Editörler : Pangaea
26 Temmuz 2014 22:22

Merkezi atama için tüm mühendisler buraya

Arkadaşlar,sevgili dostlar,meslektaşlarım;

Bıldıgınız üzere,önce KGM,sonra OGM ve DSI,şımdı de BELEDIYELER merkezi atamadan çıkarıldı.Malesef ama malesef ülkemız şartlarında mülakat demek torpıl demeye eşdeğer nıtelıkte.Bu yüzden biz mühendısleer olarak bu duruma tepkı göstermek,elımızden gelenı yapmak zorundayız aksı halde buna engel olamazsak üzülerek belırtıoyrum kı torpıl ile birçoklarımızın hakkı gaspedılecek.

Fakat görüyorum ki tepkısız kalıyoruz,birlık olamıyoruz,ya da sadece kendımızı düşünuyruz.Hatta bu sıstem bazılarımızın ışıne gelıyor ve torpıl umıtlerı beslıyoruz.Torpıl yapmayı yaptırmayı düşünen arkadaşlara KUL HAKKI dıyorum.Bu türlü düşünen arkadaşlar hepımızın çevresınde oldugu gıbı benım çevremdede var.Fakat bunu okuyan herkes bılsınkı bu arkadaşarın ölene dek boğazlarından geçecek her lokma,çocuklarına yedıdıklerı her lokma haram olacak haram.Eğer azıcık haram helal ölüçümüz var ıse mülakatlara torpıl bularak gırmeye çalısmayalım..

Tepkısız kalan arkadaşlara Haksızlık karsısında susan dılsız seytandır demek ıstıyorum.Ayrıca bu sizin hakkınız,hakkınızı kımseye yedırtmeyınnnnnnnnn.Hakkınıza sahıp olmaya çalısınnnnn.

Sımdı bazıları çıkıp benım kendı derdıme düştüğümüde ıdda edecektır bılıyorum.O tür aradaşlara su kadarını sölemek ısterım kı benım ıçın torpıl şu an o kadar kolaykı tahmın edemezsınız,ben suan elımdekı ımkanları elımın tersı ıle ıtıp burada çırpınıyorsam herkes çırpınacak arkadaşlar.Hakkımızı koruyacağız,bunun AKPsı,MHPsı,CHPsı yok..

Tepkımızı ortya koyabılmenın ilk adımı olarak bu başlık altında bi kalabalık olmalıyız.

Sonra memurlat.nete konuyla alaklı baskı yaparak haber yaptırmalıyız.

Haberımız yapıldıktan sonra Twıtter ve Facebook ıle yakından alakalı ıkı arkadaşımızın önderlıgınde bu ıkı sosyal medya alanında birlıkte hareket etmelıyız..

Bu esnalarda mühendıs odaları ıle konuya vakıf olan tecrbelı mühendıs lerımız görüşerek basın açıklamaları yaptırmalıyız.

Biz elımızden gelenı yaptıktan sonra işte o zaman hakkımızda hayırlısı dıyebilir,olmazsa da elımızden gelenı yapmıs olmanın rahatlıgını yasayabiliriz..

Haydı tüm mühendıs arkadaşlar lütfen duyarsız kalmayın....

beyazguc
Memur
26 Temmuz 2014 22:27

+1

sogmun25
Aday Memur
26 Temmuz 2014 22:30

okuyan her arkadaş yorum bırakmadan geçmesınn

sussskunn21
Aday Memur
26 Temmuz 2014 22:33

Bu kadar zekanın birarada olup da iş başaramadığı tek bilim mühendislik.... Yeter artık buna bir dur diyelim

hıhor
Aday Memur
26 Temmuz 2014 22:34

Arkadaslar il ozel idare kpssden ciktimi ama kaldirilan yonetmelik kurumun kendi içindeki sinavindan bahsediyor bu konuya bi aciklik getirelim

sogmun25, 10 yıl önce

okuyan her arkadaş yorum bırakmadan geçmesınn

sogmun25
Aday Memur
26 Temmuz 2014 22:42

il özel idarelerıde merkezi alımdan çıktı fakat kurumun yenı sıstemı nasıl olacak henuz tam anlasılmıs bi durum yok..Bi iki gün ıçınde daha sağlıklı bilgi edınebiliriz.Fakat kgm,ogm ve dsı de sözlü mulakat olugu kesın..

hıhor, 10 yıl önce

Arkadaslar il ozel idare kpssden ciktimi ama kaldirilan yonetmelik kurumun kendi içindeki sinavindan bahsediyor bu konuya bi aciklik getirelim

sogmun25
Aday Memur
26 Temmuz 2014 22:43

kesınlıkle katılıyorumm kardeşım birlik olabılırsek başarılıda olabılırız..

sussskunn21, 10 yıl önce
Bu kadar zekanın birarada olup da iş başaramadığı tek bilim mühendislik.... Yeter artık buna bir dur diyelim

hıhor
Aday Memur
26 Temmuz 2014 22:45

Kardes tam acik ve net sekilde ciktigi yazmiyor ama 1986 yilinda yapilan bir yonetmenligin kaldirildigini soyluyor kaldirilan yonetmrligi okudunuzmu

sogmun25, 10 yıl önce

il özel idarelerıde merkezi alımdan çıktı fakat kurumun yenı sıstemı nasıl olacak henuz tam anlasılmıs bi durum yok..Bi iki gün ıçınde daha sağlıklı bilgi edınebiliriz.Fakat kgm,ogm ve dsı de sözlü mulakat olugu kesın..

sogmun25
Aday Memur
26 Temmuz 2014 22:46

adres verebılırmısın

hıhor, 10 yıl önce

Kardes tam acik ve net sekilde ciktigi yazmiyor ama 1986 yilinda yapilan bir yonetmenligin kaldirildigini soyluyor kaldirilan yonetmrligi okudunuzmu

sogmun25
Aday Memur
26 Temmuz 2014 22:50

+1

26 Temmuz 2014 22:52

ben merkezi atama ile atandım çok şükür ama 8 sene uğraştıktan sonra, torpillilere yer açılmasaydı belki 5 yıl önce atanacaktım.o nedenle bu gayretleri sonuna kadar destekliyorum.

hıhor
Aday Memur
26 Temmuz 2014 22:52

http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=7.5.4680&MevzuatIliski=0&sourceXmlSearch= kardes kaldirilan mevzuat burda oku yorumla bekliyorum

sogmun25, 10 yıl önce

adres verebılırmısın

sogmun25
Aday Memur
26 Temmuz 2014 22:54

helal abiciğim canın yerımmm:)

açlıktankudurmuş, 10 yıl önce

ben merkezi atama ile atandım çok şükür ama 8 sene uğraştıktan sonra, torpillilere yer açılmasaydı belki 5 yıl önce atanacaktım.o nedenle bu gayretleri sonuna kadar destekliyorum.

sogmun25
Aday Memur
26 Temmuz 2014 23:02

anladıgım kadarıyla yazılı sınav yapılacak ve bu sınav tıpkı kpss gibi g.y g.k ıçerdıgı gıbı meslekı konularda içerek..pekı anlamadıgım kpss yı hiç sallamıyacaklar bunlar herhalde?

sözlü mülakattan ıyıdır yıne..

hıhor, 10 yıl önce

http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=7.5.4680&MevzuatIliski=0&sourceXmlSearch= kardes kaldirilan mevzuat burda oku yorumla bekliyorum

hıhor
Aday Memur
26 Temmuz 2014 23:04

Ya dostum o okudugun sey kaldirildi sinav yapmicak eskiden oyle bi yontemi varmis o kaldırılmış

sogmun25, 10 yıl önce

anladıgım kadarıyla yazılı sınav yapılacak ve bu sınav tıpkı kpss gibi g.y g.k ıçerdıgı gıbı meslekı konularda içerek..pekı anlamadıgım kpss yı hiç sallamıyacaklar bunlar herhalde?

sözlü mülakattan ıyıdır yıne..

sogmun25
Aday Memur
26 Temmuz 2014 23:08

pardon..ıyıde özel ıdareler ne zaman burada belırtıldıgı gıbı alım yaptı?bunun kaldırılması ne anlama gelıyor anlayamadım

hıhor, 10 yıl önce

Ya dostum o okudugun sey kaldirildi sinav yapmicak eskiden oyle bi yontemi varmis o kaldırılmış

sogmun25
Aday Memur
26 Temmuz 2014 23:11

tam olarak anlasılamayan bi durum var..arayıp sormak lazım bundan sonra nasıl alıcaksınız dıye.kaldırılanı anladıkda yerıne gelenı anlayamaıdk

hıhor
Aday Memur
26 Temmuz 2014 23:13

Kardes dikkat edersen o yonetmelik 1987 yilinda cikmis yani ozamanlar yapiliyorsa bilemem iste bu kaldırılmış ama merkezi alimdan çıkmadı yani bence 1987 1999 yillari arasinda oyle eleman aliyordu

sogmun25, 10 yıl önce

pardon..ıyıde özel ıdareler ne zaman burada belırtıldıgı gıbı alım yaptı?bunun kaldırılması ne anlama gelıyor anlayamadım

hıhor
Aday Memur
26 Temmuz 2014 23:14

Evet aynen yani bu isin aslini ogrenmek lazim cok yanlis anlasildi

sogmun25, 10 yıl önce

tam olarak anlasılamayan bi durum var..arayıp sormak lazım bundan sonra nasıl alıcaksınız dıye.kaldırılanı anladıkda yerıne gelenı anlayamaıdk

drogbari
Aday Memur
26 Temmuz 2014 23:19

Bugüne kadar 2 kere torpil ayağıma geldi ama ALLAH'a hamdolsun ki ikisinide elimin tersiyle ittim, bu yüzden muhtemelen atanamayacak olmama rağmen vicdanım raprahat...

Eminim bazı arkadaşlar bunu görüp "vay enayi! bu devirde uyanık olacan" diyorlardır ancak torpil HER ZAMAN var olmuş birşey. Bu devirde ortaya çıkmış birşey değil ayrıca bir günahı işleyenlerin çok olması o günahın makul olduğu anlamına GELMEZ!!!

Son olarak şunu söyleyeyim: Bu mesaj kesinlikle torpil yapmamanız için sizi ikna yada yalvarma mesajı değil beyler. Demek istediğim şu ki ben torpil yapmadım ve ölene kadarda yapmayacağıma şerefim üzerine yemin ederim. Ama yapana da hakkım sonuna kadar haram zehir olsun. Bunu yapan şunu iyi bilsin ki mahşerde iki elim onun yakasındadır... Şimdi sinek vızırtısı gibi geliyor bu sözler ama (hepinizden özür diliyorum) k..ınıza pamuk tıkadıkları gün ne demek istediğimi çok iyi anlarsınız...

sogmun25
Aday Memur
26 Temmuz 2014 23:22

kurum ısmıde ver olayı somutlaşırda bazılarına masal gelmesın kardeşım..herkes senın gıbı olsa biz bugün burda bunları konusuyor olmazdık.

drogbari, 10 yıl önce

Bugüne kadar 2 kere torpil ayağıma geldi ama ALLAH'a hamdolsun ki ikisinide elimin tersiyle ittim, bu yüzden muhtemelen atanamayacak olmama rağmen vicdanım raprahat...

Eminim bazı arkadaşlar bunu görüp "vay enayi! bu devirde uyanık olacan" diyorlardır ancak torpil HER ZAMAN var olmuş birşey. Bu devirde ortaya çıkmış birşey değil ayrıca bir günahı işleyenlerin çok olması o günahın makul olduğu anlamına GELMEZ!!!

Son olarak şunu söyleyeyim: Bu mesaj kesinlikle torpil yapmamanız için sizi ikna yada yalvarma mesajı değil beyler. Demek istediğim şu ki ben torpil yapmadım ve ölene kadarda yapmayacağıma şerefim üzerine yemin ederim. Ama yapana da hakkım sonuna kadar haram zehir olsun. Bunu yapan şunu iyi bilsin ki mahşerde iki elim onun yakasındadır... Şimdi sinek vızırtısı gibi geliyor bu sözler ama (hepinizden özür diliyorum) k..ınıza pamuk tıkadıkları gün ne demek istediğimi çok iyi anlarsınız...

Toplam 257 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi