Editörler : crops35

31 Temmuz 2014 12:31

Artık sınava çalışmaya başlama zamanı..

2 ay kaldı.. 2 ayda konular biter mi..? diye sormucam... bazılarını görüyorum ki ''ben tarihi 10 ayda bitirdim'' demiş.. Allah aşkına sen 10 ay tarihte ne çalıştın..? Benim gibi yeni başlayacak olanlar.. 2 ayda bütün konular biter.. sıkı bir çalışmayla halledilmeyecek birşey kesinlikle değil..

Hem de yüzeysel bir bitirmeden kastetmiyorum. Yani oku geç değil. Gayet detaylı bir şekilde çalışılır.

Hatta şu avantajı da var.. Sınava az kaldığı için, ezberlenilen şeylerin akılda tutulma zamanı da kısa.. yani öğrendiklerinizi aylarca unutmadan aklınızda tutma derdiniz de yok.. Haydi çalışın çalışın..

31 Temmuz 2014 12:35

Tamam kolay gelsin o zmaan nie foruma yaziyorsun git calis 2 ayda calis lisans gibi olursun sinavdan sonra görürüm seni yok zordu filan eger kapasiten varsa 2ayda kpss cozebiliyorsan ne isin var burda git lisanstan hazirlan bos bos konusma millet senesini veriyor bu sinava!!!

hsnd
Başbakan Müsteşarı
31 Temmuz 2014 12:50

İmkansız gibi bir olay. 5 dersten bahsediyoruz. Hnagi birine ne zaman çalışacaksın da soru çözeceksin? Ayrıca konular pekişmeyeceği için karıştırma ihtimalin artar. Sırf matematikten 25-30 arası konu var çalışman gereken. 24 saat hiç ara vermeden çalışırım diyorsan o ayrı tabi.

karub9191
Şef
31 Temmuz 2014 13:07

temelin varsa olur temeli olmayan adam tabii ki günde 15 saat çalışacak

Türkülerimiz
Yasaklı
31 Temmuz 2014 13:33

birader senin gibi milletin moralini bozanlara itafen yazdım bunu... hadi kaybol şimdii

Rosso Bianco, 10 yıl önce

Tamam kolay gelsin o zmaan nie foruma yaziyorsun git calis 2 ayda calis lisans gibi olursun sinavdan sonra görürüm seni yok zordu filan eger kapasiten varsa 2ayda kpss cozebiliyorsan ne isin var burda git lisanstan hazirlan bos bos konusma millet senesini veriyor bu sinava!!!

31 Temmuz 2014 13:53

Milletin moralini bozan mi sen kendin bozuyorsun gardaş yok 2 ayda hallederim filan .... bekle halledersin kendini ve milleti kandirmaya gerek yok eger kpss onemseyen insan önceden baslardi zaten ama sizin gibileri görünce seviniyorum sizin sayenizde genel sapma yüksek olcak emek sarfeden daha iyi puan alcak....

Türkülerimiz, 10 yıl önce

birader senin gibi milletin moralini bozanlara itafen yazdım bunu... hadi kaybol şimdii

Türkülerimiz
Yasaklı
31 Temmuz 2014 13:56

ula sınav sonunda gel şifrelerimizi de paylaşıcaz kim daha yüksek puan almış.. arkadaş olarak ekliyorum seni şimdi..

Milletin moralini bozan mi sen kendin bozuyorsun gardaş yok 2 ayda hallederim filan .... bekle halledersin kendini ve milleti kandirmaya gerek yok eger kpss onemseyen insan önceden baslardi zaten ama sizin gibileri görünce seviniyorum sizin sayenizde genel sapma yüksek olcak emek sarfeden daha iyi puan alcak....

daisyyy35
Kapalı
31 Temmuz 2014 13:56

2 ayda alınacak en yüksek puan 80 .. daha fazlası olmaz

31 Temmuz 2014 14:05

Tamam gardas ekle sifreleri gorcez hatta link atayim hangi dershanenin denemesine giriyorsan smdide bakariz moral olur sana ekle beni

ula sınav sonunda gel şifrelerimizi de paylaşıcaz kim daha yüksek puan almış.. arkadaş olarak ekliyorum seni şimdi..

Türkülerimiz
Yasaklı
31 Temmuz 2014 14:17

tamam ekledim.. denemelere falan gerek yok.. sınavdan sonra görüşürüz.. ama sınavdan sonra burada ol...başarılar şimdiden...

Tamam gardas ekle sifreleri gorcez hatta link atayim hangi dershanenin denemesine giriyorsan smdide bakariz moral olur sana ekle beni

31 Temmuz 2014 14:24

Ben 2 senedir burdayim kardes ve her dershanenin denemesine giriyorum ortalama 90-97 net arasindayim senin 2 ayda yapacağını ben 2 senede zor yaptim asil sana kolay gelsin burda zaman kaybetme vit ders calis yeni baslayan sensin...

tamam ekledim.. denemelere falan gerek yok.. sınavdan sonra görüşürüz.. ama sınavdan sonra burada ol...başarılar şimdiden...

smtzcm
Şef
31 Temmuz 2014 14:56

Diğer derslerde temelin varsa anca bişeyler olur , 2 ay boyunca tarih çalışmak demek diğer dersleri boşlamak demektir,

Hakkıyla 10 ay tarih çalışanla 2 ay çalışan bir olur mu ? İstediğin kadar çalış belirli bir seviyenin üstüne çıkamazsın.

Ezberler daha kısa süre aklımda kalır demişsinde bu yanlış, 10 ay boyunca çalışıp denemeye giren birinin o denemelerde çıkarttığı dersler ile senin aradanda dağlar kadar fark olacaktır.

Başarılar.

meltem_54
Müsteşar Yardımcısı
31 Temmuz 2014 15:57

tarih ,coğrafya vatandaşlık ve türkçe 2 ayda biter her gün yeterince soru çözüp denemelerle de desteklersen olur ama 2 ayda matematik zor türkçede çalışılacak sadece dilbilgisi var biraz bilgin varsa 3 gün çalışmayla halledilir bol bol soru çözüp pratik yapacaksın ama matematik çok emek istiyor şöyle 20-25 net yapmak kolay degil anca sınava kadar çalışsan 2 ayda 10 net yaparsın diğer türlüsü hayal vatandaşlık kişisel fikrim 1 haftalık iş günceller tamamiyle şans çalışmayla olacak iş degil nerden soracakları belli olmuyor biraz temelin varsa sözel derslerde 2 ay' da daha da süper konuma gelirsin

31 Temmuz 2014 16:01

900 bin adayın gireceği ve atanabilmek için ilk 5 binde yer almanın gerektiği bir sınavı son 2 ay çalışarak kazanmak he. tabi tabi biz aylardır boşuna çalışıyoruz zaten

31 Temmuz 2014 16:03

diğer dersler için katılıyorum ama vatandaşlığı o kadar hafife almamalı 1 haftalık iş olduğuna katılmıyorum vatandaşlığın

meltem_54, 10 yıl önce

tarih ,coğrafya vatandaşlık ve türkçe 2 ayda biter her gün yeterince soru çözüp denemelerle de desteklersen olur ama 2 ayda matematik zor türkçede çalışılacak sadece dilbilgisi var biraz bilgin varsa 3 gün çalışmayla halledilir bol bol soru çözüp pratik yapacaksın ama matematik çok emek istiyor şöyle 20-25 net yapmak kolay degil anca sınava kadar çalışsan 2 ayda 10 net yaparsın diğer türlüsü hayal vatandaşlık kişisel fikrim 1 haftalık iş günceller tamamiyle şans çalışmayla olacak iş degil nerden soracakları belli olmuyor biraz temelin varsa sözel derslerde 2 ay' da daha da süper konuma gelirsin

karub9191
Şef
31 Temmuz 2014 17:47

bilfiil ösymnin yaptığı tüm sınavlara gireririm 15 yaşından beri.oks olsun als olsun ales olsun kpss lise olsun lisans olsun bu yıl ilk defa ön lisansa girecem.arkadaş temelin yoksa ders çalışmaya soru çözmeye 1-2 yıl ara verdiysen 2 ayda bu iş olmaz amma üniversite kazandıysan (ortalama üstü puan alarak iktisat işletme hariç) bu işi halledersin 2 ayda.halledersin dediğim 85-86 alırsın.ama bunlar yoksa yukardaki arkadaşlar gibi günde 10 saat ve 2 yıl çalışmak zorunda kalırsın.

Mehmet Balci
Müsteşar Yardımcısı
31 Temmuz 2014 18:12

Alırsın, iyi bir puan 2 ayda.. En fazla 80

ahmet.0
Aday Memur
31 Temmuz 2014 18:22

Bende calismaya yeni baslayanlardanim.ünv okudugum icin bu zamana kadar calisamadim..2 ayda kendimi yirticam ve biliyorumki alacagim en yuksek puan 80.. 80 alabilecegimden bile teredutluym matematik en fazla 10net yapabiliyorum. 80üstu 2ay icin hayal bence

meltem_54
Müsteşar Yardımcısı
31 Temmuz 2014 19:00

zaten biraz temeliniz varsa diyoruz senin türkçe paragraf çözmede sıkıntın yoktur tarih ,coğrafya da biraz olsun bilgin vardır yani konulara yabancı degilsindir o zaman 2 ay'da çok sıkı çalışıpta 85 puan almak okadar zor olmasa gerek ama temeli olmayıpta 2 ayda çok zor helede uzunca bir ara vermişse

zaten başlıgı açan arkadaş konular biter mi demiş sözel dersleri 2 ay'da bitirmen kolay ama senin temelin nasıl işte bu önemli çok kötüyse konuları oturtman bu zaman zarfında çok zor olur günde en az 10 saat çalışman lazım çok gayret göstermen gerekir

tugce666
Aday Memur
31 Temmuz 2014 21:28

ya arkadaşlar neden olmasın ben tarihe başladım 3.konuya geçtim.matematik temelim var problemlere baksam 25 net çok rahat yaparım türkçede öyle dilbilgim iyi işte genel kültür sorun onuda yapcağıma inanıyorum .imkansız birşey yoktur

31 Temmuz 2014 21:42

2010dan önce olmuş olsaydı belki olabilirdi ama şu şartlar altında bence zor eylülden beri günde 4-5 saat çalışıyorum 3-4 bin soru çözmüşümdür hala eksiklerim var fazla söze gerek yok değil mi?

Toplam 36 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi