Editörler : "eskiyara"Pangaea
19 Temmuz 2014 01:41

Alan değişikliği yapmış bir öğretmenin çocuğunuzun dersine girmesini ister misiniz?

Yılarca sınıf öğretmeni olarak görev yapmış bir öğretmen, bir anda ortaokul ya da lisede branş dersine giriyor. Eminim bu değişikliği yapanlar bile bunun doğru olmadığını biliyor.

Diğer taraftan üniversitede branşlardan mezun olan binlerce öğretmen adayı varken sınıf örğetmenini branş derslerine almak saçmalıktır. Burada şahsi çıkardan başka bir hesap yoktur ve sendikalarımız da -eğitim veya branş mezunu adaylar umurlarında olmadığı için- buna destek veriyor. Onlar için önemli olan üye sayılarının artması ve bunun için her yol sensikalara göre mübah sayılıyor.

susam-sokağı
Şube Müdürü
19 Temmuz 2014 20:33

hocam önce öğretmen olmayanların okulda derse girmesini engelleyelim ondan sonra alan dışında derse giren öğretmenleri eleştirelim.. bana en çok koyan bu..

Dip not: sınıfçı değilim

bomcuOnur
Aday Memur
20 Temmuz 2014 01:59

istemem ama düzeleceğini sanmam

20 Temmuz 2014 23:00

öabt sınavına girsin yeterliyse %70 yaparsa geçsin. sapla saman ayrılsın

susam-sokağı
Şube Müdürü
21 Temmuz 2014 01:13

tabii alan bilgisi sorularının okuldaki müfredatla ilişkisi de tartışılır..

gaziilkmatt2
Aday Memur
21 Temmuz 2014 12:54

hayatımda gördüğüm en saçma sey . somut örneği o sınıfcı çocuğu için bende özel mat. dersi istedi

gaziilkmatt2
Aday Memur
21 Temmuz 2014 12:55

madem alan değiştirecek kadar bilgili otursu kendi anlatsn çocuğuna . ayrıca ortaokula gönderdikleri çocuklarda meymenet yoktu zaten al buyur işte

adakızı
Genel Müdür
21 Temmuz 2014 16:25

sınıf öğretmenlerinin elinden 5. sınıf alınırken tepki gösterseydiniz keşke. ben sınıf öğretmeni olarak hep dedim ki sınıf öğretmeninden 5. sınıfı al, branş öğretmenini sınıfçının yerine derse sok ondan sonra da sınıf öğretmenini branş derslerine sok. neresinden tutsanız elinizde kalıyor. bize gönderdikleri öğrenciler de şöyle böyle diyen arkadaş senin sınıf öğretmenleriyle derdin ne?

brk2606
Memur
21 Temmuz 2014 19:04

istemem

ve ikinci sarı kart
Müsteşar Yardımcısı
22 Temmuz 2014 00:58

Binlerce sınıfçı, öğretmenlik için bekleyen branş öğretmeni adayların kadrosunu işgal etti. Şimdi tekrar bir sürü sınıfçı alınması gündemde. Nedir bu arkadaş? Madem bu kadar sınıfçı ihtiyacı olacaktı neden milletin branşına sınıfçıları geçirdin? Yazıktır ya!

Horoz Geldi
Şube Müdürü
24 Temmuz 2014 08:18

yancıyı kim ister

zaten bilinçli veliler yancı öğretmeni çocuğunun dersine girdirmez

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi