Editörler : crops35
12 Ağustos 2014 11:27

kpss'ye çalışmak

Cümleten Selamun Aleykum.

Ben bu sene 28 eylülde yapılacak olan KPSS ortaöğretim sınaavına gireceğim. Fakat henüz çalışmaya başlayamadım. İlk olarak matematikte temelim 0. Bir veya iki problem sorusu çözebiliyoru, o da şıklardan giderek. Türkçe haricinde diğer derslerde bilgisizim. Sizlerden istediğim 40 gün kalmışken bana konuları 80 puan alacak kadar öğrenebileceğim bir program önermeniz. İki sene önceki sınavdan 76 aldım. Veteriner sağlık teknisyeniyim.

elmentelik
Aday Memur
14 Ağustos 2014 14:54

gardaşım 40 gün değil, 30 günde bile alırsın 80 puan sana tavsiyem matematiğe şuan bakma ilk önce vatandaşığa bak 1 haftada bitir,Coğrafyaya geç onuda 1 haftada bitir.Tarih'e bir hayli zaman ayırman gerek günde 4-5 saat çalışırsan 2 haftada biter.4 haftada genel kültür bitti.Şimdi test çözmeye başla eksik yaptığın yerleri bir daha gözden geçir.Sınava kaldı 10 gün Matematiği nasıl yapıcam diyorsun. Direk problemlere çalış ama tek başına olmaz illa yanında gösterecek birisi lazım 1 haftada problemlerin kurallarını öğrendinmi alsana 80+ puan garanti.Vesselam.

MELİKE-07
Şef
14 Ağustos 2014 15:14

Konularda çok ayrıntıya girme bence ,tüm dersleri içeren tek kitaplar oluyo, ona çalış,sonra soru çözmeye başla ,soru çözerken kendini eksik gördüğün konular olursa dön tekrar göz at.,çıkmış soruları çöz . Başarılar ....

14 Ağustos 2014 16:00

ben eylül 2013te başladım çalışmaya ama denemelerde 83 84 ancak yapıyorum

kamufle
Kapalı
17 Ağustos 2014 18:48

aylardır tarih çalışıyorum tekrar etmediğimde konunun en ince yerlerini unuttuğumdan yüzeysel tekrar gerekiyor. ilk yorumdaki arkadaş 2haftada tarihi bitiriyorsan helal sana ayrıca keşke bitirmek çözüm olsa okudukça yeni şeyler görmek cabası. Allah yardımcımız olsun

nezix
Şef
17 Ağustos 2014 23:03

tarihten fazla kasmayın bi arkadasım lisans sınavına girdi data tarih kitabını yaladı yuttu en çok yanlışı tarih ten çıktı çok çalışmak bişeye yaramıyor yani....

gizem004
Aday Memur
20 Ağustos 2014 16:35

off sıkıntıya grdım sımdıden

ivan.snath
Kapalı
20 Ağustos 2014 21:29

Öncelikle ortaöğretim seviyesinden giren ve merkezi yerleştirme düşünen arkadaşlara Allah sabır versin. Ataması olan bir meslek lisesi bölümünden mezun değilseniz sinir harbi geçirirsiniz. Ben 87 buçuk puanla atanamadım. Son atamada biraz da tercih hatasından gitti. Açıktan atamalar malum.

Önceden çalışında oluyordu. Son lisans sınavında biraz da bunu gördük.

Bu seviyeden 3 defa girmiş, 2sinde eh işte 3. sünde iyi denebilecek bir puanla ve meslek lisesi olduğum halde açıkta kaldım.

Matematik falan deniyor da benim matematiğim iyiydi de genel yetenek bölümü pek puan vermiyor. Onun yerine genel kültüre ağırlık verin. Dört işlem yapamayıp da dersane desteği ile 20 çıkaran arkadaşlar gördüm. Sıkıntı yapmayın.

Çalışan ve hak eden arkadaşlara başarılar. Hayırlısı neyse o olsun gibi bir hikaye okumayacağım. Çalışan hakkını alsın. Yoksa benden 15-20 puan düşük insanların birkaç yıldır çalışıyor olması ve benim evde işsiz pineklemem pek de hayırlı bir şey gibi görünmüyor.

ISPARTA3432
Aday Memur
21 Ağustos 2014 02:49

http://kalemiminsesi.wordpress.com/

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi