Editörler : Lanet
23 Temmuz 2014 15:49

Öğretmenliğe geçişte muvafakatla ilgili bir soru.

Kıymetli arkadaşlar! Öğretmenliğe alan teşkil eden bir bölümden mezun oldum ve şuan formasyon alma sürecindeyim.Şubat atamalarında büyük bi ihtimal ile atamam gerçekleşecek. Bununla ilgili olarak:

1-Muafakat konusunda bir engellemeyle karşılaşırmıyım? Karşılaşırsam sorunu en kısa bir şekilde nasıl çözebilirim?

2-Muafakatı isteme-müracaat etme ilçe müdürlüğünemi il müdürlüğünemi yapılır?

3-Muafakatımın onaylanması ne kadar sürer?

Tşk eder hayırlı kandiller dilerim.

05 Ağustos 2014 11:34

sevgili arkadaşım. o kadar yanlış ve eksik bir soru sormuşun ki hiç kimse cevap vermez. senin ataman olmamış.olduğunu varsayalım.

muvaffakat ne demek. bağlı bulunduğun bir kurumdan başka bir kurum meslek ünvan a geçiş için bağlı bulunduğu kurum amiri ve gideceğin kurum amirinin karşılıklı olarak onay vermesi demektir.

sen daha atanmamışın.

atansan nereye atanacaksın.

öğretmen olarak mı atanacaksın.

öğretmen olarak atansan nereye geçeceksin. geçeceğin yerde belli varsayalım. senin asaletin onaylanmadan nereye gidiyorsun....................

yani hayali bir olaydan bahsediyorsun şua an.

musab-ümeyr
Memur
05 Ağustos 2014 14:38

Cevap verdiğin için tşk ederim ancak sorduğum soruyla alakalı hiçbir malumatın yok.Anlamadan cevap vermişsin.

1.Aday memur değilim,9 yıllık memurum.

2.Kpss vs sınavlara girerek öğretmen olarak atanmak için gerekli şartları taşımaktayım

3.Ben bürokrasi işlerini soruyorum.

06 Ağustos 2014 14:54

memur olduğunu yazmamışın ,kpss den mi atanacaksın ,^%3 kontenjandan mı atanacaksın yazmamışın ,formsayon alıyorum atanırsam nasıl bir yol izlemeliyim demişin. burdan çıkan anlam ilk atama öğretmen olacağım. her neyse . bir yanlış anlaşılma olmuş. ilçedeysen kurumuna şu tarihte atandım gitmek istiyorum dilekçe vereceksin. kurumun onay verdikten sonra il müdürlüğüne gönderir evrakını. il müdürlüğü bağlı bulunduğun bakanlığa . ordan da meb bakanlıüğına gidecek evrak. yaklaşık 1 ay sürer. muvaffakatta genel anlamda sorun çıkmaz. çıksa da yasal hakkın çok fazla zaten. ama senin ki öğretmenlik geçiş felan değil kurumalar arası atama ya girer. nereye gidersen git kurumlar arası atama ve nakil yönetmeliği ne bakacaksın.

19 Ağustos 2014 09:11

peki aday memurken yeni kpss puanıyla yapılan öğretmen atamasında da atanmışsak muvaffakat alabiliyor muyuz?

mustafaonurr, 10 yıl önce

memur olduğunu yazmamışın ,kpss den mi atanacaksın ,^%3 kontenjandan mı atanacaksın yazmamışın ,formsayon alıyorum atanırsam nasıl bir yol izlemeliyim demişin. burdan çıkan anlam ilk atama öğretmen olacağım. her neyse . bir yanlış anlaşılma olmuş. ilçedeysen kurumuna şu tarihte atandım gitmek istiyorum dilekçe vereceksin. kurumun onay verdikten sonra il müdürlüğüne gönderir evrakını. il müdürlüğü bağlı bulunduğun bakanlığa . ordan da meb bakanlıüğına gidecek evrak. yaklaşık 1 ay sürer. muvaffakatta genel anlamda sorun çıkmaz. çıksa da yasal hakkın çok fazla zaten. ama senin ki öğretmenlik geçiş felan değil kurumalar arası atama ya girer. nereye gidersen git kurumlar arası atama ve nakil yönetmeliği ne bakacaksın.

19 Ağustos 2014 10:25

Arkadaşım sen soruya yanlış yerden başlıyorsun.Eğer sen kpss ile öğretmenliği kazanmışsan bu öğretmenliğe atandığın anlamına gelmez.Kazandığın anlamına gelir.Yani kurumlar arası geçişe girmiyor bu.Prosedür olarak bulunduğun kurumdan muvaffakat alacaksın.Aday memur iken başka bir kuruma geçemezsin diye bir ibare yok yönetmelik ve kanun da ama kurum amirine bağlı .Kuurm amirin onay verirse geçebilirsin.eğer kurumlar arası geçiş olsaydı .ok zor derdim. aday memurken başka kurum almaz senin kurumunda kolay kolay göndermez derdim. ama bunda bile asla olmaz diye birşey yok. herşey kişisel ilişkilerine bakar. ama tekrar ediyorum. aday memurken öğretmenlik görevini yer,ne getirmeye hak kazanman öğretmenliğe atanman ve kurumlar arası geçiş yapman anlamına gelmez.

musab-ümeyr
Memur
25 Ağustos 2014 08:38

Mustafa bey cevaplarınız için tşk ederim.Sanıyorum yine yanlış anlaşılma var.(benim açık olarak ifade etmediğimden dolayı)

1:Ben ilk atamayla atanacağım.Kurumlar arası geçiş değil.Kpss ye girdim,formasyon aldım,atanacak puanı elde ettim.

2:Tercih zamanı geldiğinde meb tercihleri onaylamak için kurumdan muvafakat istiyor.Yoksa onaylamıyor.Benim birkaç günde muvafakatı almam lazım.

3:İlçe müdürünün onayıyla kaymakam veriyor diyorlar ama bunu teyit edemedim.

tşk ederim.

25 Ağustos 2014 10:35

Kaymakamın onayı yeterlidir. Fakat bazı illerde vali benim onayım olmadan herhangi bir atama gerçekleştirmeyin diyebilir kaymakamlara. Örn benim görev yaptığım ilçelerde atamalar da sadece kaymakam onayıo yetmiyor. Vali bey benim onayım olmadan hiçbir atamayı imzalamayacaksınız demiş kaykamalara.onlarda imzalamıyorlar. ama bu durum binde bir.

egefe20
Genel Müdür
13 Eylül 2014 22:01

Hocam merhabalar.. Aynı durumdayız. Ben de aynı yolları yakın zamanda geçtim.. Halen atanamamış olsam da araştırdım.

1) Muvafakat konusunda sıkıntı olup olmadıgını kimse garanti edemez.. Tavsiyem kaymakam ile mutlaka bu konuyu görüşün durumunuzu izah edin uygun bir dille.. Eminim size engel olmayacaktır.

2) Muvafakat için İl'de iseniz Vali verecektir. İlçede ise kaymakam yeterlidir.

3)Muvafakat belgesi milli eğitimin hazır dosyalarında var zaten. içeriğini siz doldurursunuz imzayı amir atar.

15 Eylül 2014 10:39

arkadaşlar görev yaptığı kurum içişleri bak mı kaymakamlık mı olacak

egefe20
Genel Müdür
16 Eylül 2014 09:32

Kaymakamlık olucak hocam.. Bakanlık değil.

19 Eylül 2014 15:29

çok teşekkürler bende öle yapmıştım ama tedirgindim :))

egefe20, 10 yıl önce

Kaymakamlık olucak hocam.. Bakanlık değil.

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi