Editörler : crops35

Kapalı
17 Temmuz 2014 18:54

Aof Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümünü Bitirdim Kurum 3 Derece Verdi

Kurumumda Elektronik Teknisyeni olarak çalışmaktayım. Aof 2 Yıllık Önlisans Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünü bitirdim, evraklarımı gönderdim. Bugün itibarıyle intibak yazım geldi. Kurumum 3 derece vermiş. 6-1 iken 3-1 olmuş derece kademem ama tabi maaştan sonra geldiği için maaşıma ne kadar etkisi olacağını bilmiyorum. Umarım kayda değer birşeyler olur.

BlackChat
Aday Memur
01 Ağustos 2014 10:17

Merakla bekliyorum hocam sonucu :D

tilsim37
Kapalı
06 Ağustos 2014 12:31

Kurumum zam ve tazminatları ödemiyor. Yani özel hizmet tazminatım değişmedi. Bordrom çıktıktan sonra dilekçe ile durumun düzeltilmesini isteyeceğim ki gelecek cevabın olumsuz olacağını peşinen söylediler. Akabinde mahkeme ve sendika yoluyla hakkımı arayacağım bu konuda desteklerinizi bekliylorum.

Saygılar

teknik24
Kapalı
06 Ağustos 2014 15:01

tilsim37 bende ayni bolumu bitirdim matbaa teknisyeniyim bakalim bize vereceklermi senin kurum neresi

cuteg1
Şef
07 Ağustos 2014 09:38

üst öğrenimi bitirmediğin için ödemiyordur

tilsim37, 10 yıl önce

Kurumum zam ve tazminatları ödemiyor. Yani özel hizmet tazminatım değişmedi. Bordrom çıktıktan sonra dilekçe ile durumun düzeltilmesini isteyeceğim ki gelecek cevabın olumsuz olacağını peşinen söylediler. Akabinde mahkeme ve sendika yoluyla hakkımı arayacağım bu konuda desteklerinizi bekliylorum.

Saygılar

BlackChat
Aday Memur
07 Ağustos 2014 11:24

http://www.memurlar.net/haber/477441/3.sayfa bu haberdeki dosyayı resmi olarak kurumunuza sunun mahkemeye gerek kalmaz belki.

Fotoğrafçılık bölümü aöf hariç hiç bir üniversitede teknik bölüm demiyor tek tek aradım :(

feremek
Müsteşar
07 Ağustos 2014 18:24

Arkadaşlar bu bölüm tekniktir.

Anadolu Üniversitesi'nin tekniktir görüşü vardır.

Kamu kurumları merkezi memur alımlarında bu bölümden TH sınıfından almaktadır.

Hem üniversiteden teknik olduğuna dair belge alabilir hem de ösym'nin "Sınav Arşivi" kısmından TH sınıfından memur alımını gösteren KPSS memur alımlarını çıktı olarak alabilirsiniz. Bunları da kurumunuza gösterin.

feremek
Müsteşar
07 Ağustos 2014 18:26

Bir ilave olarak bu bölümden GİH sınıfından da alım yapıyor. Bizi ilgilendiren TH sınıfından almasıdır.

tilsim37
Kapalı
07 Ağustos 2014 18:42

Arkadaşlar bölümün teknik olup olmaması konusunda bir sıkıntı yok bölümün teknik olduğunu kabul ediyorlar zaten 3 derece de derece ilerlemesi verdiler. Ama özel hizmet tazminatlarını alabilmeniz için aynı branş ya da programda olması gerekiyor diye diretiyorlar ben elektronik teknisyeniyim bitirdiğim fotoğraf teknikerliiği ilgili kanun maddelerin anlattım ama anlamak istemediler aynı kanunun maddelerini ve kararnameleri ilgi tutarak dilekçe hazırladım. Birkaç gün içinde göndereceğim ama anladığım kadarıyla olumsuz cevap gelecek ve akabinde ben mahkemeye başvuracağım. Bunu da sendike vasıtasıyla yapacağım yardımcı olacaklarını bildirdiler umarım sonuç olumlu olurda dava sonucunu burada yayınlarım herkese emsal olur. Olumlu olmazsa yapacak birşey yok ama benim de bu işin peşini bırakmaya niyetim yok orda oturan bir memurun kararnameyi kendi kafasına göre yorumlaması ile hak kaybına uğratılmayı kabullenemem.

Saygılar

BlackChat
Aday Memur
08 Ağustos 2014 00:22

Bırakamazsın zaten hocam devletin verdiği hakkı ben vermiyorum demek onun haddi değildir. Maliye verilir diyor. Diğer yandan bu şekilde maaş alan çok personel var. Örneğin bizde elektrik teknisyeni grafiker olmuş alıyor farkını 200 küsür tekniker maaşı ne ise onu alıyor kesintisiz. İnşaat teknisyeni çevre mühendislik bitirmiş 3000 lire mühendis maaşını alıyor.

Tabi ilk başta burda da sorun olmuş Elektrik teknisyeni TEF mezunuyum demiş maaş farkını vermemişler. Mahkemeye vermiş kurum tedirgin olup farkı yansıtmış hemen. Diğerleride otomatikmen farkları aldılar ve almaya devam ediyolar. Tabi mahmemeye veren personel mahmemeyi çekmedi dalgamı geçiyosunuz diye sonuç olarak mahkeme personeli haklı bulup maaş farklarını faizi ile alıyor.

tilsim37
Kapalı
10 Ağustos 2014 12:00

Sayın Feremek Gönderdiğiniz evraklar için çok teşekkür ederim bunları da ekledikten sonra mahkemeyi kazanma ihtimalim çok yüksek görünüyor.

Saygılar

yagamisan
Aday Memur
12 Ağustos 2014 08:08

Hayır bunun üst öğrenimle alakası yoktur sizin kurumun müdüründen kaynaklanıyor, kanunu iyi okursanız üst öğrenim demek istediği zaten lise bitirmiş biri önlisans mezunu olduğunda üst örenim oluyor bölüm farkı yoktur. Bunu memurlar net geçmiş aylarda ana sayfada yayınldı. Müdürlünle konuş aylığına 230 tl gibi bir fark olması gerekiyor. Mahkeme 1 yıl kadar sürer ki zaten mahkemelere güvenme hepsi farklı karar veriyor. Dpb dan görüş almak istiyorum de ikna et. Bununla ilgili çok örnekler var.

BlackChat
Aday Memur
13 Ağustos 2014 12:03

Anasayfada yer alan habere göre yök daha yeni uygun bulmuş fotağrafçı kadrosunun teknik sınıfta olmasını. o zaman nasıl oluyorda bölüm teknik mezun olan çalışan tekniker olmuyordu çok ilginç :)

tilsim37
Kapalı
13 Ağustos 2014 18:25

Zaten dilekçe yazdım gönderdim maliye bakanlığından görüş istensin diye zaten 10344 sayılı kanunun 13. maddesinde anlaşmazlık durumunda maliye bakanlığından görüş istenir diyor ama onlar görüş istemeye yanaşmayarak zaten kanun nezdinde suç işliyorlar dilekçem zaten elimde mahkeme de o kadar sürmez taş çatlasın iki celse herşey açık ve net zaten müdür meselesine gelince bizim kurumda öyle müdür bazında takip edilmiyor bu işler genel merkezden yürütülüyor ordaki sorumlu uzman memurda ben maliyeden görüş istemem deyip duruyor göreceğiz. Elimde çok emsal dosya ve maliye bümko ve içişleri bakanlğının görüşleri var.

Saygılar

TEDAS1980
Kapalı
13 Ağustos 2014 19:08

Peki biz elektrik Teknikerliği diplomasini verince 2 derece neden verildi yanlış bir işlem mi uygulandi kaldıki ust öğrenim kabul edildiği halde. Itiraz etmelimiyiz

tilsim37
Kapalı
13 Ağustos 2014 21:37

Sevgili Blackchat o haberde elma ile armut karışmış bahsedilen olay teknik bir okul bitirmeden fotoğrafçı kadrosunda görev yapan personelin teknik hizmetler sınıfına geçmesiyle ilgili bilmem hatırlarmısınız veya sizin kurumda var mıydı bilmem sıhhi tesisat işinde çalışan arkadaşlar vardı kadroları genel idari hizmetlerdi sonra tekniker kadrosuna otomatik aldılar sınav falan olmadan şu anda da aşçı sınıfında olupda yardımcı hizmetler kadrosunda olan arkadaşlar teknisyenlik kadrosuna geçmek için uğraşıyorlar . Zaten haberi dikkatli okursanız fotoğrafrçılık ve kameramanlık bölümü mezunlarından bahsetmiyor fotoğrafçı olarak çalışanlardan bahsediyor.

Saygılar

tilsim37
Kapalı
13 Ağustos 2014 21:43

Arkadaşım yanılmıyorsam 657 sayılı devlet memurları kanununun 36 A-4 olması lazım bir derece daha eklenmesi gerekmektedir.

Kanun maddesini internete yazdığnızda çıkar

Saygılar

TEDAS1980, 10 yıl önce

Peki biz elektrik Teknikerliği diplomasini verince 2 derece neden verildi yanlış bir işlem mi uygulandi kaldıki ust öğrenim kabul edildiği halde. Itiraz etmelimiyiz

BlackChat
Aday Memur
01 Haziran 2015 17:19

[email protected]

29 May (3 gün önce)

Alıcı: bana

Meslek Yüksekokulları Çalışma Grubunun görüşü ile meslek yüksekokullarının ilgili bölümlerinden mezun olacak öğrencilere verilecek unvanlar konusu 12.09.2012 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında incelenmiş ve Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı?nın görüşü de dikkate alınarak, 2547 Sayılı Kanun?un 2880 Sayılı Kanun?la değişik 43/b maddesi uyarınca, Görsel-İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü Fotografçılık ve Kameramanlık Programcılığı ön lisans Programı mezunlarının ?Tekniker? unvanını kullanması uygun görülmüştür.

vatan0707
Aday Memur
20 Mayıs 2016 22:40

Arkadaşlar bende teknik hizmetler sınıfında teknisyenim ama mevzu bitirdiğin bölümünde teknik hizmetler sınıfında olmasıdır.Maliye bakanlığı ise görsel işitsel teknikler ve medya yapımcılığı fotoğrafçılık ve kameramanlık önlisans proğramının genel idari hizmetler(GİH) sınıfında olduğu için zam ve tazminat ödenemeyeceğine karar vermektedir.Yani kısaca bu bölümden mezun olurken Teknikersin ama hakkını talep ederken GİH sınıfinda olduğu için hakkın olan zam ve tazminatları alamazsın yani teknisyensin bu ne iştir elinde emsal kara olan varsa paylaşalim

gayrinizami
Aday Memur
11 Haziran 2018 17:03

Fotoğrafçılık ve kameramanlık ön lisans bitirdim saolsun kurumum intibakımı yapmıyor. Gih sınıfında olduğu için asabım çok bozuk 2 yıl boşuna mı okudum. Yök teknikersin diyor maliye bakanlığı olmaz diyor. Teknik hizmetler sınıfında harita tekniyeniyim hiç bir faydasını görmedim boşuna iki yıl ders çalıştım.

vatan0707, 8 yıl önce

Arkadaşlar bende teknik hizmetler sınıfında teknisyenim ama mevzu bitirdiğin bölümünde teknik hizmetler sınıfında olmasıdır.Maliye bakanlığı ise görsel işitsel teknikler ve medya yapımcılığı fotoğrafçılık ve kameramanlık önlisans proğramının genel idari hizmetler(GİH) sınıfında olduğu için zam ve tazminat ödenemeyeceğine karar vermektedir.Yani kısaca bu bölümden mezun olurken Teknikersin ama hakkını talep ederken GİH sınıfinda olduğu için hakkın olan zam ve tazminatları alamazsın yani teknisyensin bu ne iştir elinde emsal kara olan varsa paylaşalim

19 Nisan 2019 15:28

bu konuyla ilgili emsal karar varmı acaba

Toplam 35 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi