,

soruların birinde

Çevre, işletme belli bir süre sonra çevreye benzer diye bir şey vardı hatırıyomusun. Şıklarda ise optimaston, bilgi... vb bir de şıklarda izo.. vardı..işaretlediğin seceneği hatırlıyomusun

okkesterbasan
Genel Müdür
07 Temmuz 2014 16:31

"Serinlemek için x içeceğini için"de kullanım ve özellik arasında kaldım kullanımını vurgulamayı işaretledim.

200000 üretim kapasiteli işletmenin 100000 sabit maliyeti vardı birim başına 1 tl kar vardı. Ben 100000'i işaretledim.

İzomorfizm vardı.

Yahu şu tüketicileri etkileyen sosyal gruplar konusunda aile ve sosyal sınıf arasında kaldım sosyal sınıfı işaretledim. Siz ne yaptınız ?

Kumanda birliği yaptım bilmiyorum doğru mu ?

Otomobil hergün aldığımız bir ürün olmadığından tüm süreçleri kapsarı işaretledim.

Kooptasyonu işaretledim.

Hizmetlerin elle tutulamasının sonuçlarından biri değildir sorusu vardı taklit edilemezler veya zordur gibi bir şık vardı onu işaretledim.

Matriks yapıyı da işaretledim. Toplamda 23 tane işaretledim umarım 12-13 net gelir.

okkesterbasan
Genel Müdür
07 Temmuz 2014 17:10

İşletmeciler nerdesiniz şu sorularıma bir bakın yahu.

okkesterbasan, 10 yıl önce

"Serinlemek için x içeceğini için"de kullanım ve özellik arasında kaldım kullanımını vurgulamayı işaretledim.

200000 üretim kapasiteli işletmenin 100000 sabit maliyeti vardı birim başına 1 tl kar vardı. Ben 100000'i işaretledim.

İzomorfizm vardı.

Yahu şu tüketicileri etkileyen sosyal gruplar konusunda aile ve sosyal sınıf arasında kaldım sosyal sınıfı işaretledim. Siz ne yaptınız ?

Otomobil hergün aldığımız bir ürün olmadığından tüm süreçleri kapsarı işaretledim.

Kooptasyonu işaretledim.

Hizmetlerin elle tutulamasının sonuçlarından biri değildir sorusu vardı taklit edilemezler veya zordur gibi bir şık vardı onu işaretledim.

Matriks yapıyı da işaretledim. Toplamda 23 tane işaretledim umarım 12-13 net gelir.

Rock90
Memur
07 Temmuz 2014 18:49

tüketicileri etkileyen sosyal gruplar ile ilgili soruya ben tutum seceneğini isaretledim nedeni ise psikolojik faktörleri arasında olduğundan..

25) Tüketiciler etkileyen sosyal sınıf sorusu

26) Hizmetlerin elle tutulamasından kaynaklanan zorluklardan biri değildir sorusu

kaldı 4 soru hadi arkadaşlar

İzomorfizm vardı.

Kooptasyonu işaretledim.

okkesterbasan
Genel Müdür
07 Temmuz 2014 19:39

Soruda tam olarak tüketicilerin satın alma davranışlarını etkileyen sosyal faktörleri mi soruyordu ?

Aile, kültür, sosyal sınıf, tutum, hayat tarzı seçenekleri vardı.

Rock90, 10 yıl önce

tüketicileri etkileyen sosyal gruplar ile ilgili soruya ben tutum seceneğini isaretledim nedeni ise psikolojik faktörleri arasında olduğundan..

25) Tüketiciler etkileyen sosyal sınıf sorusu

26) Hizmetlerin elle tutulamasından kaynaklanan zorluklardan biri değildir sorusu

kaldı 4 soru hadi arkadaşlar

Rock90
Memur
07 Temmuz 2014 19:48

sosyal faktörlerden biri değildir diye hatırlıyorum..

Soruda tam olarak tüketicilerin satın alma davranışlarını etkileyen sosyal faktörleri mi soruyordu ?

Aile, kültür, sosyal sınıf, tutum, hayat tarzı seçenekleri vardı.

okkesterbasan
Genel Müdür
07 Temmuz 2014 19:51

Sadece şıklara bakarak tutumu dışarıda kalıyor. Ben soruyu yanlış okudum herhalde tüh gitti bir soru.

Rock90, 10 yıl önce

sosyal faktörlerden biri değildir diye hatırlıyorum..

Rock90
Memur
07 Temmuz 2014 20:02

Kardeş, yukardaki yazdıklarımızın dışında başka hatırladığın soru varmı.. umarım iyi netlerin çıkar..

Sadece şıklara bakarak tutumu dışarıda kalıyor. Ben soruyu yanlış okudum herhalde tüh gitti bir soru.

okkesterbasan
Genel Müdür
07 Temmuz 2014 21:11

Eleman ilanı sorusu çeko veya kamu yönetiminde değil miydi ?

Rock90, 10 yıl önce

Kardeş, yukardaki yazdıklarımızın dışında başka hatırladığın soru varmı.. umarım iyi netlerin çıkar..

backhand
Şef
07 Temmuz 2014 21:26

woodward ozelli degildir turunden bir sorumuydu o ben de klasikciler sikkini yaptim ama google da aradigimda arastirmanin ilk amaci klasiklerin one surdugu iddayi test etmek diyor??

intelligent_88
Aday Memur
07 Temmuz 2014 22:04

aşağıdakilerden hangisi tüketicilerin satın alma davranışlarını etkileyen faktörlerdendir? soru böyle değil miydi? cevap aile dedim ben

intelligent_88
Aday Memur
07 Temmuz 2014 22:05

tüketicilerin satın alma davranışlarını etkileyen (sosyal) faktörlerdendir diyordu

okkesterbasan
Genel Müdür
07 Temmuz 2014 22:08

Ben de öyle hatırlıyorum Rock90 "değildir" demiş ama o soru üzerinde en az 10-15 dk vakit harcadım.

intelligent_88, 10 yıl önce

tüketicilerin satın alma davranışlarını etkileyen (sosyal) faktörlerdendir diyordu

Toplam 86 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi