Editörler : crops35
17 Temmuz 2014 22:18

Lütfen yardım...Asalet konusunda

gelir idaresinde 1yıllık hizmetli kadrosunda memurum. bir kaç gün önce personel müdürümle konuştum asalet konusunu..bana dedi ki eğitim almadığımızdan dolayı asaletimiz 2 yılda devlet tarafından onaylanıyormuş.yönetici pozisyonundaki başkanın bu konuda yapabileceği hiç bişey yokmuş bu dogrumudur ark eğitim almadan 1 yılda asaleti onaylanan ark var mı yardımcı olurusanız eğer..cok acil

Endless16
Aday Memur
18 Temmuz 2014 00:38

Ben MEB deyim. Temel Eğitim ve Hazırlayıcı Eğitimleri aldıkran sonra bir yıl içinde kalkmıştı.

cakmakmehmet2001
Şube Müdürü
18 Temmuz 2014 11:41

arkadaşın dediği gibi bende MEB deyim. Temel Eğitim ve Hazırlayıcı Eğitimi aldım 1 yıl doldurduğun gün asalet formu doldurulup toplantı oluşturuluyor sana yemin metni hazırlanıp sana okutuyorlar ve herkes şahit denip form imzalanıyor.

asalet onaylanmadı diye kormayın. kesin onaylanır. memuriyete atandıktan sonra memurluktan atacak halleri yokya. için rahat olsun. 2 dejavantajı var biri asalet onaylanmadığı için yıllık izin kullanamıyorsun. müdür vicdanen sıkıntı yaratmayacak şekilde kafadan izin verirse olur.

2.si mevzuat gereğince tayin isteyemezsin. başka hiç birşey olmaz

ONUR ÇITIR
Şube Müdürü
26 Temmuz 2014 20:12

dezavantaj olarak nitelendirdiginiz 1 konunun yanlis oldugunu belirtmem gerekiyor.yillik izin ile asalet arasinda bir iliski yok.yillik izin hizmet yilinla ilgili.asalet 2 yilda dolsa da 1.yilin sonunda 20 gun yillik izin hakki elde edilir.657 sayili dmk da bu var.ben de aday memurum ama daha onceki hizmetimi saydirarak izin kullaniyorum.arkadasi yanlis yonlendirmemeniz icin uyarmak istedim.

osmaniye_80_01
Aday Memur
26 Temmuz 2014 21:58

adaylık eğitimi almadan adaylık kalkmaz diye biliyorum kurumun özlük veya personel işleriyle görüşün

cakmakmehmet2001
Şube Müdürü
30 Temmuz 2014 08:05

11 aylık aday memur iken asalet onaylanlanmadan bana yıllık izin kullandırmamışlardı. demekki beni köşeye almışlar. teşekkür ederim yanlışımı düzelttiğiniz için.

ONUR ÇITIR, 10 yıl önce
dezavantaj olarak nitelendirdiginiz 1 konunun yanlis oldugunu belirtmem gerekiyor.yillik izin ile asalet arasinda bir iliski yok.yillik izin hizmet yilinla ilgili.asalet 2 yilda dolsa da 1.yilin sonunda 20 gun yillik izin hakki elde edilir.657 sayili dmk da bu var.ben de aday memurum ama daha onceki hizmetimi saydirarak izin kullaniyorum.arkadasi yanlis yonlendirmemeniz icin uyarmak istedim.

ONUR ÇITIR
Şube Müdürü
31 Temmuz 2014 12:15

dediğim gibi 657 sayılı kanunda ve DPB görüşlerinde detaylıca yazıyor.11 aylık çalışan iseniz ve daha önce devlet memurluğunda geçen süreniz ya da devlet memurluğunda geçmese bile kazanılmış hak aylık derecesinde(böyle yazıyordu sanırım) değerlendirilebilecek bir hizmetiniz yok ise,size izin vermemişlerdir.ama bu aday olduğunuz için değil,en az 1 yıllık bir hizmetiniz olmadığı içindir.çoğu kurumda amirler bunu bilmiyor ve aday memur deyince psikolojik olarak hiç bir hakkı olmayan kişi akıllara geliyor onlar için.örneğin ben yedek subay olarak askerlik yapmıştım,memurluğa da başladığım gün adayken direkt 20 gün iznim olması gerekiyordu,fakat benim de bilgisizliğimden epey bekledim,daha sonra bunu söylediğimde izin olmadığını aday olduğumu söylediler.dilekçeyi yazdım.bakanlıktan da olumlu görüş geldi,paşa paşa verdiler iznimi.bilinçli olmak,takip edici ve sorgulayıcı olmak gerekiyor,yaşları kemale ermiş çoğu yönetici her şeyi bildiklerini sanıyorlar ama kendiniz araştırıp içinize sinene kadar sorun yoksa millete inanırsanız mağdur olabilirsiniz.

cakmakmehmet2001, 10 yıl önce

11 aylık aday memur iken asalet onaylanlanmadan bana yıllık izin kullandırmamışlardı. demekki beni köşeye almışlar. teşekkür ederim yanlışımı düzelttiğiniz için.

cakmakmehmet2001
Şube Müdürü
31 Temmuz 2014 17:00

tebrik ediyorum size ve bu görüşleriniz hala devam ediyor... hakkımız varsa bile hakkımızı bize vermeyi bırak okutmamaya uğraşıyorlar.

4 yıllık hizmetliyim. geçen hafta %40 özürlü raporumla vergi indirimden faydalanmak istiyorum dedim. sen zaten özürlüsün bodroda vergi kesintin yok diyor bunu söyleyen müdür ve yardımcısı. bodroyu gösteriyorum yok bu normal dedi. özlük hakkımı engellemeye çalışıyor. sonrada diyorki maaşın 1900 lira öğretmen maaşını geçiyor vergi indirimle ne işin var diyor. sinirlenip dışarı çıktım. gidip sağlık raporunu ve dilekçemi yazıp eline verdim. zar zor işleme aldırdım. böyle idarecilerle çok zor. bilmiyorsa bile kardeş gel meb'e telefon açıp soralım falan demiyorda direkt engel oluşturuyorlar.

ONUR ÇITIR, 10 yıl önce

dediğim gibi 657 sayılı kanunda ve DPB görüşlerinde detaylıca yazıyor.11 aylık çalışan iseniz ve daha önce devlet memurluğunda geçen süreniz ya da devlet memurluğunda geçmese bile kazanılmış hak aylık derecesinde(böyle yazıyordu sanırım) değerlendirilebilecek bir hizmetiniz yok ise,size izin vermemişlerdir.ama bu aday olduğunuz için değil,en az 1 yıllık bir hizmetiniz olmadığı içindir.çoğu kurumda amirler bunu bilmiyor ve aday memur deyince psikolojik olarak hiç bir hakkı olmayan kişi akıllara geliyor onlar için.örneğin ben yedek subay olarak askerlik yapmıştım,memurluğa da başladığım gün adayken direkt 20 gün iznim olması gerekiyordu,fakat benim de bilgisizliğimden epey bekledim,daha sonra bunu söylediğimde izin olmadığını aday olduğumu söylediler.dilekçeyi yazdım.bakanlıktan da olumlu görüş geldi,paşa paşa verdiler iznimi.bilinçli olmak,takip edici ve sorgulayıcı olmak gerekiyor,yaşları kemale ermiş çoğu yönetici her şeyi bildiklerini sanıyorlar ama kendiniz araştırıp içinize sinene kadar sorun yoksa millete inanırsanız mağdur olabilirsiniz.

ONUR ÇITIR
Şube Müdürü
31 Temmuz 2014 23:30

dediginiz gibi,hemen yok demek yerine,gel birlikte bakalim yorumlayalim arayalim soralim deseler sorun kalmiyor ama kendilerine yediremiyorlar bilmiyor oluslarini.Bakanliga sorsalar,bakanligin onlarin yetersiz oldugunu sanacaklarindan korkuyorlar ki bunu bana direkt dediler.onun icin zitlasmadan yaziya dokmek dogrusu oluyor.Bana "bakanliga sorarsak rezil oluruz,bunu da bilmiyor musunuz derler" dedi ilgili kisi,ben de rezil olursam ben olurum,dilekce hakkim var ve her dediginize inanmak dogru saymak zorunda degildim dedim,2 sayfa dilekce,7 sayfa ek i dosedim.mosmor oldular,cevap gelip hakkimi alinca da onlar rezil oldu.Neyse iste mevcut yapi genelde boyle.Umarim siz de hakkinizi en kisa surede alirsiniz.

cakmakmehmet2001, 10 yıl önce

tebrik ediyorum size ve bu görüşleriniz hala devam ediyor... hakkımız varsa bile hakkımızı bize vermeyi bırak okutmamaya uğraşıyorlar.

4 yıllık hizmetliyim. geçen hafta %40 özürlü raporumla vergi indirimden faydalanmak istiyorum dedim. sen zaten özürlüsün bodroda vergi kesintin yok diyor bunu söyleyen müdür ve yardımcısı. bodroyu gösteriyorum yok bu normal dedi. özlük hakkımı engellemeye çalışıyor. sonrada diyorki maaşın 1900 lira öğretmen maaşını geçiyor vergi indirimle ne işin var diyor. sinirlenip dışarı çıktım. gidip sağlık raporunu ve dilekçemi yazıp eline verdim. zar zor işleme aldırdım. böyle idarecilerle çok zor. bilmiyorsa bile kardeş gel meb'e telefon açıp soralım falan demiyorda direkt engel oluşturuyorlar.

phobos_666
Kapalı
01 Ağustos 2014 06:36

kardes korkma.bu onların problemi.meslekten atmak oyle kolay mıı.kazanılmıs hakkı bunlar mı gasp edecekler.rahhhhaaat ol

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi