Editörler : swat3410
05 Ağustos 2014 00:23

Doğudan doğuya eş durumu tayin

1 yıldır Şanlıurfa'da şark görevimi yapıyorum. Eşim Eylül ayında yapılacak öğretmen atamalarında %99 atanacak. Tercihlerini polislik için şark sayılan illerden yana yapacağız. Şimdi eşim eylül ayında öğretmen olarak polis için şark illerinden birine atansa ve ben kendisinin yanına gitmek için dilekçe versem tayinim 1-2 ay içerisinde çıkar mı yoksa bana genel atama dönemine kadar bekle mi derler. Bu konu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler. İyi akşamlar

mix-mix
Memur
05 Ağustos 2014 09:27

1-2 ay bıle surmez cıkar hemen. cunku esının ılk ataması.

4004
Aday Memur
05 Ağustos 2014 11:37

İlk atamadan sonra mesela 2 yıl geçseydi sıkıntı olur muydu? Yani süre önemli mi?

mix-mix, 10 yıl önce

1-2 ay bıle surmez cıkar hemen. cunku esının ılk ataması.

uzman adayı07
Aday Memur
05 Ağustos 2014 17:40

bende bu sene mustan ıstanbula atamam cıktı ancak esım sızın esınız gıbı eylulde atanacak nasıpse perrsonel daıreye durumu arz ettım bana esın ıstanbulu tercıh etsın gıbı sacma bısey syledı bana sacma geldı bakalım ne olacak arastırmaya devam

uzman adayı07
Aday Memur
11 Ağustos 2014 00:41

güncelll

4004
Aday Memur
20 Ağustos 2014 16:27

Güncel

Akdenizmersin
Aday Memur
20 Ağustos 2014 16:43

ilk atamasA± olacaAYA± iA§in A§ok kA±sa bi sA¼rede eAYinin seA§eceAYi doAYu iline atanA±rsA±n ancak ilk atama olmasaydA± durum aleyhine sonuA§lanA±rdA±..

4004
Aday Memur
20 Ağustos 2014 17:12

Yazdığınız kelimeler tam okunmuyor, tekrar yazabilir misiniz

Akdenizmersin, 10 yıl önce
ilk atamasA± olacaAYA± iA§in A§ok kA±sa bi sA¼rede eAYinin seA§eceAYi doAYu iline atanA±rsA±n ancak ilk atama olmasaydA± durum aleyhine sonuA§lanA±rdA±..
21 Ağustos 2014 03:17

Polis kardeşim artık urfanın her okulu öğretmenler için zorunlu hizmet bölgesi geçmektedir.Nedeni de daha önce zorunlu hizmet sayılmadığı ve özellikle kiralar yüksek olduğu için urfa çok tercih edilen bir yer değildi.Kısaca öğretmen açığı çok fazla eğer dediğiniz gibi eşinizin atanma durumu varsa urfa gelme şansı zaten yüksek siz de o da zorunlu hizmetini rahatça yapar sonra istediğiniz yere gidersiniz durduk yere de düzeninizi bozmamış olursunuz.

turkolog52
Memur
05 Eylül 2014 15:27

bende geçen yıl aynı durumdaydım.hatta tayinim şarka yeni çıkmıştı eşimde başka bir şark iline tayini çıktı ilk atama olarak .eylülde evrakları verdim kasım sonu gibi tayinim çıktı ama biraz uğraştırdı onun da sebebi 1 yıl içinde iki asaleten tayin olmuyor ilk önce geçici görevli geldim geçtiğimiz ay da asaleten tayinim çıktı..ama senin bu kadar bekleyeceğini sanmıyorum muhtemel 15 gün en geç bir ay içinde olabilir tayinin

4004
Aday Memur
09 Eylül 2014 13:06

Merhabalar ben nişanlıyım, 2 ay önce de şark görevimi yapmak üzere bir doğu iline atandım ve burada görev yapıyorum. Nişanlımda öğretmen adayı, inşallah bu Eylül atamalarında ataması bir doğu iline çıkarsa sonra biz nikah yapsak sonrasında ben onun yanına tayin isteyebilirim değil mi? Ne kadar sürede çıkar tayinim?
Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi