Editörler : Pangaea
20 Temmuz 2014 22:44

Kurumların Avantajları-Dezavantajları-Maaşları vs...

Arkadaşlar Kpssınavını geride bıraktık puanlarımızı aldık. Bu saatten sonra kadrolar ve kurumlar konuşulacak. Özellikle atanmış olan mühendis arkadaşlar atandıkları kurumların maaşlarını, avantajlarını, dezavantajlarını, sosyal imkanlarını, lojman,ek ödeme,mesai vs gibi durumları paylaşırlarsa kurum seçerken çok işimize yarayacaktır. Siz de bu yollardan geçtiğiniz için yardımcı olacağınız düşüncesindeyim. Tecrübeli arkadaşlar es geçmesinler lütfen.

elmariacci
Genel Müdür
20 Temmuz 2014 23:11

Civil güzel konu ben de bir eem olarak takipteyim.

qilraen
Daire Başkanı
20 Temmuz 2014 23:26

bayanlar içinde kurumların avantaj dezavantajlarını yazarsanız çok iyi olur arkadaşlar:)

20 Temmuz 2014 23:33

tcdd yazmayın üç arkadaşım var hiç biri memnun değil

hayatkisabe
Kapalı
20 Temmuz 2014 23:42

hangi konuda memnun degiller?

Civil.Müh
Müsteşar Yardımcısı
21 Temmuz 2014 00:08

Ben Tcdd çıkarsa yazmayı düşünüyordum ama. İş yükü daha fazla diyorlar diğer kurumlara göre ama maaşıda daha iyiymiş

inşmüh.Murat, 10 yıl önce

tcdd yazmayın üç arkadaşım var hiç biri memnun değil

elmariacci
Genel Müdür
21 Temmuz 2014 00:54

Ben de EÜAŞ yazmayı düşünüyorum ama özelleştirilecek bu gidişle hepsi.Düzenimi kurduktan sonra başka bir yere gitmek istemem.

Özellikle EÜAŞ, TEİAŞ ve TCDD'de çalışan eem'ciler kurumlardan memnun mu ?

Archilal
Memur
21 Temmuz 2014 01:18

Güzel konu, ben de araştırıyordum..

Kit maaşları bakanlık maaşlarından 300-400 tl daha fazla. Örneğin: tmo da bir mimar 3400 alırken çşb de 3000 tl alıyor.

21 Temmuz 2014 11:23

devlette "şu kurum bayanlar için daha iyidir" diyebileceğimiz bir kıstas yok. Devlette bayansan zaten zor ve illa erkek isteyen işlere vermezler zaten seni. Çok zor durumda bile başka yerden birini bulup gönderirler. En cani müdür bile bir bayana eziyet edecek kadar cani değildir (örneklerini yaşadım) onun için tercih yaparken rahat ol.

qilraen, 10 yıl önce

bayanlar içinde kurumların avantaj dezavantajlarını yazarsanız çok iyi olur arkadaşlar:)

Civil.Müh
Müsteşar Yardımcısı
21 Temmuz 2014 12:06

Çalıştığı kurumları anlatacak arkadaşlar yok mu? HELP :)

beyazguc
Memur
21 Temmuz 2014 12:18

herkes işinde gücünde, memurlar işten başını kaldıramıyor ;)

Civil.Müh
Müsteşar Yardımcısı
21 Temmuz 2014 12:27

Galiba :) gerçi başlığı dün açmıştım ama dün de fazla mesai yapmışlardır ondan yazmamışlardır belki :)

beyazguc, 10 yıl önce

herkes işinde gücünde, memurlar işten başını kaldıramıyor ;)

qilraen
Daire Başkanı
21 Temmuz 2014 12:58

teşekkür ederim hocam

şehr-i hüzün, 10 yıl önce

devlette "şu kurum bayanlar için daha iyidir" diyebileceğimiz bir kıstas yok. Devlette bayansan zaten zor ve illa erkek isteyen işlere vermezler zaten seni. Çok zor durumda bile başka yerden birini bulup gönderirler. En cani müdür bile bir bayana eziyet edecek kadar cani değildir (örneklerini yaşadım) onun için tercih yaparken rahat ol.

21 Temmuz 2014 13:31

bana sormak istediğiniz bir soru varsa sorun.

yasinmir
Şef
21 Temmuz 2014 13:37

EÜAŞ bünyesindeki Termik Santrallerin özelleştirilmesi düşünülmektedir. Şu an Tunçbilek, Orhaneli ve Soma Termik Santrallerinin özelleştirilmesi gündemde. Özelleştirildiğinde haklarınız kaybolmayacak ama kurulu düzeniniz tabiki değişecek. EÜAŞ Genel Müdürlüğünü tavsiye ederim çalışma ortamı güzeldir, ücretsiz servisi vardır, fazla mesai yoktur, çalışma saatleri: 08:30-17:30. Taşra teşkilatlarımızda bulunan Santrallerimiz daha çok şehir dışında konumlanmıştır. Bu yüzden büyük şehirlerde yaşamaya alışkın arkadaşlar biraz sıkıntı çekebilirler.

elmariacci, 10 yıl önce

Ben de EÜAŞ yazmayı düşünüyorum ama özelleştirilecek bu gidişle hepsi.Düzenimi kurduktan sonra başka bir yere gitmek istemem.

Özellikle EÜAŞ, TEİAŞ ve TCDD'de çalışan eem'ciler kurumlardan memnun mu ?

Civil.Müh
Müsteşar Yardımcısı
21 Temmuz 2014 13:46

Hocam hangi kurumdasınız. Maaşınız, sosyal yardımlarınız vs ne durumda. İş yükü nasıl lojman falan var mı?

bana sormak istediğiniz bir soru varsa sorun.

21 Temmuz 2014 13:58

1- Bir bakanlığın taşra teşkilatında makina mühendisiyim.

2- 8 yıllık memurum maaş:3100 tl+ üç aydabir arazi 435 tl+kıyafet yardımı yıllık 120 tl+ dış görev günlüğü 30 tl. banka promosyonunda yazimmi (3 yıllık 900 tl)

3-sosyal yardım sosyal devletin bitmesiyle bitti. sosyal yardımdan kasteddiğin ney ? yaz kampımı mesela;;; boşver antalyada otele git daha iyi. Yemekhane hergün aynı yerde yiyip neyapacan? servis var ama kalıcı değil bazen koymuyorlar servis. Mühendis adamsın al güzel bi araba git gel.

lojman var ama uzakta ....yerse git kal. lojmana öyle çok özenmeyin. dezavantajlarıda var mesela bakımsızdır lambası yanmaz suyu akmaz işte kapısı kırıktır. vs. hayat boyu kalmak zordur.

4-iş yükü yeri gelir çok yoğun yeri gelir internette geyik yap. ama eskisi gibi salla başını al maaşını pek yok müdürler artık herkesi takip ediyor stresli biraz gelirseniz görürürsünüz

başka....

Civil.Müh, 10 yıl önce

Hocam hangi kurumdasınız. Maaşınız, sosyal yardımlarınız vs ne durumda. İş yükü nasıl lojman falan var mı?

Civil.Müh
Müsteşar Yardımcısı
21 Temmuz 2014 14:19

Hım sağolun hocam bilgiler için. Lojmanı şu sebepten soruyorum, yeni mezunum kirada kalmaktansa birkaç yıl idare etmek iyi olur die düşünüyorum. Servise ihtiyacım olmayacak zaten. Peki bakanlık dışında kitler hakkında ne düşünüyorsunuz ya da belediyeler? maaşları daha iyi duydum ama kitler hakkında maaş dışında olumlu birşeyde duymadım. Tcdd muhtemel kurumlar arasından öne çıkanlardan biri mesela.

2- 8 yıllık memurum maaş:3100 tl+ üç aydabir arazi 435 tl+kıyafet yardımı yıllık 120 tl+ dış görev günlüğü 30 tl. banka promosyonunda yazimmi (3 yıllık 900 tl)

3-sosyal yardım sosyal devletin bitmesiyle bitti. sosyal yardımdan kasteddiğin ney ? yaz kampımı mesela;;; boşver antalyada otele git daha iyi. Yemekhane hergün aynı yerde yiyip neyapacan? servis var ama kalıcı değil bazen koymuyorlar servis. Mühendis adamsın al güzel bi araba git gel.

lojman var ama uzakta ....yerse git kal. lojmana öyle çok özenmeyin. dezavantajlarıda var mesela bakımsızdır lambası yanmaz suyu akmaz işte kapısı kırıktır. vs. hayat boyu kalmak zordur.

4-iş yükü yeri gelir çok yoğun yeri gelir internette geyik yap. ama eskisi gibi salla başını al maaşını pek yok müdürler artık herkesi takip ediyor stresli biraz gelirseniz görürürsünüz

başka....

Archilal
Memur
21 Temmuz 2014 14:41

Merkezde de lojman hakkı var mı? Yoksa sadece taşra için mi geçerli? Mimarlar için de bahsettiğiniz ek gelirler -arazi gibi- geçerli mi, bilginiz var mı?

Civil.müh kitlerde duyumlarıma göre hiyerarşi dar olduğu için emirler daha sert geliyormuş. Bir de Kitleri tercih ederken alanınızda hizmet verenleri tercih edin diyorlar, hele bir de kurumda tekseniz iş tanımı çok geniş oluyormuş örneğin mimarsanız hem elektrik hem mekanik hem de statik projelerin hepsini yapabileceğinizi bekliyor, üzerine bir de paintte 3d sunum istiyorlarmış :/

başka....

Civil.Müh
Müsteşar Yardımcısı
21 Temmuz 2014 14:44

Hım ozaman kitlerden sadece bir ikisi kaldı inşaata. Ya yazacak kurum bulamıyom arkadaş. DSİ,KGM iyiydi bizim bölümde onuda mülakata soktular, yazacak bölüm yok :(

TCDD hakkında bilgisi olan var mı? Bi bunla ünv,belediye kaldı sanırım

Archilal, 10 yıl önce

Merkezde de lojman hakkı var mı? Yoksa sadece taşra için mi geçerli? Mimarlar için de bahsettiğiniz ek gelirler -arazi gibi- geçerli mi, bilginiz var mı?

Civil.müh kitlerde duyumlarıma göre hiyerarşi dar olduğu için emirler daha sert geliyormuş. Bir de Kitleri tercih ederken alanınızda hizmet verenleri tercih edin diyorlar, hele bir de kurumda tekseniz iş tanımı çok geniş oluyormuş örneğin mimarsanız hem elektrik hem mekanik hem de statik projelerin hepsini yapabileceğinizi bekliyor, üzerine bir de paintte 3d sunum istiyorlarmış :/

21 Temmuz 2014 15:45

İl özel idareleri güzeldi ama kapandı, belediyeler fena değil ama biraz siyasi yerler olabilir. Birde çok projeler vardır yoğun olursunuz,

Çok büyük kurumlarda (tdcc,dsi,kgm) hangi kısımda çalıştığınız önemli güzel kısımlarda var kötü kısımlarda, rahat olan bölge müdrülükleri var zor olanda.

Toplam 253 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi