Editörler : E.Kayı Han

Arkabahceli
Aday Memur
21 Temmuz 2014 00:28

Canımciğerim, pankreasım, karaciğerimin kuzey kutbu, kalbimin sol köşesi toy ve tüy kardeşim..Demişsin ki kıraatınızı düzeltin, ardından MBSTS'den iyi bir puan alın gerisi kolay. Ben de derim ki, bulunduğum ilin en iyi Kur'an okuyanlarından biriyim. Kaç kez derece getirdim bulunduğum ilçeye, MBSTS'm de gayet fiyakalı. Defalarca nakil sınavına girdim, o komisyondaki aziz ve muhterem müftülerimizin başlarını kaç kez önlerine eğdiğimi de hatırlamıyorum artık. 20 yıllık görevliyim ve hala köydeyim. Umarım anlatabilmişimdir mevzuyu. Yine derim ki, yol uzun ve keskin, sen ise hala toysun. Hürmetler:)

musabım, 10 yıl önce

sayın bahceli mbsts den iyi puan al biraz da kuranı kerim in iyi olsun here yere gidersin yeni sisteme göre her sey ayın 14 ü gibi yazıyo ha komisyon uyar uymaz torpil gene olur onlar yine tartışılır. ama eski sisteme göre baya bi adaletli. toy aldugum icin kusura bakma:)

serincan
Memur
21 Temmuz 2014 00:59

sistem güzel lakin eksik yanları var.mbsts ve müktesep değerlendirmenin yüzdelik etkisi arttırılmalı.bana komisyon 90 verirse baraj puana ulaşıyorum.sorun da zaten 90-100 almak.adamlar beni yetersiz göstermek için bir çok sebeb bulabilir yeterki almak istemesin.bence komisyonun etkisi %20 olsa daha iyi olur.

musabım
Kapalı
21 Temmuz 2014 01:36

eski sisteme göre haklsın bu yeni sisteme göre girin söylediğiniz gibiyseniz konusalım tekrar.

Arkabahceli, 10 yıl önce

Canımciğerim, pankreasım, karaciğerimin kuzey kutbu, kalbimin sol köşesi toy ve tüy kardeşim..Demişsin ki kıraatınızı düzeltin, ardından MBSTS'den iyi bir puan alın gerisi kolay. Ben de derim ki, bulunduğum ilin en iyi Kur'an okuyanlarından biriyim. Kaç kez derece getirdim bulunduğum ilçeye, MBSTS'm de gayet fiyakalı. Defalarca nakil sınavına girdim, o komisyondaki aziz ve muhterem müftülerimizin başlarını kaç kez önlerine eğdiğimi de hatırlamıyorum artık. 20 yıllık görevliyim ve hala köydeyim. Umarım anlatabilmişimdir mevzuyu. Yine derim ki, yol uzun ve keskin, sen ise hala toysun. Hürmetler:)

begefendi
Aday Memur
21 Temmuz 2014 12:26

mbsts%50 müktesp %30 mülakat %20 olsa nasıl olur acep

serincan, 10 yıl önce

sistem güzel lakin eksik yanları var.mbsts ve müktesep değerlendirmenin yüzdelik etkisi arttırılmalı.bana komisyon 90 verirse baraj puana ulaşıyorum.sorun da zaten 90-100 almak.adamlar beni yetersiz göstermek için bir çok sebeb bulabilir yeterki almak istemesin.bence komisyonun etkisi %20 olsa daha iyi olur.

29 Temmuz 2014 12:04

Guncel

poyraz.1
Memur
29 Temmuz 2014 15:28

eski sistemi hepimiz eleştiriyorduk ama artık durum farklı,önce bi çalışıp mülakatı hakedelim olmazzsa yine o zaman eleştirirriz

hsyka
Kapalı
30 Temmuz 2014 08:00

Kuran kursu ogreticilerine neden uygulanmiyor bu sistem varsa yoksa imam muezzin basniza tas dussun
03 Ağustos 2014 15:44

onların %70 i genelde müftülerin kızı,gelini vs akrabası da ondan

ilam34
Memur
03 Ağustos 2014 15:56

Bu sistemde şöyle bir düzenleme yapılsa bence güzel olur;

ilam34
Memur
03 Ağustos 2014 15:57

A ve B grubu camilerde puan barajı 70.

C grubu camilerde puan 60.

D grubu camilerde de puan 50 olsa hiç fena olmaz.

04 Ağustos 2014 18:05

Güncel

hsyka
Kapalı
04 Ağustos 2014 22:05

Aslinda cozumu var oy vermemek

Toplam 32 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi