Editörler : Pangaea
27 Temmuz 2014 21:44

2015 kpss hazırlık kitapları önerisi

merhaba,

teknik eğitim fakültesi mezunuyum, 2 yıldır özel sektörde çalışıyorum. kpss hazırlık için eğitim bilimleri konu anlatımlı ve gk+gy için de soru bankasından yayınevi önerilerinize ihtiyacım var. 2 yıldır kpss ye hazırlanmadım, bu sebeple yayınevleri hakkında bir bilgim yok. hazırlanan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

teşekkürler.

ibrahim emre
Memur
27 Temmuz 2014 23:45

Gk-gy te 2014 beyaz kalem konu anlatim kitaplari cok iyiydi.kesinlikle tavsiye ederim.soru bankalari da fena degil. Egitim icin tavsiyem yok

efeysn
Aday Memur
28 Temmuz 2014 10:48

GK-GY ve Eğit. Bil. için en başta yediiklimi tavsye ederm diğer öncliklrin ihtiyaç beyaz kalem olsun

yilmazkn
Memur
28 Temmuz 2014 11:43

Yargının eğitim bilimleri denemelerinden uzak dur! ihtiyacın aç kapa eğitim bilimleri çok iyi bi kitapta bütün konuları kısa kısa tekrar edebiliyorsun.Pegemin gk-gy ve eğitim bilimleride fena değil.

Ottoman2706
Aday Memur
28 Temmuz 2014 13:25

ismail adıgüzel Tarih'in pusulası :)

piket180
Kapalı
29 Temmuz 2014 19:30

GK Gy için birşey diyemem ama, Eğitim bilimleri için Kesinlikle pegem, Ayrıca soru bankası olarak ta pegemin soru bankasını öneririm. Ösym nin soru tipine en çok benzeyen yayındır. Ayrıca Set almanı da tavsiye etmem gereksiz birçok bilgi barındırmaktadır. Pegem Ezberbozan konu anlatımı ve soru bankası yeterli olacaktır ben 71 net yaptım bu yıl eğitimden sadece ezberbozan dan çalışarak.

sedefhülya
Aday Memur
29 Temmuz 2014 23:50

gk+gy için set almayı düşünmüyorum zaten. türkçe ve matematiğim iyidir. coğrafyadan bilgi gerektiren konulara çalışıp soru çözcem. tarih ve vatandaşlığım 0. o yüzden tarih, vatandaşlık ve coğrafyada konu anlatımlı ve soru bankası kitap alacağım. türkçe ve matematik için ise, direkt soru bankalarından çalışacağım.

eğitim bilimlerine nasıl çalışmam gerektiği hakkında hiç bir fikrim yok. bu yüzden set almayı düşünüyorum. eğitim bilimlerinde pegemi pek duymamıştım. 71 net yaptığını duyunca sevindim :) senin için de hayırlısı olsun.

piket180, 10 yıl önce

GK Gy için birşey diyemem ama, Eğitim bilimleri için Kesinlikle pegem, Ayrıca soru bankası olarak ta pegemin soru bankasını öneririm. Ösym nin soru tipine en çok benzeyen yayındır. Ayrıca Set almanı da tavsiye etmem gereksiz birçok bilgi barındırmaktadır. Pegem Ezberbozan konu anlatımı ve soru bankası yeterli olacaktır ben 71 net yaptım bu yıl eğitimden sadece ezberbozan dan çalışarak.

makyavelist
Kapalı
31 Temmuz 2014 10:52

geçen sene ankara pegem'e gittim eğitim hocaları süper. kaynak kitaplar zayıf. denemelerini kaçırma. yargıdan - yediklim -konu anlatım ve soru bankalarından uzak dur. konu anlatım FEM EĞİTİM BLİMLERİ. fem-körfez soru bankaları mutlaka çöz. forumlarda her kursun türkiye geneli denemeleri var. onları ihmal etme. bol bol soru. kusuncuya kadar.

metalci98
Aday Memur
31 Temmuz 2014 13:23

ben geçen yıl eğt 56 d 24 y 50 net civarı p10 75 idi .

bu sene sınava çalışmayacaktım fakat son 2 hafta şöyle bir kitapları karıştırdım notlarıma baktım eğt 73 d 7 y 71,25 net (sabahki oturum kötü idi) 81,520 aldım .

metalci98
Aday Memur
31 Temmuz 2014 13:39

şunu eklemeyi unuttum, çok kalın kitap almayın, bıkkınlık veriyor. çok bilgi içeriyor zannedilsin diye içine masal kesel ne varsa koyuyorlar. bende 2009 basım yargı eğt modüler set vardı 2. elciden almıştım. 2012 ihtiyaç eğt modüler set aldım fena değildi ama başkasına verdim . 2009 yargıyı vermedim her yeri karalanmış olmasına rağmen. seneye yine lazım olabilir. dediğim gibi hiç deneme çözemedim zamanım yoktu .

10sümüklübamya
Aday Memur
03 Ağustos 2014 00:56

arkadaşlar, ben de hiç kpss'ye hazırlanmadım bu zamana kadar. konu anlatımlarına internetteki videolardan çalışıp, sadece soru bankası alıp soru çözsem faydalı olur mu? konu anlatımlı kitap alsam da, tek başına okuyup faydalı olacağını düşünmüyorum, videolar işe yarar diye düşünüyorum. ayrıca özel sektörde çalışıyorum, kpssyi kazanmam ilk yıl çook zor gözüküyor, bu sebeple işten ayrılıp ders çalışma gibi bir riski almak istemiyorum.

Nazım47
Kapalı
10 Ekim 2014 22:32

Pegem ezber bozan eğitim bilimleri elinde olan varsa bana ulaşırsa sevinirim [email protected]

trakyum
Aday Memur
13 Ekim 2014 01:02

hocam sizin branş nedir?

metalci98, 10 yıl önce

ben geçen yıl eğt 56 d 24 y 50 net civarı p10 75 idi .

bu sene sınava çalışmayacaktım fakat son 2 hafta şöyle bir kitapları karıştırdım notlarıma baktım eğt 73 d 7 y 71,25 net (sabahki oturum kötü idi) 81,520 aldım .

ayşe duman
Aday Memur
19 Ekim 2014 19:00

2014 EVVELİYAT Tarih soru bankası aldım çok kaliteli hazırlanmış. tavsiye ederim.

Data Tarih konuda çok kaliteli.

thesincan
Aday Memur
05 Kasım 2014 14:50

kesinlikle evveliyat.. geçen yıl tarih süperdi.. bu sene coğrafyasıda çok iyi...

thesincan
Aday Memur
08 Kasım 2014 18:03

arkadaşlar evveliyat tarih soru bankasıda çıkmış...

https://www.facebook.com/groups/evveliyat/

zeynep deger
Aday Memur
22 Kasım 2014 16:05

evveliyat tarih geçen senekinin aynısımı yoksa güncellemeler oldumu.

thesincan, 9 yıl önce

kesinlikle evveliyat.. geçen yıl tarih süperdi.. bu sene coğrafyasıda çok iyi...

radihoca
Aday Memur
17 Aralık 2014 02:00

evveliyat tarihin pusulasıda iyi prim yaptı... gündelik kaynaklar...

Dogan3336
Aday Memur
06 Haziran 2015 13:08

Arkadaşlar kpss ye 5 yıl önce gir miştim konulara baya uzak kaldım. Sınava 1 ay kaldı ben daha hiç çalşmadım.GK GY eğt bil. Ve öabt din kültüründen gircem bana çok özet bir kaynak lazım hangisini tavsiye edersiniz

Betülpınar
Aday Memur
12 Temmuz 2015 05:33

eğitim bilimleri konu anlatım kitaplarında yargı mı ihtiyaç mı anlatım akıcılığında ?

kimsinlansen11
Aday Memur
31 Ağustos 2016 16:15

matematik kısmına hazırlanmak icin güzel bir özet buradaki youtube kanalında bulunabilir:

https://www.youtube.com/channel/UCEwMT8fPykBI76_LBZoRFRA

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi