Editörler : E.Kayı Han

bunlarnasilsoru
Şube Müdürü
09 Temmuz 2014 14:01

Peki neden hep arap ülkelerine ağlıyorlar? Doğu Türkistan vardı, Karabağ vardı, Kerkük'te Türkmen kardeşlerimizi yalnız bıraktık. Nerede arap var ağlıyorlar ama iş Türk'e geldi mi hepsi kayıp... Afganistan için asker gönderenler neden Kerkük'e göndermiyorlar?

p00r, 10 yıl önce

Evet, Filistin'de ROKETLER akıp GAZZE'yi buluyor.

Suriye'de varil bombaları akıp, halkı buluyor.

Mısır'da silahsız insanlara açılan ateş, yerini buluyor.

Çok haklısın aslında !!!

p00r
Kapalı
09 Temmuz 2014 14:07

Afganistan da bizim, Doğu Türkistan da bizim.

Karabağ da bizim, Kerkük de bizim.

Arap da bizim, Türkmen de bizim.

Lakin Türkiye her yere yetişemez. Misal, bir Çin'le tek başına mücadele edemez. Küresel sistemle kafasına göre kavga edemez.

Şurası var;

Bu milleti Ermeniyle Yunanla küstürdükleri gibi, Arap ve Kürtle de küstürmek istiyorlar.

Bölge insanlarının birbirine güvenmesi ve birbiriyle barışık olması nazarımda en büyük zenginliktir.

bunlarnasilsoru, 10 yıl önce

Peki neden hep arap ülkelerine ağlıyorlar? Doğu Türkistan vardı, Karabağ vardı, Kerkük'te Türkmen kardeşlerimizi yalnız bıraktık. Nerede arap var ağlıyorlar ama iş Türk'e geldi mi hepsi kayıp... Afganistan için asker gönderenler neden Kerkük'e göndermiyorlar?

bunlarnasilsoru
Şube Müdürü
09 Temmuz 2014 14:13

Sen soruma cevap vermemişsin ki hocam. Ben sadece bir soru sordum Afganistan'a asker yollayanlar neden Kerkük'e yollamıyorlar? Neden sadece arap ülkelerine ağlıyorlar?

p00r, 10 yıl önce

Afganistan da bizim, Doğu Türkistan da bizim.

Karabağ da bizim, Kerkük de bizim.

Arap da bizim, Türkmen de bizim.

Lakin Türkiye her yere yetişemez. Misal, bir Çin'le tek başına mücadele edemez. Küresel sistemle kafasına göre kavga edemez.

Şurası var;

Bu milleti Ermeniyle Yunanla küstürdükleri gibi, Arap ve Kürtle de küstürmek istiyorlar.

Bölge insanlarının birbirine güvenmesi ve birbiriyle barışık olması nazarımda en büyük zenginliktir.

bunlarnasilsoru
Şube Müdürü
09 Temmuz 2014 14:17

Ayrıca Türkiye her yere yetişemez demişsin. Kerkük Filistin'den daha mı uzak veya Afganistan'dan?

p00r
Kapalı
09 Temmuz 2014 14:30

Sadece Arap ülkelerine ağlıyorlar diye birşey yok. Bunları kim uyduruyor?

Afganistan'a asker Nato kapsamında gitti. Türk ordusu aslında Nato'nun bir ordusudur.

Kerkük'e asker çıkartmak küresel sistemle kavga etmek olur. Sınır ötesi operasyonun uluslararası kuralları var. Öyle kolay mı? En başta karşına ABD çıkar, Rusya çıkar.

Afganistan'a gönderilen askerler Nato kapsamında gitti, ki her taraftan meşrûdur.

Sonuç itibariyle diyorum ki, bölgeye gösterilen hassasiyeti ırklar üzerinden okumayın.

bunlarnasilsoru, 10 yıl önce

Sen soruma cevap vermemişsin ki hocam. Ben sadece bir soru sordum Afganistan'a asker yollayanlar neden Kerkük'e yollamıyorlar? Neden sadece arap ülkelerine ağlıyorlar?

bunlarnasilsoru
Şube Müdürü
09 Temmuz 2014 14:41

Hangi Türk'ün sorunuyla ilgilendiler? Uydurumuyoruz görüyoruz. Ayrıca asker olayına gelirsek, Türk'e yardım etmek için abd den rusyadan hicazet mi almak gerekiyor? suriye filistin meselesinde dünya kamuoyunu düşünmediler taraf tuttular, iş Türk'e geldi mi yok siyasi dengeler yok şu yok bu bahane üstüne bahane. Işid orada Türkmenleri öldürürken neden terör örgütü listesine dahil edilmiyor ülkemizde? Neden tarafımızı belli etmiyoruz? Neden ışid teröristleri ülkemizde kendi vatandaşımızından önde tutulup hastanelere alınıyor? Orada rehin alınan Türk vatandaşlar ile müdahele etme hakkı zaten doğal olarak bizde. Neden bu hakkı kullanmıyorlar? Nato'nun 5. maddesine göre nato üyesi bir ülkeye bir saldırı durumu olduğunda diğer nato ülkeleri yardım etmek zorundadır. Bizim orada vatandaşlarımız rehin alındığında bu hak bize geçmiştir ancak ne hikmetse hükümet bu hakkı kullanmamıştır.

p00r, 10 yıl önce

Sadece Arap ülkelerine ağlıyorlar diye birşey yok. Bunları kim uyduruyor?

Afganistan'a asker Nato kapsamında gitti. Türk ordusu aslında Nato'nun bir ordusudur.

Kerkük'e asker çıkartmak küresel sistemle kavga etmek olur. Sınır ötesi operasyonun uluslararası kuralları var. Öyle kolay mı? En başta karşına ABD çıkar, Rusya çıkar.

Afganistan'a gönderilen askerler Nato kapsamında gitti, ki her taraftan meşrûdur.

Sonuç itibariyle diyorum ki, bölgeye gösterilen hassasiyeti ırklar üzerinden okumayın.

p00r
Kapalı
09 Temmuz 2014 14:47

Görünüyor ki, birçok yalan habere inanmışsınız.

Her gördüğünüze inanmayın derim. Bakın iktidar kanadı için konuşmuyorum sadece.

Belli bir düşünceyi bana kabul ettirmeye çalışıyorsunuz gibi görünüyor. Hâl böyle iken ortak bir düşüncede buluşmamız imkansız.

Fikir paylaşımı güzeldi, bence yeterli.

bunlarnasilsoru
Şube Müdürü
09 Temmuz 2014 14:48

Size göre yalan haber, bana göre gerçek. Aksi ispatlanmadıkça da inanmaya devam edeceğim iyi günler.

Toplam 28 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi