Editörler : crops35
25 Temmuz 2014 17:24

Bilgi İşlem Teknik Servistekiler Asıl işcimi

Bilgisayar teknik serviste çalşıyorum asıl işmidir değilmidir?

belediyeli
Şef
25 Temmuz 2014 22:31

bilgi işlem asıl iştir. kurumların bilgi güvenliği önemlidir. yardımcı elemana yaptırılamaz normalde. bununla ilgili sayıştaydan belediyelere hersene yazı gelir. ama tekniker teknisyen veya mühendis olmak gerekebilir.

blueline46
Memur
25 Ağustos 2014 11:33

Peki bizim işler teknoloji ve uzmanlık gerektiren işlere girermi

belediyeli
Şef
25 Ağustos 2014 16:36

hayır, ismine bakıp aldanmayın. temizlik işide yemekçilikde o tanıma uyuyor. teknolojiden kasıt bilgi işlem veya teknik değil.

blueline46, 10 yıl önce

Peki bizim işler teknoloji ve uzmanlık gerektiren işlere girermi

15 Eylül 2014 12:04

Mantığa bakarsak bilgi işlem asıl iş olmalı, hastane için konuşuyorum, çünkü hasta bilgileri personel bilgileri, malzeme bilgileri özel bir firmanın eline bırakılmamalı. tabi büyüklerimiz daha iyi bilir....

blueline46
Memur
16 Eylül 2014 10:39

Arkadaşlar Hangi işlerin Asıl iş olacağı ne zaman belli olacak bilgisi olan varmı

mirza4941
Aday Memur
16 Eylül 2014 11:52

bakanlar kurulunda ekim ayı içerinde belli olacak

mehtap.pp
Memur
19 Eylül 2014 13:22

Asıl işi ve işçisi rejide çalışanlar ve programcısı habercisi spkeri kameramanı Asıl işiçisidir. B

adalet_portal
Şube Müdürü
19 Eylül 2014 14:20

Kurumlar hizmet alımlarına yönelik yazıları yayınlamaya başladı, sağlık bakanlığının anasayfada yayınladığı yazının bir paragrafı şöyle ''

Personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımı ihaleleri çerçevesinde çalıştırılan personelin ihale ve sözleşme konusu iş dışında başka bir işte çalıştırılamayacağı ve görevlendirilemeyeceği hükme bağlanmıştır. Aksine hareket edenler hakkında da ağır cezai müeyyideler getirilmiştir.

Bu nedenle personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımlarına ilişkin ihale dokümanlarının ihtiyaç duyulan tüm alanlar dikkate alınarak belirlenmesi ve işçilerin ihale dokümanlarında belirtilen işler dışında çalıştırılamaması önem arz etmektedir.

Yeni sözleşme tarihi geliyor, şu belirsizlik giderilmez de kısa zamanda bir düzenleme yapılmazsa vay halimize, asıl işte çalışanlarımız için hemen birşeyler yapılmalı, yoksa durum ortada....

Iletisim
Daire Başkanı
22 Eylül 2014 00:02

Ben yazı işlerindeyim büromda hem kadrolu işçi hem de memur çalışıyor ama SÖZLEŞME İMZALATACAKLAR:

Iletisim
Daire Başkanı
22 Eylül 2014 00:03

onda da kadro i̇stemeden çalişacağim i̇stedi̇ği̇m an i̇ş akdi̇m fesh edi̇lebi̇li̇r dedirtecekler zorla!

Iletisim
Daire Başkanı
22 Eylül 2014 00:04

Devlet asıl bu şark kurnazliği uygulayacak beledi̇yelere çare bulsun yasa çıkarmak yerine!

blueline46
Memur
23 Eylül 2014 16:35

Arkadaşlar ben olayı hala anlamadım, asıl işci statüsü verilince: yine şirketle sözleşme yapıp, asil işci hakları verilecek. yoksa direk kurumlamı sözleşme yapılacak, ben anlamadım bu işi.bide muaza konu olmuş diyorlar bu muaza alanlarmı yoksa direk o durumda olanlaramı kadro verilecek bunu biri açıklarsa sevinirim...(Tabi Kadro verilirse)

asim75
Şef
23 Eylül 2014 16:56

Ne olacağı belli değil ki bilgilendirsin biri sizi. Bekleyeceksiniz bakanlar kurulunun konuyu görüşmesini ve ikinci torbayı çıkartmasını.

konya-kpss
Aday Memur
23 Eylül 2014 18:16

ya kadro ya tazminat diyor bakan bence işten çıkarcaklar mahkeme karaqrı olmayanı

blueline46
Memur
30 Eylül 2014 11:15

Arkadaşlar inşallah yine bizim yasa ertelenmez şu ışıd yüzüne

blueline46
Memur
15 Ekim 2014 16:27

Arkadaşlar Ne oldu Bizim yasa Yine Hayal kırıklıgımı Bekle Bekle Bıktık Artık Ne oldugumuzu bilelimde bizde ona göre davranıp fazla düşünmeden işimize bakalım

blueline46
Memur
30 Ekim 2014 16:10

Devletin bizi uyutma politikası devam ediyor Biz koyun olursan güden çok olur

loneliness80
Daire Başkanı
31 Mayıs 2015 13:44

Prof. Dr. Cem KILIÇ (Sosyal Güvenlik Uzmanı) tv programında kendisine yöneltilen soruda kamuda bilgi işlem personeli teknik uzmanlık gerektiren iş olduğu için asıl iş değildir cevabını vermiştir .. Bilginize.

01 Haziran 2015 10:08

Böyle düşünülmesi gerçektende saçma, bu kapsamın içine herşey dahil edilebilir.

blueline46
Memur
01 Haziran 2015 12:04

Arkadaşlar yokmu bakanlıkta tanıdıgınız asıl işler yardımcı işler hangisi yada kimse sorma ihtiyacı hissetmiyor mu türk-iş başkanına asıl işler hangisi diye ağızlarda bir asıl iş dedikosu var gidiyor ama hangisi

Toplam 23 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi