Editörler : swat3410
10 Temmuz 2014 23:34

Egm'den Meb'e geçiş 2014

arkadaslar forumlardaki geçiş ile ilgli yazılanlar hep eski tarihli bildiğiniz üzere sürekli yönetmelikler değişiyor. bu konu ile ilgil güncel bilgierinizi paylaşırsanız sevinirim. ilgilenenler adına yardımcı olabilirsek ne mutlu size...

mmr2600
Memur
12 Temmuz 2014 15:07

artık kurumlararası gecılmıyor ögretmenlıge malesef..
kpss ye gırıp yeterlı puanı alma sartı koydular..
yanı kurumlararası naklen atama yoluyla degıl basarı puanı sıralamasına göre ilk atama yoluyla gıdılecek..
pomemsen 6 yıl dolmadan sınavı kazansan da muvafakat alamazsın, ıstıfa eder 6 ay bekleyıp gidebilirsin..
6 yılı doldurduktan sonra sarkta olmazsan (gercı sarkta olup da muvafakat alanlar da oldu son dönemde) aldıgın puanla muvafakat talep edersın egm de verır vermezse ıdare mahkemesınden alırsın, ıstıfa ve 6 ay bekleme derdın olmadan ataman yapılır..
askerlıgı yapmamıssan da askere gidersin bu da bı handikap..

raci atar
Aday Memur
15 Temmuz 2014 16:18

peki pmyo mezunu ve şarkta ise nasıl oluyo acaba?

serhatmst
Aday Memur
15 Temmuz 2014 23:54

arkadaşlar öncelikle davamız adına hepinize bol şans diliyorum ALLAH yardımcımız olsun....

formu bayağı karıştırdım paylaşımlardan ortak bir kaç fikir edindim;seneye 6 yılım doluyor ve kısmet olursa şarkım bitiyor,2015 kpss sınavından başarılı olabileceğim bir puan aldığım taktirde muvafakat isteyecem batıda iken...buraya kadar sorun yok benim aklıma takılan meslekte yapmış olduğum askerlik konusu..

meslekte yapmış olduğum askerliği bahane edip 6 yılın dolmadı muvafakat alamazsın deme lüksleri var mı???cevap verirseniz sevinirim Allah'a emanet....

valarmorghulis
Kapalı
15 Temmuz 2014 23:59

meslekte yapılan askerlik 6 yıl içinde sayılıyor

lenovolenovo
Aday Memur
16 Temmuz 2014 10:30

ilk atamacıların kontejanından başvurabiliyoruz değilmi?

(eskiden kurumlar arası geçenlerin kontejanı ayrıydı)

premack23
Aday Memur
19 Temmuz 2014 14:47

MEB kılavuz yayınladıktan sonra 1 hafta içinde tercih yapılması gerekiyor ve kendi kurumumuzdan muvafakiyet almadan tercih yaptırılmıyor 1 hafta içinde emniyet muvafakiyet verirmi vermezse puanımız boşa gider, giderse nasıl bi yol izlemeliyiz ?

mmr2600, 10 yıl önce

artık kurumlararası gecılmıyor ögretmenlıge malesef..
kpss ye gırıp yeterlı puanı alma sartı koydular..
yanı kurumlararası naklen atama yoluyla degıl basarı puanı sıralamasına göre ilk atama yoluyla gıdılecek..
pomemsen 6 yıl dolmadan sınavı kazansan da muvafakat alamazsın, ıstıfa eder 6 ay bekleyıp gidebilirsin..
6 yılı doldurduktan sonra sarkta olmazsan (gercı sarkta olup da muvafakat alanlar da oldu son dönemde) aldıgın puanla muvafakat talep edersın egm de verır vermezse ıdare mahkemesınden alırsın, ıstıfa ve 6 ay bekleme derdın olmadan ataman yapılır..
askerlıgı yapmamıssan da askere gidersin bu da bı handikap..

raci atar
Aday Memur
19 Temmuz 2014 20:57

Once tercih yapip atandiktan sonra muvafakat almiomuyuz.

serhatmst
Aday Memur
20 Temmuz 2014 21:13

yani sıkıntı olmaz mı diyorsun başkan,,inşallah düşündüğüm gibidir yani 6.dönem pomemler 2015 te askerlik meslekte yapılmışsa dahi 6 yıl tam anlamıyla doluyor doğru mu anlamışım...

çünkü polnette o süre silah altına alınmış olarak gözüküyor yani 6 yılı doldurmuş gözükmüyor ondan kafamı kurcaladı...Allah yardımcımız olsun teşekkürler..

valarmorghulis, 10 yıl önce

meslekte yapılan askerlik 6 yıl içinde sayılıyor

efe_kutay
Aday Memur
22 Temmuz 2014 06:31

Askerliği meslekte yapsanda 6.dönem pomemlerin 6 yılı 2015 Haziran'da doluyor bildiğim kadarıyla sorun yok ,kpss hazırlanıp kurtalacaz inş ,

ugurcan2403
Aday Memur
23 Temmuz 2014 13:16

Efe Kutay ve premack23 devrelerim.. Bende 6 pomem mezunuyum sınava başladım hazırlanmaya.. şimdi sizlerde burda paylaşmışsınız gerçi ama, merak ettiğim bir husus var.. Şimdi diyelim yeterli puanı aldık, tercihleri muvafakat aldıktan sonramı yapıyoruz? araştırma fırsatınız oldumu hiç? eğer böyleyse sınav sonucu açıklanması ile tercihlerin yapılması arasında tahminen maximum 2, bilemediniz 3 haftalık bir süre var.. bu sürede nasıl muvafakat alınabilir? çok zor, hatta neredeyse imkansız gibi gözüküyor.. sınavla atananlar nasıl geçmişler onu öğrenmek istiyorum..

ilys33
Memur
23 Temmuz 2014 14:58

alınır dostum .. yeterki egm vermek istesin . ebys ile gonderılıyor evraklar zaten . takıp de edersen bır haftaya alırsın ..

ugurcan2403, 10 yıl önce

Efe Kutay ve premack23 devrelerim.. Bende 6 pomem mezunuyum sınava başladım hazırlanmaya.. şimdi sizlerde burda paylaşmışsınız gerçi ama, merak ettiğim bir husus var.. Şimdi diyelim yeterli puanı aldık, tercihleri muvafakat aldıktan sonramı yapıyoruz? araştırma fırsatınız oldumu hiç? eğer böyleyse sınav sonucu açıklanması ile tercihlerin yapılması arasında tahminen maximum 2, bilemediniz 3 haftalık bir süre var.. bu sürede nasıl muvafakat alınabilir? çok zor, hatta neredeyse imkansız gibi gözüküyor.. sınavla atananlar nasıl geçmişler onu öğrenmek istiyorum..

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi