Editörler : Lanet
18 Temmuz 2014 18:09

Mühür Bozmadan Sicilim Var.Memuriyete Engelmidir?

Üniversitedeyken bir hatadan ötürü kaçak elektirikten ceza aldım.Şuan sicilimde 5237 sayılı kanun 203/1 şeklinde adli sicil var.Buda mühür bozma suçu oluyor.Memuriyete girmeme engel olurmu?Yüz kızartıcı suçmudur.Adli sicilden ve arşiv kaydından sildirme şansım nedir?2012 de çıkan 6352 sayılı kanunla sicilim silinirmi? Çok teşekkürler sağolun.

odagci90
Aday Memur
18 Temmuz 2014 20:23

Hocam öncelikle geçmiş olsun, ben de üniversitedeyken benzer durumla karşılaşmıştım. Yalnız cezanda tck madde 53le ilgili bir şey yoksa sıkıntı olmaz gibime geliyor.

yakubi06
Aday Memur
19 Temmuz 2014 02:39

Çok sağol arkadaşım.Sen memursun herhalde.Sicilin varmı peki?Varsa sildirmenin bir yolu varmıdır?Ne yapabiliriz.İnsanın bukadar basit bişeyden sicili bozulurmu.Cidden yazık ya.Doğuda millet neler yapıyor gözümle gördüm şahsen.Ama biz bu kadar basit bir olaydan hayatımız kararıyor.Çok yazık.Adalet yok türkiyede gerçekten.

odagci90
Aday Memur
26 Temmuz 2014 03:00

Hocam bende hükmün açıklanmasını geri bırakılması kararı var. ama dediğim gibi eğer tck 53 ile ilgili herhangi bir madde yoksa sıkıntı olacağını sanmıyorum. Sonuçta yüz kızartıcı bir suç olmasa gerek mühür bozma olayı.

odagci90
Aday Memur
26 Temmuz 2014 03:01

Bu arada evet memurum.

yakubi06
Aday Memur
27 Temmuz 2014 16:22

Çok sağol cevabın için.Yüz kızartıcı şuç olup olmadığını araştırdım ama net bir cevap alamadım.Herşeyin hayırlısı.Umarım sende en kısa zamanda sicilini sildirirsin.

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi