Editörler : E.Kayı Han

27 Temmuz 2014 15:39

bayram vaazi

değerli hocalarım sabah namazından sonraki süre uzun tamamında vaaz verince vaaz çok uzun oluyor. sizin yaptığınız usül nasıl paylaşır mısınız

ayrıca bayramda hangi konuları anlatmak uygun olur.

SevkiSevilesin
Müsteşar Yardımcısı
27 Temmuz 2014 15:42

Hocam o kadar uzun süre vaaz seni yorar cemaati sıkar.

Benim burada sabah namazından sonra cemaat dağılıyor.

Bayram namazından 40 dakika önce sela verip 30 dakika önce vaaza başlıyorum.

Vakti girdiğinde bayram namazını tarifini yapıp namaza geçiyorum.

Hafiz592308
Memur
27 Temmuz 2014 15:45

selamün aleyküm namazdan sonra yasini serif ve  peygamberin dilinden ve kurandan dua ayetleri okuyup sonra vaaza geçilebilir ben bu şekilde yapıyorum

SevkiSevilesin
Müsteşar Yardımcısı
27 Temmuz 2014 15:51

Bu vesile ile tüm hocalarımın bayramını tebrik eder;islam ümmetinin yeniden dirilişine vesile olmasını yüce rabbimden niyaz ederim.

ÖZTÜRK Musa
Kapalı
27 Temmuz 2014 18:32

sabah namazından sonra cemaat dağılsa sizin yol cok güzel ama cemaat dağılmıor. kuran okuyabilecek kimse yok hem kuran hem vaaz 1 saatten fazla sürüyor ses falan da kalmıyor haliyle.

SevkiSevilesin, 10 yıl önce

Hocam o kadar uzun süre vaaz seni yorar cemaati sıkar.

Benim burada sabah namazından sonra cemaat dağılıyor.

Bayram namazından 40 dakika önce sela verip 30 dakika önce vaaza başlıyorum.

Vakti girdiğinde bayram namazını tarifini yapıp namaza geçiyorum.

SevkiSevilesin
Müsteşar Yardımcısı
27 Temmuz 2014 19:06

Hocam cemaat kalsın siz gidin.

Çünkü sonrasında namaz ve hutbeyi,ardından da duayı düşünürseniz sesiniz dayanmaz.

Benim gibi yapınız derim.

ÖZTÜRK Musa, 10 yıl önce

sabah namazından sonra cemaat dağılsa sizin yol cok güzel ama cemaat dağılmıor. kuran okuyabilecek kimse yok hem kuran hem vaaz 1 saatten fazla sürüyor ses falan da kalmıyor haliyle.

ÖZTÜRK Musa
Kapalı
27 Temmuz 2014 19:19

teşekkür ederim hocam galiba dediğiniz gibi olacak. zaten bu camideki son bayram namazım.

muammerx06
Şef
28 Temmuz 2014 21:29

sabah namazını kıldırıp imam odasına geçerim, cemaat dağılmaz sessizce bekler, bırak beklesin, camide oturmakta ibadettir.

yarım saat vaazımı hutbemi gözden geçirip son rotüşları yaparım. yaklaşık 45-50 dk lık bir süre vaaz için idealdir, imam içinde cemaat içinde...

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi